Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНІ АСПЕКТИ ПРОЗАЇЗАЦІЇ АНГЛОМОВНИХ ПІСЕННИХ ТЕКСТІВ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ДВАДЦЯТОГО СТОЛІТТЯ

Загрузка...

ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНІ АСПЕКТИ ПРОЗАЇЗАЦІЇ АНГЛОМОВНИХ ПІСЕННИХ ТЕКСТІВ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ДВАДЦЯТОГО СТОЛІТТЯ

Назва:
ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНІ АСПЕКТИ ПРОЗАЇЗАЦІЇ АНГЛОМОВНИХ ПІСЕННИХ ТЕКСТІВ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ДВАДЦЯТОГО СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,65 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЛІНГВІСТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
САВИЦЬКИЙ Костянтин Григорович
УДК 81.111 (81’38 + 81’42)
ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНІ АСПЕКТИ ПРОЗАЇЗАЦІЇ
АНГЛОМОВНИХ ПІСЕННИХ ТЕКСТІВ
ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ДВАДЦЯТОГО СТОЛІТТЯ
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі лексикології та стилістики англійської мови Київського національного лінгвістичного університету, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Бєлєхова Лариса Іванівна,
Херсонський державний університет,
кафедра романо-германських мов, професор
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент
Неборсіна Наталія Павлівна
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра англійської філології, професор
кандидат філологічних наук, доцент
Бабелюк Оксана Андріївна
Дрогобицький державний педагогічний університет
імені Івана Франка,
кафедра англійської філології, доцент
Провідна установа Одеський національний університет ім. І.І.Мечникова, кафедра лексикології та стилістики англійської мови, Міністерство освіти і науки України, м. Одеса.
Захист відбудеться “23” грудня 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої ради Д 26.054.02 Київського національного лінгвістичного університету (03600, МСП, Київ-5, вул. Червоноармійська. 73).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного лінгвістичного університету (вул. Червоноармійська, 73).
Автореферат розісланий “22” листопада 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.М. Кагановська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована дисертація присвячена вивченню лінгвостилістичної специфіки прозаїзації англомовних пісенних текстів другої половини ХХ століття шляхом розкриття тенденцій і закономірностей їх побудови через концептуальний аналіз семантики цієї своєрідної сфери художнього мовлення.
До цього часу вказані тексти були предметом дослідження у літературознавстві з огляду на їх жанрову специфіку (R.Denisoff, S.Frith) та ступінь їх поетичності (A.Blohdorn, J.Fiske), а також у методиці викладання іноземних мов як дидактичний засіб навчання студентів художньому мовленню (D.K.Elten, K.Lems, C.M.Moi, T.Murphey). Питання визначення ступеня поетичності та прозовості художнього твору свого часу досліджувалось у функціональному (В.Б.Шкловський, Р.Якобсон), семантичному (В.В.Виноградов, М.М.Кожина) та структурному (Ю.М.Лотман, Ю.М.Тинянов) аспектах. На основі результатів аналізу взаємодії поезії та прози вивчено специфіку прозаїзації поетичного тексту як процесу, що трансформує поетичний текст на своєрідне прозово-поетичне утворення (Д.Д.Благой, М.А.Бузогли, Н.М.Іванова, В.Шмідт).
Недостатнє висвітлення мовної специфіки змішаних прозово-поетичних творів, до яких належать англомовні пісенні тексти другої половини ХХ століття, розбіжності у тлумаченні термінів “поезія”, “проза” та “прозаїзація”, відсутність системи критеріїв визначення проявів прозаїзації пояснюють актуальність дослідження, спрямованого на виявлення якісних та кількісних особливостей прозової модифікації поетичних творів.
Зв’язок роботи з науковими темами. Дисертацію виконано в межах комплексної колективної теми “Основні категорії стилістики і лінгвістики тексту в синхронії й діахронії та лінгво-методичні аспекти їхнього дослідження” кафедри лексикології та стилістики англійської мови Київського національного лінгвістичного університету. Проблематика реферованої дисертації вписується в коло питань, досліджуваних у руслі держбюджетної наукової теми Міністерства освіти і науки України “Мовні системи. Динаміка функціонування фонетичних, граматичних та лексичних одиниць: когнітивний і комунікативно-прагматичний аспекти (германські, романські й українська мови)” (тему затверджено вченою радою КДЛУ, протокол № 5 від 24 січня 2000 року).
Мета дисертації полягає в розкритті лінгвостилістичних аспектів прозаїзації англомовних пісенних текстів другої половини ХХ століття.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ЛІНГВОСТИЛІСТИЧНІ АСПЕКТИ ПРОЗАЇЗАЦІЇ АНГЛОМОВНИХ ПІСЕННИХ ТЕКСТІВ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ ДВАДЦЯТОГО СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок