Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: Боярство Галицько-Волинської держави (XII – XIV ст.)

Загрузка...

Боярство Галицько-Волинської держави (XII – XIV ст.)

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
Боярство Галицько-Волинської держави (XII – XIV ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,65 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Національна академія наук України
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича
Інститут народознавства
Петрик Андрій Михайлович
УДК 94(477.83)“12/13”
Боярство Галицько-Волинської держави (XII – XIV ст.)
Спеціальність: 07.00.01 Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі всесвітньої історії Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, професор
Тимошенко Леонід Володимирович,
завідувач кафедри методики історії та спеціальних історичних дисциплін Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
Войтович Леонтій Вікторович,
Інститут українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України, старший науковий співробітник відділу історії середніх віків
кандидат історичних наук
Долинська Мар’яна Львівна,
доцент кафедри реставрації та реконструкції архітектурних комплексів Інституту архітектури Національного університету “Львівська політехніка”
Провідна установа: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.Грушевського НАН України
Захист відбудеться “07” березня 2007 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.222.01 для захисту дисертацій в Інституті українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України та Інституті народознавства НАН України за адресою: 79026 Львів, вул. Козельницька,4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інcтитуту українознавства ім.І.Крип’якевича НАН України за адресою: 79026, м.Львів, вул. Козельницька,4.
Автореферат розісланий “06” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізований вченої ради
доктор історичних наук Патер Іван Григорович
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Коло питань, які розглядаються в роботі і які включають насамперед аналіз особливостей боярського статусу, умов землеволодіння та економічного становища бояр, місця бояр у суспільній сиcтемі Галицько-Волинської держави, є, до певної міри, традиційними в історіографії Галицько-Волинської держави ХІІ–ХІV ст. Водночас, багато з висновків та концепцій, сформульованих у межах цієї усталеної академічної традиції, можуть бути доповнені чи скореговані, враховуючи нові інтерпретаційні можливості, які відкриває сучасна історична наука.
Саме це змусило вдатися до вивчення доробку попередників з питань землеволодіння, соціального й економічного становища галицького і волинського боярства, систематизації й каталогізації боярських імен, розв’язання генеалогічних ребусів та аналізу політичних програм і основних напрямків діяльності політичних партій та угрупувань, де на кожному кроці постає значна кількість питань через обмеженість чи брак потрібних свідчень, виокремлення свідчень про майно та землеволодіння тих чи інших боярських родин, аналізу стосунків цілих родин чи їх окремих представників із князівським середовищем.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Дисертація виконана на кафедрі всесвітньої історії Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка і є складовою частиною кафедральної теми “Пізньосередньовічна та ранньомодерна історія Дрогобицько-Самбірського Підгір’я (ХІ – XVIII ст.)”.
Об’єктом дисертації є боярська верства Галицько-Волинської держави ХІІ– XIV ст.
Предметом дослідження є особливості процесу формування й розвитку структури та станової свідомості галицького й волинського боярства. Особливий акцент робиться на витоках, правовому і чисельному статусі боярства та аналізі родинних, соціально-економічних і політичних відносин.
Хронологічні межі дослідження. Нижня хронологічна межа визначається з моменту утвердження на Прикарпатських землях династії Ростиславичів (1084р.), що заснувала нові князівства: Перемишльське, Звенигородське, Теребовлянське – об’єднані у 1141 р. в єдине Галицьке князівство – Галицьку землю. При цьому враховується історичний розвиток Волинської землі у складі Київської Русі та в епоху удільної роздробленості.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: Боярство Галицько-Волинської держави (XII – XIV ст.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок