Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ХІРУРГІЧНОЇ ТАКТИКИ У ХВОРИХ НА ГАСТРИТ, УСКЛАДНЕНИЙ КРОВОТЕЧЕЮ

Загрузка...

ОСОБЛИВОСТІ ХІРУРГІЧНОЇ ТАКТИКИ У ХВОРИХ НА ГАСТРИТ, УСКЛАДНЕНИЙ КРОВОТЕЧЕЮ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ХІРУРГІЧНОЇ ТАКТИКИ У ХВОРИХ НА ГАСТРИТ, УСКЛАДНЕНИЙ КРОВОТЕЧЕЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,50 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство охорони здоров’я України
Тернопільський державний медичний університет
імені І.Я. Горбачевського
П’ЯТНИЧКА ОЛЕГ ЗІНОВІЙОВИЧ
УДК 616.33-002-06-005.1]-089
ОСОБЛИВОСТІ ХІРУРГІЧНОЇ ТАКТИКИ У ХВОРИХ НА ГАСТРИТ, УСКЛАДНЕНИЙ КРОВОТЕЧЕЮ
14.01.03 – хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського, МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Дзюбановський Ігор Якович, Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри хірургії ФПО
Офіційні опоненти:–
заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Василюк Михайло Дмитрович, Івано-Франківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри факультетської хірургії; –
доктор медичних наук, професор Фомін Петро Дмитрович, Національний медичний університет імені О.О.Богомольця МОЗ України, член-кореспондент АМН України, завідувач кафедри факультетської хірургії №1.
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти імені П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра хірургії та проктології.
Захист відбудеться 15 червня 2005 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .601.01 у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського (46001, м. Тернопіль, Майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 12).
Автореферат розісланий 12 травня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради
доктор медичних наук, професор Я.Я. Боднар


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Відомо, що у 12 % – 17 % хворих на шлункову кровотечу причиною є ерозивно-геморагічні ураження слизової оболонки шлунка на грунті гастриту(П.Д. Фомін; 2003; В.Ф. Саєнко, 2002; В.В. Бойко, 2002).
Існуючі підходи до лікування зводяться до аналогій із виразковими кровотечами (Л.Я. Ковальчук, 2001; М.Д. Василюк, 2002; В.І. Мамчич, 2002) не враховують локальних регенераторних та захисних факторів слизової оболонки шлунка, які є провідними чинниками стабільності локального гомеостазу.
Більшість науковців гастритичні ураження слизової оболонки шлунка вважають вторинним захворюванням, наслідком іншої соматичної патології (Halm U. et al., 2000). Це у свою чергу призводить до невиправданого самозаспокоєння, пошуку “первинного” етіологічного чинника у інших системах організму – і, як наслідок, до недооцінки тяжкості стану хворого. У таких випадках лише новий рецидив кровотечі (РК) спонукає до пошуку шляхів вирішення тактичних завдань (Defreyne L. et al., 2001). Саме тому більшість хворих на ерозивно-геморагічний гастрит оперують після другого – третього рецидиву кровотечі. Ймовірно через це і результати хірургічного лікування настільки невтішні – поопераційна летальність коливається від 20 до 67 %.
Саме з огляду на ці, далекі від вирішення проблеми лікування хворих на гастрит, ускладнений гострою кровотечею, розробка комплексного підходу до вибору діагностичної програми та хірургічної тактики є актуальною, а схожих досліджень у сучасній, опрацьованій літературі немає.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертація є фрагментом планової науково-дослідної роботи “Розробка методів підвищення безпеки та ефективності оперативного лікування основних хірургічних захворювань у віковому аспекті та під дією малих доз радіації” кафедри хірургії факультету післядипломної освіти Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, № Держ. реєстрації 0104U004517, у виконанні якої автором проведено дослідження стосовно визначення особливостей діагностики та хірургічної тактики у хворих на гастрити, ускладнені кровотечею.
Мета роботи: покращити результати лікування хворих із шлунковою кровотечею, обумовленої гастритом на основі розробки алгоритму лікувально–діагностичної тактики в залежності від ендоскопічно–імуноморфологічної оцінки ураженого відділу шлунка і прогнозу рецидиву кровотечі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ХІРУРГІЧНОЇ ТАКТИКИ У ХВОРИХ НА ГАСТРИТ, УСКЛАДНЕНИЙ КРОВОТЕЧЕЮ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок