Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРАНУЛЬОВАНІ ЦЕОЛІТНІ КАТАЛІЗАТОРИ АЛКІЛУВАННЯ НА ОСНОВІ ФОРМОВАНОГО КАОЛІНУ

Загрузка...

ГРАНУЛЬОВАНІ ЦЕОЛІТНІ КАТАЛІЗАТОРИ АЛКІЛУВАННЯ НА ОСНОВІ ФОРМОВАНОГО КАОЛІНУ

Назва:
ГРАНУЛЬОВАНІ ЦЕОЛІТНІ КАТАЛІЗАТОРИ АЛКІЛУВАННЯ НА ОСНОВІ ФОРМОВАНОГО КАОЛІНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,04 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІООРГАНІЧНОЇ ХІМІЇ ТА НАФТОХІМІЇ
Бартош Петро Іванович
УДК 665.656.6
ГРАНУЛЬОВАНІ ЦЕОЛІТНІ КАТАЛІЗАТОРИ АЛКІЛУВАННЯ НА ОСНОВІ ФОРМОВАНОГО КАОЛІНУ
02.00.13 – Нафтохімія та вуглехімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України
Науковий керівник доктор хімічних наук
Патриляк Казимир Іванович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
Завідувач відділу каталітичного синтезу
Офіційні опоненти доктор хімічних наук, чл.-кор. НАН України, професор
Ковтун Григорій Олександрович,
Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,
завідувач відділу присадок до нафтопродуктів
кандидат хімічних наук
Тельбіз Герман Михайлович,
Інститут фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра технології неорганічних речовин та загальної хімічної технології
Захист відбудеться 19 жовтня 2001 р. о 10 год на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.220.01 в Інституті біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02094, Київ-94, вул. Мурманська,1.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України, 02160, Київ-160, Харківське шосе, 50.
Автореферат розіслано 18 вересня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.М. Федоряк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Науково-технічний прогрес спричинився до різкого погіршення умов, за яких співіснування людини й оточуючого середовища опинилось під реальною загрозою. З огляду на це Організацією Об`єднаних Націй у 1990 році було прийнято Резолюцію про чисте повітря, згідно з якою висувається ряд вимог до бензинів: понижений тиск парів для зменшення впливу вуглеводнів, передусім ненасичених, на рівень атмосферного озону, жорсткі обмеження щодо вмісту ароматичних, що значно ускладнює використання риформатів у ролі високооктанових компонентів тощо. На серйозні екологічні затруднення починає наштовхуватись також метилтретбутиловий ефір як високооктанова бензинова добавка. Проте вказані обмеження жодним чином не стосуються алкілату – високооктанового компоненту бензину, продукованого алкілуванням ізобутану бутенами. Саме йому при високих октанових числах (94-98 пунктів за моторним методом) властиві відсутність ненасичених та ароматичних вуглеводнів, помірний тиск насичених парів, повнота згоряння, висока теплотворна здатність. Усе це залишає алкілат поза конкуренцією серед відомих на сьогодні антидетонаційних продуктів.
Історично алкілування появилось у промисловості 65 років тому разом з каталітичним крекінгом, і з тих пір установки алкілування супроводжують процеси каталітичного крекінгу, оскільки утилізують бутан-бутенову фракцію – побічний продукт цих процесів. Світове виробництво алкілату склало у 1998 р. більше 70 млн. т - приблизно 10 % від сумарної потужності процесів каталітичного крекінгу. Крекінгові потужності України знаходяться на рівні 3,5 млн. т, тобто наша країна має об`єктивні передумови для випуску до 350 тис. т алкілату щорічно.
Основним недоліком існуючих технологій алкілування є застосування концентрованих сірчаної та фтористоводневої кислот як каталізаторів. Утворення важкоутилізовуваного кислого гудрону у кількості 100-300 кг на 1 т алкілату при сірчанокислотному алкілуванні та токсичність HF роблять дуже бажаною заміну цих рідких кислот твердокислотними каталізаторами. Особливо привабливими серед останніх є цеоліти типу фожазиту. Заміна, однак, потребує розробки каталізатора з таким спектром кислотності, який би мінімізував, а в ідеалі – виключив олігомеризацію бутенів до прекурсорів коксу, оскільки ця побічна реакція є основною причиною незадовільної роботи цеолітних каталізаторів. Велике значення для загального прогресу розробки має також адекватне розуміння механізму перебігу алкілування.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ГРАНУЛЬОВАНІ ЦЕОЛІТНІ КАТАЛІЗАТОРИ АЛКІЛУВАННЯ НА ОСНОВІ ФОРМОВАНОГО КАОЛІНУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок