Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМИ ІнтеграціЇ УкраїнСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ ДО СВІТОВОГО РИНКУ ІНВЕСТИЦІЙ

Загрузка...

ФОРМИ ІнтеграціЇ УкраїнСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ ДО СВІТОВОГО РИНКУ ІНВЕСТИЦІЙ

Назва:
ФОРМИ ІнтеграціЇ УкраїнСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ ДО СВІТОВОГО РИНКУ ІНВЕСТИЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,00 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Міністерство Освіти І науки України
Донецький національний університет
Чередник Андрій Леонідович
УДК 339.924:[658:330.322](477)
ФОРМИ ІнтеграціЇ УкраїнСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ ДО СВІТОВОГО РИНКУ ІНВЕСТИЦІЙ
Спеціальність 08.05.01 - світове господарство і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті економіки промисловості НАН України.
Науковий керівник | – доктор економічних наук, професор
Макогон Юрій Володимирович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри міжнародної економіки
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор Амітан Веніамін Наумович, Інститут економіко-правових досліджень НАН України, завідувач відділу економіко-правових проблем розвитку територіальних систем (м. Донецьк);
кандидат економічних наук Чентуков Юрій Ілліч, директор з персоналу ВАТ "Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча" (м. Маріуполь)
Провідна установа:
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету Міністерства освіти і науки України, кафедра світового господарства і міжнародних економічних відносин
Захист відбудеться “9” липня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.03 у Донецькому національному університеті за адресою 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 186, ауд. 409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Універ-ситетська, 24
Автореферат розісланий “_7_” червня 2004 р.
Вчений секретар Калініна С.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Характерною рисою сучасного етапу розвитку світової економіки є міжнародна економічна інтеграція, що стала інструментом прискореного розвитку регіональних економік і підвищення конкурентоспроможності економіки країни на світовому ринку.
Лібералізація міжнародної економічної діяльності дозволяє підприємствам України не тільки самостійно експортувати власну продукцію й імпортувати необхідні товари, але й інтегруватися до світового ринку інвестицій, вкладаючи свої вільні капітали в інвестиційні проекти за межами України і залучаючи інвестиції для реалізації власних інвестиційних проектів.
Обмежені фінансові можливості українських підприємств і високий попит на інвестиційні ресурси всередині країни об’єктивно обмежують вивіз капіталів. Це свідчить про те, що зараз основним напрямом інтеграції українських підприємств до світового ринку інвестицій є пошук форм залучення інвестицій зі світового ринку для реалізації інвестиційних проектів підприємств. Причому кращою формою є залучення саме прямих іноземних інвестицій.
Таким чином, дисертаційна робота присвячена актуальним підходам щодо розробки принципів інтеграції українських підприємств до світового ринку інвестицій за умови розвитку процесів переорієнтації виробництва на випуск нових видів продукції, трансформації відносин власності, системи управління економікою і підприємством, фінансово-кредитної системи, системи оподаткування й інших економічних інститутів у цілому.
Процеси відтворення під час економічної кризи й у перехідній економіці мають специфічні особливості, дослідженням яких займалися в різний час М.Туган-Барановський, Г.Клейнер, С.Дорогунцов. Дослідженням умов і особливостей інвестиційної діяльності присвячено роботи Г.Бірмана і С.Шмідта, Р.Холта і С.Барнеса, У.Фішера і А.Тобіна, І.Бланка, А.Пересади, В.Хобти. Активізація інвестиційної діяльності сьогодні має величезне значення для економіки України. Дослідження в даному напрямі проводили І. Лукінов, В.Геєць, С.Аптекар, Н.Чумаченко, О.Амоша, В.Амітан. В умовах гострого браку інвестиційних ресурсів особливу актуальність має забезпечення припливу в країну іноземних інвестицій. Дослідженню цих питань присвячено роботи С.Бабак, В.Гринєвої, Д.Богині, А.Даниленко, Ю.Макогона, В.Федоренка, Є.Ястремської.
Але, незважаючи на численні теоретичні дослідження процесів формування і розвитку інвестиційний діяльності підприємств України в умовах глобалізації, залишається недостатньо вивченою проблема пошуку іноземних інвесторів для реалізації виходу українських підприємств на зовнішній ринок за умови підвищення якості й привабливості інвестиційних пропозицій.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ФОРМИ ІнтеграціЇ УкраїнСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ ДО СВІТОВОГО РИНКУ ІНВЕСТИЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок