Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КЛОНАЛЬНЕ МІКРОРОЗМНОЖЕННЯ І ОЗДОРОВЛЕННЯ ЛАВАНДИ IN VITRO

Загрузка...

КЛОНАЛЬНЕ МІКРОРОЗМНОЖЕННЯ І ОЗДОРОВЛЕННЯ ЛАВАНДИ IN VITRO

Назва:
КЛОНАЛЬНЕ МІКРОРОЗМНОЖЕННЯ І ОЗДОРОВЛЕННЯ ЛАВАНДИ IN VITRO
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,54 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПІВДЕННИЙ ФІЛІАЛ “КРИМСЬКИЙ АГРОТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ”
ЛАТУШКІНА Тетяна Миколаївна
УДК 633.812.754: 578.083: 632.38
КЛОНАЛЬНЕ МІКРОРОЗМНОЖЕННЯ І ОЗДОРОВЛЕННЯ ЛАВАНДИ
IN VITRO
06.01.14 - насінництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
сільськогосподарських наук
Сімферополь – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті ефіроолійних і лікарських рослин Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
БУГАЄНКО Людмила Олександрівна,
Південний філіал “Кримський агротехнологічний університет” Національного аграрного університету, завідувач кафедри біотехнології, ефіроолійних і лікарських рослин, селекції та насінництва сільськогосподарських культур.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук
ГІРКО Володимир Сергійович,
Миронівський інститут пшениці ім. В.М. Ремесла УААН,
завідувач відділу біотехнології селекційного процесу;
доктор біологічних наук, професор
ЛЯХ Віктор Олексійович,
Запорізький національний університет,
завідувач кафедри садово-паркового господарства
та генетики рослин.
Провідна установа: Інститут землеробства південного регіону УААН,
м. Херсон.
Захист відбудеться “26” січня 2007 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.805.02 Південного філіалу “Кримський агротехнологічний університет” Національного аграрного університету за адресою: 95492, м. Сімферополь, смт. Аграрне.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південного філіалу “Кримський агротехнологічний університет” Національного аграрного університету за адресою: 95492, м. Сімферополь, смт. Аграрне.
Автореферат розісланий “25” грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Ю.М. Дементьєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Лаванда є однією з пріоритетних культур в ефіроолійній галузі України. Ефірна олія лаванди широко використовується в парфумерно-косметичній, фармацевтичній і харчовій промисловостях.
В теперішній час вирощування лаванди та одержання ефірної олії в нашій країні зосереджене, в основному, в Криму. В умовах ринкового виробництва планується до 2015 року збільшити площі, зайняті під лавандою, до 10 тис. га, оскільки ця культура є прибутковою - чистий прибуток з 1га складає до 5 тис. грн. (Бугаенко и др., 2004). Однак розширення насаджень лаванди стримується відсутністю посадкового матеріалу. Ситуація погіршується ще й тим, що рослини лаванди уражуються патогенами різної етіології: грибної, мікоплазменної та вірусної (Жукова, 1975; Коев, Гавришин, 1985; Чумак и др., 1992; Сенчугова, 2003). Особливо шкодочинними є вірусні хвороби, оскільки вони призводять до зниження урожайності майже вдвічі, погіршення якості ефірної олії, виродження та загибелі уражених рослин (Чумак и др., 1992). При існуючій системі насінництва лаванди для заготівлі живців використовуються не перевірені на наявність вірусної інфекції маточники, що сприяє поширенню контамінації при вегетативному розмноженні в кожній репродукції та накопиченню патогенів на промислових плантаціях з кожним роком культивування. Єдиним шляхом вирішення цієї проблеми може бути організація систематичного вирощування оздоровленого посадкового матеріалу і розробка більш інтенсивних методів розмноження замість традиційного живцювання.
На сьогодні створено біотехнології виробництва оздоровленого посадкового матеріалу для ряду важливих сільськогосподарських культур (картоплі, плодових і квітково-декоративних рослин), які базуються на комплексному застосуванні методів культури ізольованих меристем і клонального мікророзмноження, термотерапії і хемотерапії (Митрофанова и др., 2000; Кушнір, Сарнацька, 2001). Розробка такої технології для лаванди дозволить забезпечити галузь оздоровленим чистосортним посадковим матеріалом, прискорити впровадження нових сортів у виробництво, а також інтенсивно розмножувати унікальні генотипи для забезпечення селекційних програм.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: КЛОНАЛЬНЕ МІКРОРОЗМНОЖЕННЯ І ОЗДОРОВЛЕННЯ ЛАВАНДИ IN VITRO

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок