Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БІОАКУМУЛЯЦІЯ ІОНІВ МЕТАЛІВ КЛІТИНАМИ ЗЕЛЕНИХ ВОДОРОСТЕЙ ТА ОДЕРЖАННЯ БІОМАСИ, БАГАТОЇ НА МІКРОЕЛЕМЕНТИ

БІОАКУМУЛЯЦІЯ ІОНІВ МЕТАЛІВ КЛІТИНАМИ ЗЕЛЕНИХ ВОДОРОСТЕЙ ТА ОДЕРЖАННЯ БІОМАСИ, БАГАТОЇ НА МІКРОЕЛЕМЕНТИ

Назва:
БІОАКУМУЛЯЦІЯ ІОНІВ МЕТАЛІВ КЛІТИНАМИ ЗЕЛЕНИХ ВОДОРОСТЕЙ ТА ОДЕРЖАННЯ БІОМАСИ, БАГАТОЇ НА МІКРОЕЛЕМЕНТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,23 KB
Завантажень:
408
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ БІОХІМІЇ ім. О. В. ПАЛЛАДІНА
ГОЛТВЯНСЬКИЙ АНАТОЛІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 574.64.08: 57.017.6
БІОАКУМУЛЯЦІЯ ІОНІВ МЕТАЛІВ КЛІТИНАМИ ЗЕЛЕНИХ
ВОДОРОСТЕЙ ТА ОДЕРЖАННЯ БІОМАСИ,
БАГАТОЇ НА МІКРОЕЛЕМЕНТИ
03.00.20 – біотехнологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі молекулярної біології та біотехнології Науково-дослідного інституту біології Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Божков Анатолій Іванович,
НДІ біології Харківського національного університету
ім. В.Н.Каразіна, директор,
зав. відділу молекулярної біології та біотехнології.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, старший науковий співробітник
Пархоменко Юлія Михайлівна,
Інститут біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України,
провідний науковий співробітник;
кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник
Шнюкова Єлизавета Іллівна,
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України,
провідний науковий співробітник.
 
Провідна установа - Національний університет харчових технологій Міністерства освіти і науки України, кафедра біотехнології мікробного синтезу, м. Київ.
Захист відбудеться 23 грудня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.240.01 в Інституті біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України за адресою: 01601, Київ-30, вул. Леонтовича, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України (м. Київ, вул. Леонтовича, 9).
Автореферат розісланий “22“ листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Кірсенко О.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Інтенсивне забруднення навколишнього середовища іонами важких металів є одним із факторів інвайронментальної кризи [Сытник, Вассер, 1995]. У зв’язку з цим розробка сучасних біотехнологій очищення середовища від іонів металів є актуальною та перспективною. Як відомо, організми виявляють різну чутливість до іонів металів у навколишньому середовищі. У зв’язку із цим великий інтерес становлять клітини водоростей, оскільки вони є первинними продуцентами і формують велику біомасу водойм [Вассер, и др., 1989]. Враховуючи високу інтенсивність розмноження, метаболічну пластичність та їхню роль у біоценозах, являє інтерес дослідження можливості цих організмів адаптуватися до високих концентрацій іонів металів у середовищі. Знання механізмів адаптації водоростей до іонів металів та інших хімічних компонентів має не тільки теоретичний інтерес з точки зору розуміння еволюційних процесів, але й велике практичне значення, зокрема, при розробці сучасних технологій очищення водного середовища [Саванина и др., 1999].
Численні роботи показують, що клітини водоростей здатні адаптуватися до іонів металів [Visviki, Rachlin, 1994; Божков, Могилянская, 1996 ], разом з тим, стійкость цих об’єктів до високих концентрацій іонів металів за умов їхньої токсичної дії залишається малодослідженою. Найбільша кількість робіт із вивчення механізмів адаптації присвячена синтезу металотіонеїнів та інших стрес-білків [Лебедева и др., 1998 ]. Разом із тим, роль металотіонеїнів у формуванні стійкості організму до високих концентрацій токсиканту потребує додаткових досліджень, оскільки іони металів зв’язуються не тільки зі стрес-білками [Macfie et all., 1994; Тропин, Золотухина, 1996; Божков, 1997].
Дослідження процесів біоакумуляції іонів металів клітинами водоростей становить інтерес не тільки для розробки технологій біоочищення води, але й для одержання біологічно активних добавок, які вміщують необхідні для організму вітаміни та мікроелементи [Mazo et all., 1999; Van Stuijvenberg et all., 1999]. Це важливо, оскільки мікроелементи в клітинах водоростей утворюють комплекси з різними органічними сполуками, що забезпечує їхню високу біологічну активність [Саут, Уиттик, 1990].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: БІОАКУМУЛЯЦІЯ ІОНІВ МЕТАЛІВ КЛІТИНАМИ ЗЕЛЕНИХ ВОДОРОСТЕЙ ТА ОДЕРЖАННЯ БІОМАСИ, БАГАТОЇ НА МІКРОЕЛЕМЕНТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок