Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Боярство Галицько-Волинської держави (XII – XIV ст.)

Загрузка...

Боярство Галицько-Волинської держави (XII – XIV ст.) / сторінка 2

Назва:
Боярство Галицько-Волинської держави (XII – XIV ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,65 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Верхня хронологічна межа визначається часом різких змін у соціально-економічному та політичному становищі Галичини і Волині наприкінці XIV ст., коли у 1387 р. завершилася анексія галицької частини об’єднаних у 1199 р. земель. Таким чином, в рамки дослідження потрапляє цілісний історичний етап еволюції боярського прошарку Галицько-Волинської держави від становлення Галицького і Волинського князівства, об’єднання їх в єдину Галицько-Волинську державу і до 1387 р.
Географічні межі дослідження охоплюють терени Галицько-Волинської держави (Володимирське, Луцьке, Белзьке, Перемишльське, Звенигородське, Теребовлянське, Галицьке князівства та Дорогобузько-Пересопницьку, Болохівську, Берестейську, Холмську, Червенську землі), Угорщини, Польщі, князівств Русі та інших сусідніх територій, де діяли представники досліджуваної верстви.
Мета дослідження. На основі докладного вивчення джерел висвітлити найхарактерніші риси та особливості розвитку боярства як правлячої еліти Галицько-Волинської держави. У межах цієї проблеми автор поставив перед собою такі завдання:
1) вивчити стан наукової розробки теми та джерельну базу дослідження;
2) реконструювати соціальне, політичне та економічне життя боярства, зокрема його участь у економічному житті держави, втягнення у торгівлю;
3) показати особливості розвитку боярства, простежити становлення та розвиток боярських родів та охарактеризувати їхню роль у політичному житті держави; вияснити організацію приватного побуту, вплив на загальний рівень культури й освіти;
4) з’ясувати місце бояр у суспільній системі Галицько-Волинської держави, простежити стосунки з князівською адміністрацією, угорськими та польськими королями;
5) проаналізувати діяльність боярських партій та угрупувань, причини та наслідки конфліктів між волинським і галицьким боярством, причини їхніх спільних дій.
Методологічною основою дисертації є загальні принципи наукового пізнання: об’єктивність та принцип історизму, які передбачають цілісний всебічний підхід до вивчення проблеми боярства Галичини і Волині як елітного прошарку суспільства. У роботі використано загальнонаукові (систематизація, типологізація, ретроспекція) та спеціальні історичні (історичного аналізу, проблемно-хронологічний, порівняльно-історичний, біографічний) методи.
Наукова новизна одержаних результатів пов’язана із залученням до наукового обігу призабутих і маловідомих історичних джерел та матеріалів, даних археології, що дало змогу верифікувати існуючі погляди з проблеми, комплексно узагальнити доробок вітчизняної та зарубіжної історіографії в питаннях розвитку боярства та його впливів на розвиток держави. Показано місце бояр у суспільній системі Галицько-Волинської держави, стосунки з князівською адміністрацією; проаналізовано діяльність боярських політичних угрупувань. На основі аналізу літописних, актових, археологічних матеріалів реконструйовано генеалогічні ряди окремих боярських родів, проаналізовано їх родинні та сімейні стосунки.
Практичне значення. Результати дисертаційної роботи можуть бути використані для написання спеціальних робіт з історії боярсько-шляхетських родів Галичини та Волині, історії Галицько-Волинської держави. Опрацьовані матеріали необхідні для подальшого дослідження галицького та волинського боярства, а також для продовження студій над історіографією Галицько-Волинської держави.
Апробація результатів дисертації. Окремі положення та тези дисертації обговорювались на V, VI, VII, VIII Дрогобицьких Міжнародних історико-краєзнавчих конференціях (Дрогобич, 2000, 2002, 2004 та 2006 рр.), Міжнародній науковій конференції “Король Данило Романович і його місце в українській історії” (Львів, 2001 р.), Міжнародній науковій конференції “Архіви та краєзнавство: шляхи інтеграції” (Київ-Трускавець-Дрогобич, 2003 р.), Другому Міжнародному науковому конгресі українських істориків “Українська історична наука на сучасному етапі розвитку” (Кам’янець-Подільський, 2003 р.), Першій та Другій Белзьких наукових конференціях (Белз, 2003, 2005 рр.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Боярство Галицько-Волинської держави (XII – XIV ст.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок