Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ ПРАВОСЛАВНОГО ПАРАФІЯЛЬНОГО ХРАМУ ПІВДЕННО-ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ

ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ ПРАВОСЛАВНОГО ПАРАФІЯЛЬНОГО ХРАМУ ПІВДЕННО-ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ

Назва:
ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ ПРАВОСЛАВНОГО ПАРАФІЯЛЬНОГО ХРАМУ ПІВДЕННО-ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,37 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
ПЛАХОТНА Наталія Анатолівна
УДК 726(477.7)
ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ
АРХІТЕКТУРИ ПРАВОСЛАВНОГО ПАРАФІЯЛЬНОГО ХРАМУ
ПІВДЕННО-ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ
18.00.02 – Архітектура будівель і споруд
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській державній академії будівництва і архітектури Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник
доктор архітектури, професор
УРЕНЬОВ Валерій Павлович,
Архітектурний інститут Одеської державної академії будівництва і архітектури, директор
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор
ПРОСКУРЯКОВ Віктор Іванович,
Архітектурний інститут Національного університету “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри дизайну архітектурного середовища
кандидат архітектури, старший науковий співробітник
КУЦЕВИЧ Вадим Володимирович
ВАТ “Український зональний науково-дослідний і проектний інститут по цивільному будівництву (КиївЗНДІЕП)”, керівник науково-дослідного архітектурного центру
Провідна
установа – Державний науково-дослідний інститут теорії та історії архітектури і містобудування, Державний комітет України з будівництва та архітектури (м. Київ)
Захист відбудеться 19 травня 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.056.02 при Київському національному університеті будівництва і архітектури за адресою: 03037, Київ-37, Повітрофлотський просп., 31, ауд. 466.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці за адресою: 03037, Київ-37, Повітрофлотський просп., 31.
Автореферат розісланий 15 квітня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Слєпцов О.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Храми, найкрасивіші споруди, які оточують людину та збагачують її духовну свідомість, що особливо актуально в сучасних умовах розвитку суспільства. На сьогодні найбільш поширеними напрямками християнства є православ'я, католицизм та протестантизм.
Будівництво культової будівлі завжди вимагало від зодчих глибоких знань і таланту в питаннях символіки, канонів, влаштуванні та можливостях об'ємного рішення храму. В останні роки і Україні з'явилося багато нових проектів православних храмів. Це пов’язано з процесами відродження духовності та потребами суспільства в будівництві нових храмів. В процесі проектування сучасні архітектори стикаються з суттєвими складностями та проблемами. Більшість із запропонованих проектів або еклектично повторюють старі зразки, або зображують щось своє нове, яке часто не має нічого спільного з православним храмом взагалі. Наприкінці ХХ століття після набуття Україною незалежності, будівництво нових і відновлення втрачених православних храмів – пам'яток архітектури досягло більшої актуальності. Проектування православних культових будівель та їх комплексів потребує особливо вдумливого та ретельного підходу до розроблення проекту і, відповідно, до підбору кваліфікованих в питаннях проектування православних культових споруд архітекторів і будівельників. Комплексний підхід до формування та організації архітектурного середовища культової споруди дозволяє створювати функціонально досконалий православний ансамбль, в якому реалізуються всі принципи створення таких об'єктів, що історично склалися.
Слід зазначити, що останнім часом проводиться комплекс робіт з охорони та збереження вітчизняної історико-архітектурної спадщини, провідну роль в цьому відіграють Українське представництво міжнародних організацій з охорони та реставрації пам'яток архітектури (ICOMOS, ICCROM), Українське товариство охорони пам'яток історії та культури, Центр з вивчення пам'яток Національної академії наук України і т.д.
Вивчення православної культової архітектури, освоєння проектної спадщини стають більш поглибленими, ретельними та набувають наукового характеру. Провідну роль в цьому напрямку відіграють державні науково-дослідні, проектні, навчальні інститути та установи: КиївЗНДІЕП, Українська академія архітектури, УкрНДІпроектреставрація, Київський національний університет будівництва і архітектури, Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, Національний університет “Львівська політехніка”, Одеська державна академія будівництва і архітектури, Одеспроектреставрація, Одесько-Ізмаїльське єпархіальне управління та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРИНЦИПИ ФОРМУВАННЯ АРХІТЕКТУРИ ПРАВОСЛАВНОГО ПАРАФІЯЛЬНОГО ХРАМУ ПІВДЕННО-ЗАХІДНОГО РЕГІОНУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок