Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХУДОЖНЯ СВОЄРІДНІСТЬ ПОЕЗІЇ ЛІНИ КОСТЕНКО (ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІСТЬ І ФЕНОМЕН АҐОНУ)

ХУДОЖНЯ СВОЄРІДНІСТЬ ПОЕЗІЇ ЛІНИ КОСТЕНКО (ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІСТЬ І ФЕНОМЕН АҐОНУ)

Назва:
ХУДОЖНЯ СВОЄРІДНІСТЬ ПОЕЗІЇ ЛІНИ КОСТЕНКО (ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІСТЬ І ФЕНОМЕН АҐОНУ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,94 KB
Завантажень:
308
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ІМЕНІ Т.Г. ШЕВЧЕНКА
ПОНОМАРЕНКО ІННА ВАЛЕРІЇВНА
УДК//821.161.2-Костенко -1/7. 08:801.73:159.964.21(043,3)
ХУДОЖНЯ СВОЄРІДНІСТЬ ПОЕЗІЇ ЛІНИ КОСТЕНКО
(ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІСТЬ І ФЕНОМЕН АҐОНУ)
10.01.01 – українська література
АВТОРЕФЕРЕТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі української літератури Одеського національного університету імені І.І.Мечникова Міністерства освіти і науки України, м. Одеса.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
САЄНКО ВАЛЕНТИНА ПАВЛІВНА,
Одеський національний університет
імені І.І. Мечникова,
доцент кафедри української літератури.
Офіційні опоненти: –доктор філологічних наук, професор
ТКАЧЕНКО АНАТОЛІЙ ОЛЕКСАНДРОВИЧ,
Інститут філології Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
професор кафедри теорії літератури
та компаративістики;
– кандидат філологічних наук, доцент
ГАЛЬЧУК ОКСАНА ВАСИЛІВНА,
Київський славістичний університет,
доцент кафедри української філології.
Провідна установа: Львівський національний університет
імені Івана Франка, кафедра української літератури імені М. Возняка,
Міністерство освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться “ 13" грудня 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .178.01 в Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м.Київ, вул. М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України (01001, м.Київ, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “11" листопада 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.М. НОГА


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Поетична творчість як особлива єдність етнолінґвістичних феноменів, що зумовлюють її своєрідність, являє собою один із щаблів багатоаспектного ставлення до світу, аксіологічно орієнтованого здатністю людини за допомогою трансцендентної чутливості пізнавати дійсність, формуючи цілісний образ універсуму. Унікальним ментальним простором етико-естетичних пріоритетів є творчість видатної поетеси сучасності Ліни Костенко. Художня своєрідність її поетичного набутку резонуюче вплинула на літературно-критичну думку, надаючи якісний матеріал для плідних роздумів. Уже фактом своєї феноменальності творчість Ліни Костенко спонукала до концептуально різних підходів осмислення, репрезентованих у працях Володимира Базилевського, В’ячеслава Брюховецького, Віталія Дончика, Миколи Ільницького, Марка Гольберга, Галини Гордасевич, Наталі Забужко, Михайла Кудрявцева, Юрія Карпенка, Михайлини Коцюбинської, Галини Кошарської, Івана Кошелівця, Анатолія Макарова, Олени Никанорової, Володимира Панченка, Валентини Саєнко, Тараса Салиги, Елеонори Соловей, Анатолія Ткаченка, Івана Фізера, Володимира Шелеста. Завдяки іманентній багатозначності обраного об’єкта, його практичній невичерпності кожен із науковців знаходив власну нішу, залучаючись до нескінченного полілогу про творчість Ліни Костенко. Тому, навіть узагальнивши титульну проблематику більшості досліджень (тематичні, мотивні, образні домінанти ідіостилю, особливості версифікації, історико-типологічна контекстуальність, експресивна модальність, ономастична функціональність та інш.), яка включає майже весь спектр можливих філологічних зацікавлень, щоразу, звернувшись до творчості Ліни Костенко, матимемо можливість пересвідчитися в тому, що простір для нових наукових студій про цей унікальний феномен національної культури майже безмежний.
Актуальність дисертаційної роботи ґрунтується на необхідності пояснити духовний потенціал творчості Ліни Костенко, виходячи зі з’ясування глибини і широти національної специфіки як на рівні проблематики, так і у сфері поетики, що є підставою для різноаспектного та комплексного дослідження особливостей культурологічних проявів загальнолюдського і національного в доробку видатної поетеси сучасності, які становлять ядро її естетичних пошуків і відкриттів, духовного набутку, котрий має довготривалий резонанс і матиме його в майбутньому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ХУДОЖНЯ СВОЄРІДНІСТЬ ПОЕЗІЇ ЛІНИ КОСТЕНКО (ІНТЕРТЕКСТУАЛЬНІСТЬ І ФЕНОМЕН АҐОНУ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок