Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ ІНТЕГРОВАНИХ ВИРОБНИЦТВ В МОЛОКОПРОДУКТОВОМУ ПІДКОМПЛЕКСІ АПК

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ ІНТЕГРОВАНИХ ВИРОБНИЦТВ В МОЛОКОПРОДУКТОВОМУ ПІДКОМПЛЕКСІ АПК

Назва:
ФОРМУВАННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ ІНТЕГРОВАНИХ ВИРОБНИЦТВ В МОЛОКОПРОДУКТОВОМУ ПІДКОМПЛЕКСІ АПК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,61 KB
Завантажень:
360
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ТЕРНОПІЛЬСЬКА АКАДЕМІЯ НАРОДНОГО ГОСПОДАРСТВА
ГАРАСИМ АДРІАН ПЕТРОВИЧ
УДК 338.45:637.1
ФОРМУВАННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ ІНТЕГРОВАНИХ
ВИРОБНИЦТВ В МОЛОКОПРОДУКТОВОМУ
ПІДКОМПЛЕКСІ АПК
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ТЕРНОПІЛЬ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Іванух Роман Андрійович,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
головний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Дудар Тарас Григорович,
Тернопільська академія народного господарства,
завідувач кафедри аграрного менеджменту і права;
кандидат економічних наук, доцент
Микитюк Валерій Мар'янович,
Державний агроекологічний університет (м.Житомир),
завідувач кафедри аналізу і статистики, проректор з
навчальної роботи.
Провідна установа: Інститут аграрної економіки УААН, відділ підприємництва (м.Київ)
Захист відбудеться “ 6 ” березня 2003 р. о 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 58.082.01 у Тернопільській академії народного господарства за адресою: 46004,
м. Тернопіль, вул. Львівська, 11, аудиторія 1219.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Тернопільської академії народного господарства за адресою: 46004, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.
Автореферат розісланий “ 3 ” лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор Штефанич Д.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Молоко і молокопродукти є найбільш популярними та доступними для населення продуктами харчування тваринного походження, які споживаються як безпосередньо, так і як додатки до різноманітних страв і напоїв. Від рівня споживання молока значною мірою залежить здоров'я нації, особливо у такій країні, як Україна, де склалися відповідні традиції в харчуванні населення, у структурі раціону якого вагому частку займають молокопродукти та молоко.
Існує дуже тісний взаємний зв'язок між виробництвом і переробкою молока, оскільки значна його частина доходить до споживача в переробленому вигляді, а переробна промисловість є головним споживачем безпосередньо молока як сировини. Однак ефективність цього зв'язку залежить від оптимальності та паритетності взаємовідносин між виробниками і переробниками, чого, на жаль, сьогодні не спостерігається.
Необхідність удосконалення економічних взаємовідносин між підприємствами-виробниками і підприємствами-переробниками молока зумовлюється зростаючою неадекватністю цих взаємовідносин, диспаритетом у цінах на молоко як сировину і молочну продукцію, вироблену з цього молока, і, як наслідок, тенденцією до згортання виробництва продукції через зниження продуктивності корів і зменшення їх поголів'я. Сьогодні ситуація є настільки критичною, що молочне скотарство в Україні опинилось під загрозою повного занепаду. Вагомою причиною є насамперед те, що великі промислові переробні підприємства недостатньо компенсують затрати виробників молока.
Проблемою вдосконалення економічних взаємовідносин між підприємствами АПК займалося багато вчених-економістів, серед яких В.Андрійчук, П.Гайдуцький, М.Долішній, Т.Дудар, Р.Іванух, О.Крисальний, Л.Маланчук, М.Малік, П.Саблук, Г.Черевко, О.Шпичак та ін. У їх працях розглядаються різні аспекти розвитку інтеграції в окремих галузях і сферах агропромислового комплексу. Більшості проведених досліджень властивий традиційний підхід до їх вирішення. Крім того, окремі питання агропромислової інтеграції залишились недостатньо дослідженими, а саме: зміст економічної категорії “інтеграція”; розвиток договірних відносин у системі інтегрованих структур; можливості вдосконалення змісту і структури договорів; розвиток і вдосконалення організаційних форм агропромислової інтеграції; методика соціально-економічної оцінки ефективності інтегративних процесів тощо. Сьогоднішня ситуація в молокопродуктовому підкомплексі, яка опосередковується ринком молока та молочної продукції, вимагає нових підходів до вирішення вказаної проблеми через розвиток взаємовигідних ринкових принципів агропромислової інтеграції в цьому секторі економіки, вивчення закордонного та кращого вітчизняного досвіду, їх узагальнення і подальше розповсюдження.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ І ЕФЕКТИВНІСТЬ ІНТЕГРОВАНИХ ВИРОБНИЦТВ В МОЛОКОПРОДУКТОВОМУ ПІДКОМПЛЕКСІ АПК

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок