Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГОЛОКОСТ НА ТЕРИТОРІЇ КИЇВЩИНИ: ЗАГАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ (1941 – 1944 РР.)

Загрузка...

ГОЛОКОСТ НА ТЕРИТОРІЇ КИЇВЩИНИ: ЗАГАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ (1941 – 1944 РР.)

Назва:
ГОЛОКОСТ НА ТЕРИТОРІЇ КИЇВЩИНИ: ЗАГАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ (1941 – 1944 РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,67 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.3
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЧЕРКАСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ БОГДАНА ХМЕЛЬНИЦЬКОГО
Гончаренко Олексій Миколайович
УДК 93 (477) “1941/1944”
ГОЛОКОСТ НА ТЕРИТОРІЇ КИЇВЩИНИ: ЗАГАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ (1941 – 1944 РР.)
Спеціальність: 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук
Черкаси – 2005
Дисертацією є рукопис
Дисертація виконана на кафедрі історії та культури України Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Лисенко Олександр Євгенович,
завідувач відділу історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України
Офіційні опоненти:
доктор історичних наук, професор,
Добров Петро Васильович,
завідувач кафедри історії України Донецького національного університету
кандидат історичних наук, доцент
Перехрест Олександр Григорович,
завідувач кафедри всесвітньої історії Черкаського національного університету імені Б. Хмельницького
Провідна установа: Київський національний університет імені
Тараса Шевченка
Захист відбудеться “ 28 ” грудня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 73.053.01 у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького за адресою: 18031, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 81, кім. 211
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького (18031, м. Черкаси, вул. Університетська, 22).
Автореферат розісланий “24” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Корновенко С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Вступивши у ХХІ століття, Україна послідовно вирішує проблеми національно-культурного відродження. Позитивний імпульс, здобутий за роки державної незалежності, може отримати продовження лише за умови забезпечення в українському суспільстві рівності, поваги і взаємодопомоги всіх етнічних груп, які проживають на спільній території і для яких Україна є Батьківщиною. Формування суверенної державності, консолідація нації не лише як поліетнічної, а насамперед політичної спільноти, актуалізують необхідність наукових досліджень, які б розкрили причини, перебіг і наслідки конфліктів минулого, відокремили міфи та стереотипи, що склалися у суспільній свідомості, від реальних фактів, об’єктивно проаналізували минуле заради майбутнього суспільного прогресу.
Складовою частиною нацистського “нового порядку” в Україні стало тотальне знищення єврейського населення. Реалізація ідеологічного підґрунтя нацизму – доктрини расистського антисемітизму – спричинила, зрештою, істотні диспропорції в етнічному складі населення повоєнної України, втрати нею свого значного інтелектуального, соціокультурного, генетичного потенціалу.
Оголосивши євреїв своїми расовими та політичними супротивниками, німецькі окупанти прагнули скористатися пропагандистськими й ментальними стереотипами, негативними наслідками діяльності сталінського тоталітарного режиму, сформувати на цій основі колабораціонізм як масове соціально-політичне явище й використати представників інших етнічних груп для здійснення своїх расистських планів. Незважаючи на екстремальні умови нацистського окупаційного режиму, зазнаючи геноциду, український народ, за винятком обмеженої групи колаборантів, не став сліпим знаряддям в руках окупантів. Поряд з неспростовними фактами участі частини українців, росіян, білорусів, поляків у реалізації планів нацистів щодо знищення єврейського народу України, значна кількість громадян, ризикуючи життям, рятувала співвітчизників.
Попри значну кількість літератури по темі недостатньо вивченим залишається комплекс проблем, пов’язаних з Голокостом. Вимагають уточнення етапи і терміни проведення геноциду, опір єврейського населення, регіональна специфіка цих акцій. У більшості наукових праць переважають описові методи подачі матеріалу, що не дозволяє глибоко проникнути в сутність проблеми.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ГОЛОКОСТ НА ТЕРИТОРІЇ КИЇВЩИНИ: ЗАГАЛЬНІ ТЕНДЕНЦІЇ ТА РЕГІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ (1941 – 1944 РР.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок