Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ГЕМОКОАГУЛЯЦІЯ І ФІБРИНОЛІЗ У ХВОРИХ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ ЛЕГЕНЬ, ЩО СТРАЖДАЮТЬ ХРОНІЧНИМ АЛКОГОЛІЗМОМ

ГЕМОКОАГУЛЯЦІЯ І ФІБРИНОЛІЗ У ХВОРИХ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ ЛЕГЕНЬ, ЩО СТРАЖДАЮТЬ ХРОНІЧНИМ АЛКОГОЛІЗМОМ / сторінка 2

Назва:
ГЕМОКОАГУЛЯЦІЯ І ФІБРИНОЛІЗ У ХВОРИХ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ ЛЕГЕНЬ, ЩО СТРАЖДАЮТЬ ХРОНІЧНИМ АЛКОГОЛІЗМОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,46 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Проблема лікування хворих із деструктивними формами туберкульозу, особливо з прогресуючим перебігом, актуальна до цього часу. У багатьох хворих загострення процесу зумовлено тяжкими супутніми хворобами, недисциплінованістю, алкоголізмом. Терапія загальноприйнятими методами у такого контингенту хворих не достатньо ефективна навіть при введенні високих доз препаратів. Досягти високих і тривалих концентрацій антибактеріальних препаратів в кровоносній і лімфатичній системах можливо тільки при їх ендолімфатичному введенні [Ю.І. Фещенко, Я.Й. Пристайко 1985, 1993;
Я.Й. Пристайко, 1999].
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами й темами. Матеріали дисертаційної роботи є фрагментами наукової роботи кафедри фтизіатрії з курсом пульмонології Національного медичного університету
ім. О.О. Богомольця, номер державної реєстрації 0198U003082.
Мета дослідження. Метою роботи є корекція специфічної та патогенетичної терапії на основі вивчення гемокоагуляції і фібринолізу в процесі комплексного лікування хворих на туберкульоз легень, що страждають хронічним алкоголізмом.
Об’єкт дослідження – туберкульоз легень у хворих, що страждають хронічним алкоголізмом.
Предмет дослідження – особливості стану гемокоагуляції і фібринолізу у хворих на туберкульоз легень, що страждають хронічним алкоголізмом.
Методи дослідження: досліджувалась біохімічна коагуло-грама (КГ), яка відображає стан згортувальної системи та антизгортувальних механізмів крові і системи фібринолізу, а також тромбоеластографія (ТЕГ), яка дає можливість вести графічний запис процесу згортування крові.
Завдання дослідження:
1. Вивчити стан гемокоагуляції у хворих на туберкульоз легень, що страждають хронічним алкоголізмом.
2. Вивчити стан фібринолізу у хворих на туберкульоз легень, що страждають хронічним алкоголізмом.
3. Виявити динаміку показників гемокоагуляції і фібринолізу в процесі комплексного лікування хворих на туберкульоз легень, що страждають хронічним алкоголізмом.
4. Визначити стан гемокоагуляції і фібринолізу при кровохарканнях та кровотечах у хворих на туберкульоз легень, що страждають хронічним алкоголізмом.
5. Обгрунтувати показання для корекції гемостатичної терапії у обстежуваної категорії хворих.
6. Вивчити ефективність ендолімфотерапії в комплексному лікуванні хворих на туберкульоз легень, що страждають хронічним алкоголізмом.
Наукова новизна отриманих результатів. Вперше визначені особливості стану систем згортування та фібринолізу крові у хворих на туберкульоз легень, які страждають різними стадіями хронічного алкоголізму. Встановлено, що гіперкоагуляція в гострому періоді алкогольної інтоксикації у хворих на туберкульоз легень діагностується в 70,32% випадків.
Динаміка показників гемокоагуляції і фібринолізу у хворих на туберкульоз легень, що страждають хронічним алкоголізмом, залежить від стадії алкоголізму, тривалості та фази перебігу туберкульозного процесу.
Вперше виявлено, що у хворих на туберкульоз легень, що страждають хронічним алкоголізмом, при геморагічних ускладненнях, на фоні гіперкоагуляції спостерігається посилення фібринолітичної активності крові, зменшення концентрації фібринстабілізуючого фактору, накопичення продуктів деградації фібрину, зниження функціональної активності тромбоцитів, що свідчить про наявність тромбогеморагічного синдрому і являється однією з причин виникнення кровохаркань та кровотеч.
Доказана ефективність ендолімфатичного введення протитуберкульоз-них препаратів в комплексному лікуванні хворих на туберкульоз легень, що страждають хронічним алкоголізмом, уточнені показання щодо застосування цього методу для лікування зазначеної категорії хворих.
Практичне значення отриманих результатів. Автором удосконалені методи своєчасної корекції антибактеріальної і гемостатичної терапії в процесі лікування хворих на туберкульоз легень, що страждають хронічним алкоголізмом. Обгрунтована доцільність застосування тромбоеластографії для своєчасного виявлення порушень гемостазу при виникненні геморагічних ускладнень.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ГЕМОКОАГУЛЯЦІЯ І ФІБРИНОЛІЗ У ХВОРИХ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ ЛЕГЕНЬ, ЩО СТРАЖДАЮТЬ ХРОНІЧНИМ АЛКОГОЛІЗМОМ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок