Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРІВНЯЛЬНО–АНАТОМІЧНІ АСПЕКТИ КРОВОПОСТАЧАННЯ ПЛАЦЕНТИ І ЛЕГЕНЬ ПРИ РІЗНИХ СТУПЕНЯХ ПЛАЦЕНТАРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ

Загрузка...

ПОРІВНЯЛЬНО–АНАТОМІЧНІ АСПЕКТИ КРОВОПОСТАЧАННЯ ПЛАЦЕНТИ І ЛЕГЕНЬ ПРИ РІЗНИХ СТУПЕНЯХ ПЛАЦЕНТАРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ

Назва:
ПОРІВНЯЛЬНО–АНАТОМІЧНІ АСПЕКТИ КРОВОПОСТАЧАННЯ ПЛАЦЕНТИ І ЛЕГЕНЬ ПРИ РІЗНИХ СТУПЕНЯХ ПЛАЦЕНТАРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,49 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського
ОРЕЛ ЮРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК – 611.013.85/.24–013.68]–02:618.36–008.64
ПОРІВНЯЛЬНО–АНАТОМІЧНІ АСПЕКТИ КРОВОПОСТАЧАННЯ ПЛАЦЕНТИ І ЛЕГЕНЬ ПРИ РІЗНИХ СТУПЕНЯХ ПЛАЦЕНТАРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ
14.03.01 – нормальна анатомія
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук
Тернопіль – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я.Горбачевського МОЗ України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК: доктор медичних наук, доцент Герасимюк Ілля Євгенович, Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри анатомії людини.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ:
доктор медичних наук, професор Ахтемійчук Юрій Танасович,
Буковинський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри анатомії, топографічної анатомії та оперативної хірургії;
доктор медичних наук, доцент Шульгай Аркадій Гаврилович,
Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри соціальної медицини, організації та економіки охорони здоров'я з медичною статистикою та історією медицини.
ПРОВІДНА УСТАНОВА: Івано-Франківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра анатомії людини.
Захист відбудеться 28 вересня 2007 року о 12.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .601.01 у Тернопільському державному медичному університеті імені І.Я. Горбачевського МОЗ України за адресою: 46001, м. Тернопіль, Майдан Волі, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського державного медичного університету імені І.Я.Горбачевського МОЗ України за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Січових Стрільців, 8.
Автореферат розісланий 12 липня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Я.Я. Боднар
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток плода, зрілість новонародженого, а у подальшому – здоров'я дитини тісно пов'язані з функціональним станом плаценти (А.І. Бобровицька, 2001; І.В. Каліновська, О.В. Кравченко, 2005; С.А. Шаповаленко, 2001). Це підтверджується тим, що морфологічні зміни плаценти та її судинного русла, як відомо, є основними причинами акушерської патології, що зумовлює порушення функціонального стану плода (В.С. Дашкевич та ін., 2001; H. Fox, 1997). В результаті недостатності плаценти виникає затримка його розвитку, внутрішньоутробна гіпотрофія та гіпоксія і, як наслідок, – загроза внутрішньоутробної загибелі (В.Н. Серов, 2002; K. Benirshke, P. Kaufman, 2000). Саме тому плацентарна недостатність є одним з провідних патологічних станів у структурі причин перинатальних втрат, а її частота за останній час не має тенденції до зниження. Перинатальна смертність при цій патології сягає до 60 %, а захворюваність – 70 % (В.И. Бычков и др., 1999; Ю.С. Паращук и др., 2001; М.В. Федорова, 1997; В.Б. Цхай, 2003). Незважаючи на різноманітні причини формування недостатності плаценти, дане ускладнення вагітності характеризується розвитком типових патологічних процесів, які якраз і зумовлюють зазначений рівень захворюваності та смертності (В.О. Ситнікова, 2003; В.М. Запорожан та ін., 2002). Все це робить проблему плацентарної недостатності надзвичайно актуальною для сучасного акушерства (В.Н. Серов, 2002; И.С. Сидорова, И.О. Макарова, 2000).
При недостатності функції плаценти адаптаційно-компенсаторні зміни в плода проявляються у різних органах і системах. З боку серцево-судинної системи – підвищується опір току крові в аорті та артеріях. Тому, як наслідок порушення центральної гемодинаміки, виникає гіпертрофія міокарда (Л.В. Пахаренко, 2004; Г.М. Савельєва и др., 1991).
Також відомо, що при плацентарній недостатності спостерігається відставання у розвитку легень плода. Як наслідок – на момент термінових пологів легені новонародженого не досягають того ступеня зрілості, який дозволяє адекватно забезпечити респіраторну функцію.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПОРІВНЯЛЬНО–АНАТОМІЧНІ АСПЕКТИ КРОВОПОСТАЧАННЯ ПЛАЦЕНТИ І ЛЕГЕНЬ ПРИ РІЗНИХ СТУПЕНЯХ ПЛАЦЕНТАРНОЇ НЕДОСТАТНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок