Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛЬВІВСЬКА ЄПАРХІЯ У XVI – НА ПОЧАТКУ XVII СТОЛІТТЯ

ЛЬВІВСЬКА ЄПАРХІЯ У XVI – НА ПОЧАТКУ XVII СТОЛІТТЯ

Назва:
ЛЬВІВСЬКА ЄПАРХІЯ У XVI – НА ПОЧАТКУ XVII СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,00 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Кметь Василь Федорович
УДК 281.96(09) (477.83)
ЛЬВІВСЬКА ЄПАРХІЯ У XVI –
НА ПОЧАТКУ XVII СТОЛІТТЯ
Спеціальність 07.00.01 – Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі давньої історії України та спеціальних історичних дисциплін Львівського національного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Шуст Роман Мар’янович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри
давньої історії України та
спеціальних історичних дисциплін
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Крижанівський Олег Прокопович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
завідувач кафедри історії стародавнього
світу та середніх віків
кандидат історичних наук
Скочиляс Ігор Ярославович,
Інститут української археографії та
джерелознавства ім. М. Грушевського
НАН України, Львівське відділення,
науковий співробітник
Провідна установа: Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, відділ історії середніх віків, м. Львів
Захист відбудеться 28 березня 2001 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 337.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79605, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий “27” лютого 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Сухий О. М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Історія церкви та міжцерковних стосунків на українських землях є однією з найважливіших складових частин вивчення української культури у середньовіччі та ранньомодерний час. Православ’я як основа національної ідентифікації українського населення Корони Польської, а згодом, Речі Посполитої, формувалося як окреме явище духовного життя, з низкою характерних ознак та особливостей, які, відрізняючи його від інших національних православних традицій, визначали його важливу роль у просторі “Slaviae Orthodoxae”. Ліквідація церковно-історичних шкіл в СРСР супроводжувалася звуженням дослідницької проблематики, обмеженням можливостей розвитку церковного джерелознавства. Незважаючи на значний історіографічний доробок вчених ХІХ-ХХ ст., комплексна історія Львівської єпархії не була написана для жодного періоду її історії. Недостатньо розробленими в історіографії залишаються питання внутрішньої структури єпархій та парафій, релігійного світогляду парафіяльного духовенства та мирян. Таким чином, робота покликана заповнити одну з прогалин сучасної історіографії. Актуальність теми дослідження визначає також гострота міжцерковних стосунків в сучасній Україні, розбудова церковної структури, відновлення традицій духовної освіти.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертаційне дослідження написане в рамках виконання державної програми кафедри давньої історії України та спеціальних історичних дисциплін Львівського національного університету імені Івана Франка – “Соціально-економічна, політична та культурна історія західноукраїнських земель пізнього середньовіччя та ранньомодерної доби”.
Об’єкт дослідження – Львівська єпархія періоду XVI – початку XVII ст.
Предметом дослідження є становлення та розвиток Львівської єпархії у XVI ст., адміністративна структура (у територіальних межах, визначених правовими актами 1539 р. та з незначними змінами збереженими впродовж XVI-XVII ст. – “землі Руської і Подільської з повітами Галицьким, Львівським, Кам‘янецьким, Снятинським, Теребовлянським”), пастирська діяльність православного духовенства, розбудова парафіяльної мережі та монастирів у період до початку XVII ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЛЬВІВСЬКА ЄПАРХІЯ У XVI – НА ПОЧАТКУ XVII СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок