Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕОРЕТИЧНІ І ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ВІДНОВЛЕННЯ ТЕХНОГЕННИХ ЛАНДШАФТІВ ДО РІВНЯ ПРИРОДНИХ (на прикладі териконових ландшафтів Донбасу)

Загрузка...

ТЕОРЕТИЧНІ І ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ВІДНОВЛЕННЯ ТЕХНОГЕННИХ ЛАНДШАФТІВ ДО РІВНЯ ПРИРОДНИХ (на прикладі териконових ландшафтів Донбасу)

Назва:
ТЕОРЕТИЧНІ І ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ВІДНОВЛЕННЯ ТЕХНОГЕННИХ ЛАНДШАФТІВ ДО РІВНЯ ПРИРОДНИХ (на прикладі териконових ландшафтів Донбасу)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,13 KB
Завантажень:
349
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Міністерство освіти і науки України
Національний гірничий університет

Зубова Лілія Григорівна
УДК 504.06:622.33
ТЕОРЕТИЧНІ І ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ВІДНОВЛЕННЯ
ТЕХНОГЕННИХ ЛАНДШАФТІВ ДО РІВНЯ ПРИРОДНИХ
(на прикладі териконових ландшафтів Донбасу)
Спеціальність 21.06.01 – “Екологічна безпека”
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня доктора технічних наук
Дніпропетровськ - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі екології Східноукраїнського національного
університету імені Володимира Даля (м. Луганськ),
Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант | - доктор технічних наук, професор, заслужений винахідник України Смірний Михайло Федорович, Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля (м. Луганськ), Міністерство освіти і науки України, перший проректор, завідувач кафедри екології.
Офіційні опоненти:
- доктор геолого-мінералогічних наук, професор Горовий Анатолій Федорович, Донбаський державний гірничо-металургійний інститут Міністерства освіти і науки України (м. Алчевськ), завідувач кафедри геології та маркшейдерської справи;
- доктор технічних наук, професор Коробочка Олександр Миколайович, Дніпродзержинський державний технічний університет Міністерства освіти і науки України, проректор, завідувач кафедри автомобілів і автомобільного господарства;
- доктор технічних наук, професор Поліщук Сергій Зіновійович, Інститут проблем природокористування і екології НАН України (м. Дніпропетровськ), завідувач відділу системного аналізу та моделювання процесів природокористування.
Провідна установа - Донбаська державна академія будівництва і архітектури,
кафедра екології (м. Макіївка), Міністерство освіти і
науки України.
.
Захист дисертації відбудеться "_7_"_липня_2004 р. о 1230_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.02 із захисту дисертацій при Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, 19.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного гірничого університету Міністерства освіти і науки України за адресою 49027, м. Дніпропетровськ, пр. К Маркса, 19.
Автореферат розісланий "_7_"_червня__2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 08.080.02,
кандидат технічних наук, доцент В.В. Панченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На території Донбасу вже понад 200 років видобувається вугілля. Шахтні комплекси змінюють місцевість до невпізнанності. На місці природних степових ландшафтів утворюються техногенні, насичені виробничими спорудами, ставками-відстійниками, відвалами пустої породи - терикониками. Останніх на території регіону більше, ніж 1500. Вони займають площу понад 11 тисяч гектарів. Териконові ландшафти є техногенними зонами підвищеної екологічної небезпеки, де весь час проявляється напружена та критична екологічна ситуація, яка нерідко, внаслідок техногенних аварій, переходить до стану катастрофічної. Пояснюється це окисленням сульфідів, які входять до складу відвальних порід. Окислювання супроводжується утворенням сірчаної кислоти та її з'єднань, горінням відвалів, міграцією шкідливих газів і пилу повітряним шляхом, а водним – радіонуклідів і важких металів. Токсичні речовини, що мігрують з терикоників, впливають на всі компоненти степових ландшафтів, змінюючи їх природні геохімічні особливості. Однак, ці зміни недостатньо вивчені.
Утилізація відвальної породи - один з напрямків припинення шкідливого впливу терикоників на навколишнє середовище. Крім відомих способів використання породи з метою одержання будівельних матеріалів і добрив, нові напрямки утилізації поки що не розроблені. Не вивчено хімічний склад відвальної породи на предмет наявності у відвалах вугільних шахт запасів деяких металів, порівнянних за обсягом з природними родовищами корисних копалин, одержання яких для України могло би бути економічно вигідним. Тим більше, що в даний час багато які мінеральні ресурси вже майже вичерпані, і це є однією з глобальних екологічних проблем.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: ТЕОРЕТИЧНІ І ПРИКЛАДНІ ОСНОВИ ВІДНОВЛЕННЯ ТЕХНОГЕННИХ ЛАНДШАФТІВ ДО РІВНЯ ПРИРОДНИХ (на прикладі териконових ландшафтів Донбасу)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок