Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ майбутніх офіцерів пожежної охорони

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ майбутніх офіцерів пожежної охорони

Назва:
ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ майбутніх офіцерів пожежної охорони
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,35 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
Академії педагогічних наук україни
Бикова Олена Валентинівна
УДК 378.22:614.84
ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
майбутніх офіцерів пожежної охорони
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
а в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор, дійсний член Академії педагогічних наук України НИЧКАЛО Нелля Григорівна, Президія Академії педагогічних наук України, академік-секретар Відділення педагогіки і психології професійно-технічної освіти, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент МАСЛОВ Валерій Сергійович, Академія муніципального управління; завідувач кафедри психології і педагогіки, м. Київ;
кандидат педагогічних наук, доцент КОЗЯР Михайло Миколайович, Львівський інститут пожежної безпеки Міністерства внутрішніх справ України, ректор, м. Львів.
Провідна установа: Миколаївський державний педагогічний університет, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Миколаїв.
Захист відбудеться "25" жовтня 2001 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України
(01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9).
Автореферат розісланий “21” вересня 2001 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Козлакова Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Навчальні заклади, які готують кадри для пожежної охорони України, не можуть на сучасному етапі розвитку вищої школи залишитися осторонь процесів гуманізації та гуманітаризації освіти і впровадження інноваційних технологій навчання. Специфіка підготовки фахівців для пожежної охорони полягає в тому, що на відміну від багатьох інженерно-технічних професій, пожежник у своїй майбутній професійній діяльності повинен виконувати функції авторитетного командира-керівника пожежогасіння, інспектора державного пожежного нагляду, висококласного спортсмена службово-прикладних видів змагань, досвідченого інженера-експлуатаційника пожежної техніки, педагога-наставника і психолога. Такі вимоги актуалізують необхідність гармонійного формування особистості майбутнього офіцера пожежної охорони. З цією метою необхідно задіяти весь комплекс психолого-педагогічних, соціологічних та інженерно-технічних засобів, які безпосередньо мають сприяти формуванню повноцінної готовності до професійної діяльності в системі пожежної охорони.
Підготовка майбутніх професіоналів-пожежників має передбачати передусім конкретні вимоги до відповідного рівня готовності з урахуванням принципів субординації, ієрархії, соціальної і професійної відповідальності, залучаючи при цьому методи активного використання внутрішніх і фізичних резервів людини.
Особливості становлення та розвитку пожежної служби висвітлені у працях М.І.Ануфрієва, О.М.Бандурки, О.Н.Ярмиша, М.А.Кришталя, М.М.Козяра, М.С.Коваля, В.М.Стрільця та ін., а вимоги до пожежно-прикладної спортивної підготовки – В.Д.Литвинова, В.Л.Марищука, Г.Л.Черневича, М.Л.Кабанова і І.А.Ярмака. Питання виховання культури, комунікабельності, формування авторитету військовослужбовців розглядалися в дослідженнях Ф.П.Гайворонського і М.І.Галкіна, В.С.Маслова, І.Н.Шкадова.
Профорієнтаційні аспекти цієї проблеми розглядалися Б.О.Федоришиним, В.Г.Павлюком, М.С.Болотських і Є.А.Климовим. Формування готовності до вчительської діяльності досліджували М.І.Дяченко і Л.А.Кандибович, Л.Є.Орбан і Д.М.Гриджук, Л.В.Кондрашова, Г.Б.Штельмах, А.Ф.Линенко, В.О.Сластьонін. Військові психологи досліджували розвиток мотивації офіцерів, курсантів (О.В.Барабанщиков, М.С.Корольчук, Г.С.Грибенюк, Я.В.Подоляк, П.П.Клюс і Я.С.Повзик, О.Д.Сафін та ін.); соціально-філософські розробки проблеми авторитету здійснювали В.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ майбутніх офіцерів пожежної охорони

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок