Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Картографо-геодезичне забезпечення земельно-кадастрових робіт в регіоні (проблеми, методика, застосування)

Загрузка...

Картографо-геодезичне забезпечення земельно-кадастрових робіт в регіоні (проблеми, методика, застосування)

Назва:
Картографо-геодезичне забезпечення земельно-кадастрових робіт в регіоні (проблеми, методика, застосування)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,21 KB
Завантажень:
350
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
Інститут географії
Білокриницький Сергій Миколайович
УДК 528.4
Картографо-геодезичне забезпечення
земельно-кадастрових робіт в регіоні
(проблеми, методика, застосування)
спеціальність 11.00-12 – географічна картографія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Чернівецькому національному університеті
імені Юрія Федьковича
Науковий керівник – доктор географічних наук, професор
Жупанський Ярослав Іванович
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри географії
і картографії України
Офіційні опоненти: доктор географічних наук
Пархоменко Галина Орестівна,
ЗАТ “Інститут передових технологій”,
науковий консультант
 
кандидат географічних наук
Разов Володимир Павлович,
Інститут географії НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа – Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, географічний факультет
Міністерство освіти та науки України,
м. Київ
Захист відбудеться " 16 " січня 2004 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.163.01 при Інституті географії НАН України за адресою: 01034, м. Київ-34, вул. Володимирська, 44.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту географії НАН України (01034, м. Київ-34, вул. Володимирська, 44)
Автореферат розіслано " 9 " грудня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук Г.П. Підгрушний
загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Земельна реформа в Україні призвела до значних змін, особливо в сільському господарстві, організаційно-правових та організаційно-територіальних форм власності на землю і господарювання на ній, водночас змінилися земельні відносини, порушились організація виробництва й управління АПК, знизилась ефективність використання земельних та інших ресурсів.
В результаті земельних перетворень істотно збільшилося число сільськогосподарських та інших землевласників і землекористувачів, порушились їх межі, площі, організація виробництва і території.
За цільовим призначенням землі України поділяються на 9 категорій, які в своїй внутрішньовидовій структурі охоплюють ще й декілька видів земель, котрі виконують те чи інше цільове призначення. Усі землі можуть перебувати або в державній, або в комунальній, або в приватній власності. Як розмежувати таку велику кількість земель? Як створити сучасний земельний кадастр? Зрозуміло, що необхідно, перш за все, провести інвентаризацію земель як основу створення інформаційної бази для ведення державного земельного кадастру, регулювання земельних відносин, раціонального використання й охорони земельних ресурсів, оподаткування з точною прив’язкою меж земельних ділянок до пунктів державної геодезичної мережі (ДГМ). Окрім того, основою для створення робочого інвентаризаційного плану повинен бути картографічний матеріал не дрібніше 1:2 000 – 1:5 000, а в населених пунктах – масштабу 1:500.
Незважаючи на велику кількість теоретичних розробок, сучасний стан картографо-геодезичного забезпечення земельно-кадастрових робіт залишається на низькому рівні. Проведення топографо-геодезичних і картографічних вишукувань при виконанні землевпорядних робіт здійснюється з порушенням нормативних документів, що призводить до нераціонального використання земель і неможливості створення земельного кадастру. Пропоноване дисертаційне дослідження присвячено вивченню проблем картографо-геодезичного забезпечення земельного кадастру на прикладі Чернівецької області.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідницьких робіт Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича і є складовою наукової теми кафедри географії і картографії України „Географо-краєзнавчі дослідження України" (ДР0102U006610). Результати дослідження увійшли до звіту кафедри географії і картографії України за даною темою.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: Картографо-геодезичне забезпечення земельно-кадастрових робіт в регіоні (проблеми, методика, застосування)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок