Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МИГДАЛЕПОДІБНОГО ТІЛА ГОЛОВНОГО МОЗКУ ПІСЛЯ ХРОНІЧНОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ БАРБІТУРАТАМИ В РІЗНІ ВІКОВІ ПЕРІОДИ (експериментально-морфологічне дослідження)

Загрузка...

МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МИГДАЛЕПОДІБНОГО ТІЛА ГОЛОВНОГО МОЗКУ ПІСЛЯ ХРОНІЧНОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ БАРБІТУРАТАМИ В РІЗНІ ВІКОВІ ПЕРІОДИ (експериментально-морфологічне дослідження)

Назва:
МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МИГДАЛЕПОДІБНОГО ТІЛА ГОЛОВНОГО МОЗКУ ПІСЛЯ ХРОНІЧНОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ БАРБІТУРАТАМИ В РІЗНІ ВІКОВІ ПЕРІОДИ (експериментально-морфологічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,83 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
РАДІОНОВ СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК: 591.481.1: 615.213: 612-092.9
МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МИГДАЛЕПОДІБНОГО ТІЛА
ГОЛОВНОГО МОЗКУ ПІСЛЯ ХРОНІЧНОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ
БАРБІТУРАТАМИ В РІЗНІ ВІКОВІ ПЕРІОДИ
(експериментально-морфологічне дослідження)
14.03.09 - гістологія, цитологія, ембріологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Луганському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Савенко Людмила Данилівна, Луганський державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри гістології, цитології та ембріології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Шаповалова Олена Юріївна, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри гістології, цитології та ембріології;
доктор медичних наук, професор Пушкар Михайло Степанович, Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри гістології, цитології та ембріології.
Провідна установа: Харківський державний медичний університет МОЗ України, кафедра гістології, цитології та ембріології.
Захист відбудеться 17.05. 2006р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 52.600.02 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського (95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна, 5/7).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Кримського державного медичного університету ім. С.І. Георгієвського (95006, м. Сімферополь, бульвар Леніна, 5/7).
Автореферат розісланий 17.04.2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Г.О. Мороз
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. З ростом науково-технічного прогресу людство зіткнулося з проблемами інформаційного перевантаження та постійного стресу, прояви та наслідки цього додали, до безлічі інших хвороб, безсоння та тривожні стани. Барбітурати ж можуть викликати сон і боротися з тривожним станом. Серед значної кількості робіт про вплив барбітуратів на різні системи організму ми зустріли лише окремі роботи, у яких описувалася реакція нервових структур головного та спинного мозку на хронічну інтоксикацію цими препаратами. До того ж у сучасній психіатрії не останнє місце займає проблема лікування епілепсії, деякі форми якої викликають порушення підкіркових утворень. При цьому особливе місце займають лімбічні структури — мигдалеподібне тіло (МТ) зокрема, що, як відомо, має низький поріг виникнення судорожної активності, залежної від емоційного стану. У процесі лікування епілепсії базовими препаратами залишаються барбітурати (фенобарбітон, бензонал), основними показаннями для яких є генералізовані напади. У той же час Україна належить до країн з високим рівнем наркоманії, у тому числі й барбітуроманії. Барбітурова залежність схожа за проявами на епілепсію, але відрізняється тим, що людина весь час повинна вживати засіб, що посилює її хворобу. Іноді у хворих, що приймають фенобарбітал, спостерігаються зміни особистості або виражене зниження інтелекту.
Як свідчать дані літератури, хронічний вплив барбітуратів на морфологічні особливості підкіркових ядер головного мозку людини і тварин мало вивчений. При цьому залишаються фактично нерозкритими питання морфофункціональних перетворень ядер МТ головного мозку залежно від окремо взятого барбітурату, його дози і тривалості дії.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Представлена робота виконана відповідно до плану наукових досліджень Луганського державного медичного університету і є складовою частиною науково-дослідної роботи кафедри гістології, цитології та ембріології за темою “Екологічна морфологія деяких структур центральної нервової системи” (№ державної реєстрації 0199U001677).
Мета і завдання дослідження. Вивчити морфологію ядер основних відділів МТ головного мозку пацюків різного віку після хронічної інтоксикації барбітуратами та корекцію впливу останніх.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: МОРФОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ МИГДАЛЕПОДІБНОГО ТІЛА ГОЛОВНОГО МОЗКУ ПІСЛЯ ХРОНІЧНОЇ ІНТОКСИКАЦІЇ БАРБІТУРАТАМИ В РІЗНІ ВІКОВІ ПЕРІОДИ (експериментально-морфологічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок