Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАРМАКОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ВПЛИВУ БЛОКАТОРІВ ГЛІКОЛІЗУ ТА ЕЛЕКТРОННО-ТРАНСПОРТНОГО ЛАНЦЮГА НА ГІПОКСИЧНУ КОНСТРИКЦІЮ ЛЕГЕНЕВИХ АРТЕРІЙ (експериментальне дослідження)

Загрузка...

ФАРМАКОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ВПЛИВУ БЛОКАТОРІВ ГЛІКОЛІЗУ ТА ЕЛЕКТРОННО-ТРАНСПОРТНОГО ЛАНЦЮГА НА ГІПОКСИЧНУ КОНСТРИКЦІЮ ЛЕГЕНЕВИХ АРТЕРІЙ (експериментальне дослідження)

Назва:
ФАРМАКОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ВПЛИВУ БЛОКАТОРІВ ГЛІКОЛІЗУ ТА ЕЛЕКТРОННО-ТРАНСПОРТНОГО ЛАНЦЮГА НА ГІПОКСИЧНУ КОНСТРИКЦІЮ ЛЕГЕНЕВИХ АРТЕРІЙ (експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,58 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФАРМАКОЛОГІЇ ТА ТОКСИКОЛОГІЇ
КІЗУБ ІГОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 612.133+612.22:612.014.46
ФАРМАКОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ВПЛИВУ БЛОКАТОРІВ ГЛІКОЛІЗУ ТА ЕЛЕКТРОННО-ТРАНСПОРТНОГО ЛАНЦЮГА НА ГІПОКСИЧНУ КОНСТРИКЦІЮ ЛЕГЕНЕВИХ АРТЕРІЙ
(експериментальне дослідження)
14.03.05 – фармакологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ-2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі експериментальної терапії Інституту фармакології та токсикології АМН України
Науковий керівник: академік АМН України,
доктор біологічних наук, професор
Стефанов Олександр Вікторович,
Інститут фармакології та токсикології
АМН України, завідувач відділу
експериментальної терапії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Мохорт Микола Антонович,
Інститут фармакології та токсикології
АМН України, завідувач відділу
фармакології серцево-судинних засобів;
кандидат біологічних наук
Базілюк Ольга Володимирівна,
Інститут фізіології ім. О.О. Богомольця
НАН України, старший науковий співробітник відділу фізіології кровообігу
Провідна установа: Національний медичний університет
ім. О.О. Богомольця, кафедра фармакології з курсом клінічної фармакології, м. Київ
Захист дисертації відбудеться "_15__" __червня_________2005 року о 15-00_
годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.550.01 в Інституті фармакології та токсикології АМН України (03057, Київ, вул. Е. Потьє, 14).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фармакології та токсикології АМН України (03057, Київ, вул. Е. Потьє, 14).
Автореферат розісланий "_15__" ___травня_______2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Д 26.550.01,
кандидат біологічних наук Данова І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед основних захворювань серцево–судинної системи особливе місце займає гіпоксична легенева гіпертензія. Гіпоксичною легеневою гіпертензією вважається підвищення систолічного тиску в легеневих артеріях вище 25 – 30 мм рт. ст. за умов кисневої недостатності. На цей час відомо більше 100 захворювань, при яких розвивається вторинна легенева гіпертензія. Відома також ессенціальна або первинна гіпоксична легенева гіпертензія, яка виникає за умов гіпоксичної гіпоксії та може призводити до виникнення серцевої недостатності.
В основі розвитку гіпоксичної легеневої гіпертензії за умов гіпоксичної гіпоксії лежать особливості реактивності судин малого кола кровообігу. На відміну від судин великого кола кровообігу, легеневі артерії відповідають на зниження ступеня оксигенації звуженням (гіпоксична легенева вазоконстрикція, ГЛВ). Оскільки вирішальна роль у компенсації ефектів нестачі оксигенації належить серцево–судинній системі, це явище зумовлено фізіологічною функцією легеневих артерій – підтриманням оптимального перфузійно-вентиляційного співвідношення у легенях.
Відомо, що дія гіпоксії на судинні гладеньком’язові клітини (ГМК) пов’язана із змінами іонної проникності їх мембран [E.D. Michelakis et al., 2002; C. Michiels, 2004] внаслідок альтерацій окисно–відновного стану клітини [A. Olschewski et al., 2004], які призводять до коливань внутрішньоклітинної концентрації іонів Са2+ [K. Sward et al., 2002]. Однак, головна, якщо не вирішальна роль в розвитку ГЛВ належить механізмам, які пов`язані з ендотелієм. Він може робити значний внесок у розвиток ГЛВ, здійснюючи моделюючий вплив на ГМК під дією гіпоксії [T.P. Robertson et al., 2003].
Вважається, що ГЛВ може бути пов`язана із змінами енергетичного статусу клітин судинної стінки внаслідок змін у функціонуванні основних енергопостачаючих клітинних систем – гліколізу та електронно-транспортного ланцюга (ЕТЛ). Оскільки і гладеньком`язові, і ендотеліальні клітини стінки легеневих артерій у силу функціональних особливостей останніх постійно знаходяться в умовах відносно недостатньої оксигенації, то, можливо, їх констрикторна реакція на гіпоксію пов’язана із властивими їм відмінностями у співвідношенні аеробного та анаеробного шляхів енергетичного обміну та/або функціонування їх окремих ланок.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ФАРМАКОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ВПЛИВУ БЛОКАТОРІВ ГЛІКОЛІЗУ ТА ЕЛЕКТРОННО-ТРАНСПОРТНОГО ЛАНЦЮГА НА ГІПОКСИЧНУ КОНСТРИКЦІЮ ЛЕГЕНЕВИХ АРТЕРІЙ (експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок