Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ОДЕРЖАННЯ ВОЛОКОН НА ОСНОВІ КОМПОЗИЦІЇ ПОЛІКАПРОАМІД-ПЕК

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ОДЕРЖАННЯ ВОЛОКОН НА ОСНОВІ КОМПОЗИЦІЇ ПОЛІКАПРОАМІД-ПЕК

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ОДЕРЖАННЯ ВОЛОКОН НА ОСНОВІ КОМПОЗИЦІЇ ПОЛІКАПРОАМІД-ПЕК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,04 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
КИЇВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
ЛОЗА ВАЛЕНТИНА МИХАЙЛІВНА
УДК 677.014:678.049.18
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ОДЕРЖАННЯ ВОЛОКОН
НА ОСНОВІ КОМПОЗИЦІЇ ПОЛІКАПРОАМІД-ПЕК
05.17.15 - технологія хімічних волокон
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в ВАТ "Хімтекстильмаш" (м.Чернігів) Держпромполітики України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент Шостак Тетяна
Степанівна, професор кафедри технології полімерів та
опоряджувального виробництва Київського державного
університету технологій та дизайну.
Офіційні опоненти: - доктор хімічних наук, професор заслужений діяч науки і техніки України Цебренко Марія Василівна, професор кафедри технології переробки полімерів та опоряджувального виробництва Київського державного університету технологій та дизайну.
·
доктор технічних наук, ст. наук. співр. Пєтухов Аркадій Дем'янович, директор випробувального центру ВАТ "УкрНДІпластмаш" (м.Київ).
Провідна установа: Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України
(відділ модифікації полімерів).
Захист відбудеться____6 червня____2001 р. о ______год на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д26.102.04 при Київському державному університеті технологій та дизайну за адресою: 01601, м.Київ, вул. Немировича-Данченко,2; тел. 290-53-25.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського державного
університету технологій та дизайну за адресою : м.Київ, вул. Немировича-Данченко, 2.
Автореферат розіслано"_27_"_____квітня_____2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради В.З.Барсуков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Потреба найрізноманітніших областей сучасної техніки в вуглецевих волокнах (ВВ) привела до широкого розвитку наукових досліджень по розробці методів їх одержання та регулювання властивостей. В західних країнах об'єм випуску ВВ постійно зростає, а вироби, виготовлені з вуглецевих композиційних материалів, знаходять широке застосування в літако- та автомобілебудуванні, в аерокосмічній, електротехнічній, хімічній промисловості й машинобудуванні.
В період з 1990 по 1995 р.р. в країнах СНД спостерігалось деяке зниження інтересу до робіт в галузі створення ВВ. Мабуть, це пов'язано з конверсією оборонних галузей промисловості та неготовністю як виробників, так і споживачів ВВ до переорієнтації на нові сфери застосування. На цей час знову виявляється інтерес до розробки та дослідження властивостей ВВ. Як відомо, в якості вихідної сировини для їх одержання застосовують гідратцелюлозні (ГЦ) та поліакрилонітрильні (ПАН) волокна. Однак, висока вартість таких ВВ значно стримує їх застосування.
Виробництво ВВ з використанням в якості вихідної сировини нафтових та кам'яновугільних пеків має значні технічні та економічні перспективи, які базуються на можливості залучити до обігу велику кількість відходів виробництва, низької вартості вихідної сировини, високому виході ВВ (70-80%) проти виходу з ГЦ (20%) і ПАН -волокон (40%).
В Україні відсутнє промислове виробництво ВВ з пеків, хоча сировинна база практично необмежена. Це пояснюється рядом причин, в тому числі тією, що безпосередня переробка пеків в волокно пов'язана з технологічними утрудненнями, які роблять неможливим одержання пекових, а відповідно і ВВ малого діаметру (необхідної лінійної щільності). Одним із шляхів вирішення цієї проблеми може бути формування волокон матрично-фібрилярної будови з сумішей волокноутворюючого полімеру та пеку. Це дозволило б вести процеси формування и витягування на обладнанні діючих промислових виробництв, що знизило б витрати на організацію виробництва ВВ.
З урахуванням високої прядомості полікапроаміду (ПКА), уявлялося доцільним розробити технологію одержання сумішевих волокон ПКА-пек матрично-фібрилярної структури, в яких пекові мікроволокна розподілені в ПКА, та реалізувати цю технологію на існуючому устаткуванні для виробництва ПКА ниток. Відповідні термоокислювальна обробка і карбонізація дозволили б в наступному з такого ПКА-пек волокна одержати ВВ необхідної лінійної щільності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ОДЕРЖАННЯ ВОЛОКОН НА ОСНОВІ КОМПОЗИЦІЇ ПОЛІКАПРОАМІД-ПЕК

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок