Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗРУШЕННЯ ТА ДЕФОРМАЦІЇ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ ПРИ ПІДРОБЦІ ТЕКТОНІЧНИХ ПОРУШЕНЬ ПОЛОГИМИ ВУГІЛЬНИМИ ПЛАСТАМИ

Загрузка...

ЗРУШЕННЯ ТА ДЕФОРМАЦІЇ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ ПРИ ПІДРОБЦІ ТЕКТОНІЧНИХ ПОРУШЕНЬ ПОЛОГИМИ ВУГІЛЬНИМИ ПЛАСТАМИ

Назва:
ЗРУШЕННЯ ТА ДЕФОРМАЦІЇ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ ПРИ ПІДРОБЦІ ТЕКТОНІЧНИХ ПОРУШЕНЬ ПОЛОГИМИ ВУГІЛЬНИМИ ПЛАСТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,68 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПЕТРУШИН ОЛЕКСАНДР ГЕННАДІЙОВИЧ
УДК 622.834.1
ЗРУШЕННЯ ТА ДЕФОРМАЦІЇ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ ПРИ ПІДРОБЦІ ТЕКТОНІЧНИХ ПОРУШЕНЬ ПОЛОГИМИ ВУГІЛЬНИМИ ПЛАСТАМИ
Спеціальність 05.15.01 – “Маркшейдерія”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор ГАВРИЛЕНКО Юрій Миколайович, професор кафедри “Геоінформатика і геодезія” Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, профессор НАЗИМКО Віктор Вікторович, завідувач лабораторією комп'ютерного і фізичного моделювання необоротних процесів Донецького національного технічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Донецьк..
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник КУЛІБАБА Сергій Борисович, провідний науковий співробітник Українського державного науково-дослідного проектно-конструкторського інституту гірничої геології, геомеханіки і маркшейдерської справи Національної академії наук України, м. Донецьк.
Провідна установа: | Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України, кафедра маркшейдерії, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 14 листопада 2003 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.05 у Донецькому національному технічному університеті за адресою: 83000 м. Донецьк, вул. Артема, 58, I навч.к., ауд. 1201.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного технічного університету (83000 м. Донецьк, вул. Артема, 58, II навч.к.)
Автореферат розісланий 10 жовтня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 11.052.05
доктор технічних наук, професор М.Р. Шевцов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відомо, що при підробці розривних тектонічних порушень останні значно змінюють параметри процесу зрушення і характер розподілу деформацій, що викликано як вигином порід порушеної зони, так і зсуванням порід по площині зміщувача.
Встановлення закономірностей впливу розривних тектонічних порушень на деформації земної поверхні є однією з найскладніших задач теорії зрушення. Це обумовлено великою кількістю факторів, що впливають та визначають зрушення і деформації земної поверхні як інтегральної характеристики деформування всього масиву (деформаційні характеристики масиву гірських порід, вугільного пласта і тектонічного порушення, форма очисної виробки та її розташування щодо елементів залягання пласта і розриву, потужність тектонічної зони і т.д.).
Існуючі геомеханічні схеми дозволяють прогнозувати характер впливу на деформування гірських порід поздовжніх і поперечних розривів у плоских перетинах вхрест простягання зміщувача, досить віддалених від границь виробленого простору. Разом з тим, до 75% тектонічних порушень орієнтовані діагонально до простягання пластів і напрямку ведення очисних робіт. Характер їхнього впливу на розподіл зрушень гірських порід не досліджувався.
Таким чином, на даному етапі розвитку теорії зрушення не існує у достатньому ступені обґрунтованих методів прогнозування зрушень і деформацій земної поверхні по всій площі мульди, у яку попадає вихід тектонічного розриву.
Це ставить питання про необхідність додаткових досліджень, спрямованих на вивчення і встановлення закономірностей і залежностей впливу тектонічних порушень на розподіл зрушень у просторовій постановці задачі.
Просторові схеми зрушення дозволять прогнозувати деформації земної поверхні для будь-якої ділянки зони впливу очисної виробки. Це надасть можливість, на підставі встановлених закономірностей впливу розривів, більш надійно прогнозувати місце розташування виходу порушення, керувати процесом зрушення, знизити шкідливий вплив гірничих робіт, рівень економічних витрат на охорону та підтримування об'єктів земної поверхні.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ЗРУШЕННЯ ТА ДЕФОРМАЦІЇ ЗЕМНОЇ ПОВЕРХНІ ПРИ ПІДРОБЦІ ТЕКТОНІЧНИХ ПОРУШЕНЬ ПОЛОГИМИ ВУГІЛЬНИМИ ПЛАСТАМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок