Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Аналіз параметрів зони плавки за допомогою приладів з електронним розгортанням зображення

Загрузка...

Аналіз параметрів зони плавки за допомогою приладів з електронним розгортанням зображення

Назва:
Аналіз параметрів зони плавки за допомогою приладів з електронним розгортанням зображення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,75 KB
Завантажень:
265
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”
Порєв Володимир Андрійович
Для службового користування
Прим. №. ____________
УДК 621.307.13
Аналіз параметрів зони плавки за допомогою приладів з електронним розгортанням зображення
Спеціальність 05.11.13 — прилади і методи контролю
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Київ 1999.
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в науково-дослідному інституті прикладної електроніки Національного технічного університету України “КПІ” Міністерства освіти України
Науковий консультант доктор технічних наук, професор Маєвський Станіслав Михайлович, Національний технічний університет України “КПІ”, завідуючий кафедрою приладів і систем неруйнівного контролю.
Офіційні опоненти : доктор технічних наук Борисюк Леонід Васильович, Український технологічний центр оптичного приладобудування, директор;
доктор технічних наук, професор, член-кореспондент НАН України Олексенко Павло Феофанович, Інститут фізики напівпровідників НАН України, завідуючий відділом оптоелектронних приладів;
доктор технічних наук, професор Скрипник Юрій Олексійович, Державна академія легкої промисловості України, завідуючий кафедрою автоматизації та комп'ютерних систем.
Провідна установа Інститут електрозварювання ім.Є.О.Патона, відділ космічних технологій, НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “ 22 ” червня 1999 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.002.07 при Національному технічному університеті України “КПІ” за адресою : 252056, м.Київ, просп.Перемоги, 37, корп.1, ауд.317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України “КПІ”
Автореферат розісланий “ 21 ” травня 1999 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Гельман Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИстика роботи
Проблема аналізу параметрів зони плавки (ЗП) напівпровідникових матеріалів сьогодні є однією з найактуальніших, оскільки технічний рівень суспільства значною мірою обумовлюється станом напівпровідникової електроніки, який в першу чергу залежить від розвитку технологій отримання матеріалів із заданими властивостями.
Великі надії в плані отримання матеріалів високої чистоти та з програмованими властивостями пов'язуються сьогодні із застосуванням електронно-променевої технології безтигельної зонної плавки (БЗП), особливо з врахуванням перспектив її перенесення в космос, що дозволить усунути гравітаційні деформації температурних і концентраційних полів.
Відомо, що якість БЗП визначається стабільністю геометричних, динамічних та, головним чином, температурних параметрів. Не применшуючи важливість теоретичного моделювання процесу БЗП зазначимо, що різниця в щільностях електронного пучка, обумовлена флуктуаціями та недосконалістю системи фокусування, конвекція та механічне перемішування розплаву роблять проблематичним ефективне використання теоретичних моделей розподілу температурного поля, тобто надійну апріорну оцінку найважливішого параметру ЗП. Таким чином, тільки забезпечивши постійний аналіз цього та інших параметрів ЗП, можна створити передумови для отримання матеріалів, які будуть мати характеристики, близькі до теоретично можливих.
Але технічні засоби, які застосовуються зараз для аналізу вказаних параметрів ЗП, не відповідають сучасним вимогам і практично вичерпали можливості для свого вдосконалення. На сьогодні відсутні технічні засоби, методи та алгоритми, які б забезпечували одночасний аналіз форми, структури і динаміки ЗП а також розподілу температурного поля по її поверхні в реальному масштабі часу з врахуванням скачкоподібних змін яскравості при фазових переходах та з корекцією впливу випромінювання електроду, зміни коефіцієнту пропускання ілюмінатора, що перешкоджає отриманню матеріалів з розрахунковими характеристиками і стримує розвиток технології БЗП.
Останнім часом при виконанні наукових та технологічних досліджень, пов'язаних з аналізом оптичних полів, переваги віддаються приладам з електронним розгортанням зображення, які надають можливість провадити аналіз оптичного поля в багатьох точках за довільною траекторією в реальному масштабі часу і з найвищим на сьогодні просторовим розрізненням.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Реферат на тему: Аналіз параметрів зони плавки за допомогою приладів з електронним розгортанням зображення

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок