Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ПОДРІБНЕННЯ ХАРЧОВОЇ СИРОВИНИ ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ЙОГО РЕАЛІЗАЦІЇ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧУВАННЯ

ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ПОДРІБНЕННЯ ХАРЧОВОЇ СИРОВИНИ ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ЙОГО РЕАЛІЗАЦІЇ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧУВАННЯ / сторінка 4

Назва:
ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ПОДРІБНЕННЯ ХАРЧОВОЇ СИРОВИНИ ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ЙОГО РЕАЛІЗАЦІЇ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,10 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Наведена оцінка методик дослідження дисперсного складу фаршів. Проаналізовані особливості конструкцій сучасних м'ясорубок. Визначено, що перспективними напрямками вдосконалення конструкцій м'ясорубок з метою розширення діапазону функціональних можливостей та зниження енергоємності процесу подрібнення є застосування ріжучих робочих органів з гострими кутами заточення ріжучих країв. Наведений огляд відомих методів розрахунку енергетичних показників процесу подрібнення. Узагальнення відомостей, викладених у цьому розділі, дозволило сформулювати задачі дослідження, спрямовані на досягнення мети дисертаційної роботи.
У другому розділі „Методики досліджень та експериментальні установки“ наведені об'єкти досліджень, представлений загальний план досліджень, методики, методи та експериментальні установки для досліджень енергетичних, структурно-механічних та фізико-хімічних показників об'єктів досліджень.
Для визначення енергетичних показників процесу подрібнення була виготовлена експериментальна установка (рис. 1) та розроблена оригінальна методика (рис. 2).
Рис. 1. Установка для дослідження енергетичних параметрів процесу подрібнення:
1, 2 – привод П ІІ-1; 3,4 – вимірювальний комплект К-50; 5 – корпус м'ясорубки ММП ІІ-1; 6 – завантажувальна чаша; 7 – штовхач; 8 – шнек; 9 – ніж; 10 - решітка; 11 – упорне кільце; 12 – затискна гайка; 13 – рознім-ний вал-палець; 14 – муфта; 15 – вал приводу 2; 16 – прийомна тара
Наведено методики та експериментальні установки для дослідження дисперсного складу, реологічних, фізико-хімічних та технологічних показників якості фаршів.
Обробку отриманих результатів досліджень проводили методами математичної статистики та кореляційного аналізу з використанням ПЕОМ.
У третьому розділі „Результати досліджень процесу подрібнення харчової сировини на м'ясорубках“ наведені результати досліджень впливу конструктивних параметрів м'ясорубок на енергетичні та техніко-економічні показники процесу подрібнення і показники якості одержуваних фаршів.
Визначено структуру енергетичних складових процесу подрібнення різних продуктів, яка дозволяє визначити пріоритетні напрямки вдосконалення робочих органів м'ясорубок. Встановлено, що найбільш енергоємними є процеси різання продукту безпосередньо в площині контакту „ніж-решітка“ та транспортування, їх сумарний питомий вміст при подрібненні більшості видів харчової сировини складає 55…80%.
Визначено вплив кута заточення ріжучих країв лез ножів та країв отворів решіток на питому роботу різання харчових продуктів (рис. 3). Встановлено, що при подрібненні різних видів яловичини при зменшенні кута заточення ріжучих країв лез від 90? до 15? питома робота різання зменшується в 1,7…3,5 рази, а при подрібненні варених овочів при зміні кута заточення від 150? до 15? значення питомої роботи різання практично не змінюються.
Визначено вплив кута підйому гвинтової лінії на продуктивність, м'ясорубок та питому продуктивність шнека (рис. 4). Встановлено, що при подрібненні фаршів для різних видів харчової сировини найбільш раціональним є шнек з кутами підйому гвинтової лінії в інтервалі 8…16?.
Рис. 3. Залежність питомої роботи рі-зання (Апит) від кута заточен-ня країв отворів решітки та кута заточення лез ножа (б):
1 – м'ясний обріз (яловичина); 2 – котлетне м'ясо (ялови-чина);3 – овочі сирі; 4 – овочі варені
Рис. 4. Залежність питомої продуктивно- сті шнека (qі) від кута підйому гвинтової лінії шнека (в):
1– фарш м'ясний; 2 – фарш овочевий
В результаті проведених досліджень визначено залежності, які характеризують вплив діаметру отворів ножових решіток на дисперсний склад фаршів (рис. 5), питому площу поверхні часток фаршу (рис. 6), граничну напругу зсуву, здатність фаршів утримувати вологу та вихід смаженої кулінарної продукції (рис 7). Встановлено, що при зменшенні діаметру отворів ножових решіток від 9 до 3 мм питома площа поверхні часток фаршу збільшується на 58…62%, а при зменшенні діаметру від 3 до 1 мм – збільшується на 70…74%.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ПОДРІБНЕННЯ ХАРЧОВОЇ СИРОВИНИ ТА ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ЙОГО РЕАЛІЗАЦІЇ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок