Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка інтегральної оцінки еколого- економічного рівня підприємства (на прикладі конверсії підприємств Шосткинського промислового вузла)

Загрузка...

Розробка інтегральної оцінки еколого- економічного рівня підприємства (на прикладі конверсії підприємств Шосткинського промислового вузла)

Назва:
Розробка інтегральної оцінки еколого- економічного рівня підприємства (на прикладі конверсії підприємств Шосткинського промислового вузла)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,74 KB
Завантажень:
82
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
СУМСЬКИЙ державний УНіВЕРСИТЕТ
Китаєв Олексій Васильович
УДК 502.33:504.064:658.5
Розробка інтегральної оцінки еколого-
економічного рівня підприємства
(на прикладі конверсії підприємств
Шосткинського промислового вузла)
Спеціальність 08.08.01 – економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – | кандидат економічних наук, доцент
Теліженко Олександр Михайлович,
Сумський державний університет,
завідуючий кафедрою управління
Офіційні опоненти – | доктор економічних наук, професор
Харічков Сергій Костянтинович,
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України,
заступник директора з наукової роботи
кандидат економічних наук, доцент
Зеленський Сергій Володимирович,
Українська академія банківської справи,
доцент кафедри управління та міжнародних економічних відносин
Провідна установа – | Рада по вивченню продуктивних сил України Національної Академії Наук України,
відділ методології сталого розвитку та екологічної безпеки, м. Київ.
Захист відбудеться “26” вересня 2003 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.01 в Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, ауд. М-412.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Сумського державного університету за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
Автореферат розісланий “25” серпня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сабадаш В.В.
Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність теми. В умовах скорочення військових замовлень та зростання попиту на продукцію цивільного використання, актуальними є завдання конверсії підприємств хімічної промисловості військово-промислового комплексу України, їх техніко-технологічної модернізації, вдосконалення системи управління.
Разом з тим, підприємства галузі мають об`єктивно обумовлені особливості. По-перше, вони є, як правило, вузькоспеціалізованими зі сталими технологічними прцесами і обладнанням. По-друге, вони належать до державної форми власності. Перша обставина обумовлює техніко-технологічні проблеми конверсії, переважно контрольоване та регульоване впровадження продукції на ринок. Друга обставина обумовлює специфічні особливості адаптації підприємств галузі до ринкових умов, визначає досить жорсткі межі компетенції підприємств у визначенні виробничої політики. Як перша так і друга обставини визначають специфічні підходи до формування та реалізації інноваційно-інвестиційної політики.
Враховуючи, що підприємства галузі є джерелами значного впливу на навколишнє середовище, реалізація природоохоронних програм стикається як з техніко-технологічними і фінансовими проблемами, так і з організаційно-економічними та нормативно-правовими протиріччями. Особливо актуальним є питання розробки науково-методичних основ та практичних рекомендацій щодо напрямків ефективного використання централізованих державних капіталовкладень природоохоронного призначення.
Разом з тим, сучасні теоретичні та науково-методичні розробки не дозволяють сформулювати системних практичних рекомендацій щодо регулювання природоохоронної діяльності на підприємствах галузі, стимулювання раціонального ресурсовикористання. Відсутня система оцінки еколого-економічного рівня виробництва, яка б, на основі кількісних та якісних показників, дозволила приймати науково-обгрунтовані рішення про приорітетність фінансування природоохоронних програм на окремих підприємствах, визначати їх еколого-економічну ефективність.
Таким чином, актуальність дисертаційного дослідження визначається необхідністю удосконалення теоретичних та науково-методичних підходів до планування, впровадження та управління реалізацією природоохоронних програм на підприємствах хімічної галузі військово-промислового комплексу, розробки методів інтегральної оцінки еколого-економічного рівня підприємств як інформаційної основи визначення пріоритетних та економічно ефективних напрямків державного фінансування природоохоронних заходів з урахуванням територіальних соціально-економічних факторів та інгредієнтно-реципієнтної структури впливу підприємств галузі на довкілля, розробки механізму стимулювання природоохоронної діяльності на підприємствах, в умовах переважно державного управління ними.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Розробка інтегральної оцінки еколого- економічного рівня підприємства (на прикладі конверсії підприємств Шосткинського промислового вузла)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок