Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ТЕХНІЧНІ ЗАХОДИ ПРИ ГАСІННІ ПОЖЕЖІ НА СТАНЦІЇ НЕЙТРАЛІЗАЦІЇ КОМПОНЕНТІВ РАКЕТНОГО ПАЛИВА

Загрузка...

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ТЕХНІЧНІ ЗАХОДИ ПРИ ГАСІННІ ПОЖЕЖІ НА СТАНЦІЇ НЕЙТРАЛІЗАЦІЇ КОМПОНЕНТІВ РАКЕТНОГО ПАЛИВА

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ТЕХНІЧНІ ЗАХОДИ ПРИ ГАСІННІ ПОЖЕЖІ НА СТАНЦІЇ НЕЙТРАЛІЗАЦІЇ КОМПОНЕНТІВ РАКЕТНОГО ПАЛИВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,70 KB
Завантажень:
376
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
А К А Д Е М І Я Ц И В І Л Ь Н О Г О З А Х И С Т У У К Р А Ї Н И
МИХАЛЬСЬКА ЛІДІЯ ЛЕОНІВНА
УДК 614.8
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ТЕХНІЧНІ ЗАХОДИ
ПРИ ГАСІННІ ПОЖЕЖІ НА СТАНЦІЇ НЕЙТРАЛІЗАЦІЇ
КОМПОНЕНТІВ РАКЕТНОГО ПАЛИВА
21.06.02 – Пожежна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата технічних наук
Харків - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківській філії державного підприємства МО України "Воєнконверс-43"
Науковий керівник – | кандидат психологічних наук, доцент Росоха Володимир Омелянович, Академія цивільного захисту України, ректор.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Соловей Віктор Васильович, Інститут проблем машинобудування НАН України, завідувач відділом гідридних енергоустановок, м. Харків;
кандидат технічних наук Заїка Петро Іванович, Черкаський інститут пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля МНС України, начальник кафедри пожежної профілактики, м. Черкаси.
Провідна установа – | Харківський державний університет будівництва та архітектури, кафедра комп'ютерного моделювання та інформаційних технологій, Міністерство освіти і науки України, м. Харків. |
Захист відбудеться "_27_"_січня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.707.01 при Академії цивільного захисту України за адресою:
61023, м.Харків, вул.Чернишевського, 94
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Академії цивільного захисту України
Автореферат розіслано "_18__"__грудня________2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кривцова В.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останні роки в Україні ведуться широкомасштабні роботи пов'язані з виконанням низки державних програм щодо поетапного скорочення і ліквідації стратегічної зброї наземного та повітряного базування, засобів доставки зброї та відповідної інфраструктури, а також реабілітації територій, забруднених унаслідок військової діяльності. Роботи проводяться силами Міністерства оборони України з залученням спеціалізованих організацій.
Під час реалізації зазначених програм виникла необхідність нейтралізації об'єктів, що становлять екологічну небезпеку (ракетного озброєння, технологічного обладнання, споруд і т.п.), а також компонентів ракетного палива. Для вирішення цієї задачі були створені мобільні та стаціонарні станції нейтралізації на базі агрегатів, робота яких заснована на термічному розкладі токсичних речовин.
Станція нейтралізації є вибухово- та пожежнонебезпечним об'єктом. Особливу небезпеку становлять випадки виникнення загорання, коли окрім звичайних факторів пожежі (полум'я, іскри, підвищена температура навколишнього середовища, низький вміст кисню і т.п.) в умовах високої температури утворюються сильнодіючі отруйні речовини, що впливають на особовий склад, який приймає участь у гасінні пожежі. Крім токсичних продуктів, що виділяються під час пожежі, небезпеку становлять вихідні продукти нейтралізації.
Питанням розробки оперативно-технічних заходів під час гасіння пожежі завжди приділялося багато уваги. Зокрема ці питання розглядалися у роботах А.Н.Григор'єва, О.Л.Громовенка, П.П.Девлишова, А.М.Євтюшкіна, В.П.Іванішина, І.Ф.Кімстача, А.М.Матвейкіна, В.Г.Палюха, В.П.Панаріна, Л.С.Повзика та інших. Однак в умовах, коли під час пожежі мають місце викиди токсичних речовин, застосування звичайних оперативно-технічних заходів стає недостатнім.
Для забезпечення найбільш ефективних дій особового складу пожежно-аварійних підрозділів під час гасіння пожежі в умовах токсичного забруднення необхідно завчасно здійснити низку заходів щодо вибору відповідних схем вводу та розгортання сил, підбору індивідуальних засобів захисту органів дихання, лицевих частин, захисних костюмів і т. і. Вихідними даними для такого роду заходів є відомості про склад і концентрації газових викидів в атмосферу під час пожежі на станції нейтралізації, а також щодо розмірів і розташування небезпечної зони.
Дані відносно номенклатури і концентрації токсичних викидів під час пожежі на станції нейтралізації або на аналогічних об'єктах в літературі відсутні.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ТЕХНІЧНІ ЗАХОДИ ПРИ ГАСІННІ ПОЖЕЖІ НА СТАНЦІЇ НЕЙТРАЛІЗАЦІЇ КОМПОНЕНТІВ РАКЕТНОГО ПАЛИВА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок