Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНА СИСТЕМА ВІТРОЕНЕРГЕТИЧНОЇ УСТАНОВКИ НА БАЗІ НАДСИНХРОННОГО ВЕНТИЛЬНОГО КАСКАДУ

Загрузка...

ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНА СИСТЕМА ВІТРОЕНЕРГЕТИЧНОЇ УСТАНОВКИ НА БАЗІ НАДСИНХРОННОГО ВЕНТИЛЬНОГО КАСКАДУ

Назва:
ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНА СИСТЕМА ВІТРОЕНЕРГЕТИЧНОЇ УСТАНОВКИ НА БАЗІ НАДСИНХРОННОГО ВЕНТИЛЬНОГО КАСКАДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,33 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет
АЛЕКСІЄВСЬКИЙ Дмитро Геннадійович
УДК 62-83-52:621.311.24
ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНА СИСТЕМА
ВІТРОЕНЕРГЕТИЧНОЇ УСТАНОВКИ НА БАЗІ
НАДСИНХРОННОГО ВЕНТИЛЬНОГО КАСКАДУ
05.09.03 - Електротехнічні комплекси та системи
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2003


Диссертаціею є рукопис.
Робота виконана в Запорізькій державній інженерній академії Міністерства освіти і науки України на кафедрі промислової електроніки і електронної техніки.
Науковий керівник:
кандидат технічних наук, доцент Семенов Всеволод Всеволодович, Запорізька державна інженерна академія Міністерства освіти і науки України, доцент кафедри промислової електроніки і електронної техніки.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, доцент Труфанов Іван Дмитрович, Запорізький національний технічний универсітет Міністерства освіти і науки України, професор кафедри електроприводу і автоматизації промислових установок.
кандидат технічних наук, доцент Казачковський Микола Миколайович, Національний гірничий університет Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ), професор кафедри електроприводу.
Провідна установа: Національний технічний університет "Харьковський політехнічний інститут" Міністерства освіти і науки України, кафедра автоматизованих електромеханічних систем (м. Харків).
Захист відбудеться 3 липня 2003 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.07 по захисту дисертацій при Національному гірничому університету Міністерства освіти і науки України (49027, м.Дніпропетровськ-27, пр. Карла Маркса, 19, тел. 47-24-11).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України (49027, м. Дніпропетровськ-27, пр. Карла Маркса, 19).
Автореферат розісланий 2 червня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор техн. наук, професор В.Т. Заїка
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найважливіших задач, що стоять перед розробниками вітроенергетичних установок (ВЕУ), є зниження її вартості і підвищення видобутку електроенергії.
Останнім часом намітився напрямок в конструюванні ВЕУ, пов'язаний з відмовою від аеродинамічного регулювання вітротурбіною. Вітротурбіна, в цьому випадку, має жорстку конструкцію без спеціальних механізмів повороту лопастей, що дозволяє знизити її вартість. Жорстка конструкція вітротурбіни здатна істотно знизити капітальні експлуатаційні витрати. Функції управління режимом роботи ВЕУ, в цьому випадку, покладаються на енергоустаткування. Це призводить до застосування напівпровідникових перетворювачів частоти (НПЧ). Таким чином, при виборі раціональної структури вітроелектрогенеруючої системи виникає проблема техніко-економічного плану.
Знизити вартість енергоустаткування можливо шляхом застосування схем з неповним перетворенням активної потужності. У цих системах значна частина потужності, що генерується, передається в мережу безпосередньо із затискачів генератора, а частина, що залишилася, зазнає перетворення з метою регулювання за допомогою НПЧ. Встановлена потужність НПЧ, в цьому випадку, нижча за величину сумарної потужності, що дозволяє знизити його вартість. Один з варіантів системи з неповним перетворенням потужності може бути виконаний на базі надсинхронного вентильного каскаду (НВК). Перевагами цієї схеми, крім приведеного вище, є її простота, а також можливість компонування силової частини з стандартного енергоустаткування, яке серійно випускається.
Статичні траєкторії регулювання, що застосовуються в цей час, відрізняються тим, що робочі точки, для максимальної швидкості вітрового потоку, відповідають максимальним кутовій швидкості і моменту на валу генератора. Внаслідок цього, встановлена потужність енергоустаткування повинна бути значно вище номінального значення потужності. Одним з шляхів зниження встановленої потужності енергоустаткування може бути застосування статичної траєкторії регулювання з обмеженням моменту на рівні номінального.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ЕЛЕКТРОМЕХАНІЧНА СИСТЕМА ВІТРОЕНЕРГЕТИЧНОЇ УСТАНОВКИ НА БАЗІ НАДСИНХРОННОГО ВЕНТИЛЬНОГО КАСКАДУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок