Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування професійного мовлення майбутніх юристів

Формування професійного мовлення майбутніх юристів

Назва:
Формування професійного мовлення майбутніх юристів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,14 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
КРИСЬКІВ Мирослава Йосипівна
УДК 811.161.2’276.6:34
Формування професійного мовлення
майбутніх юристів
13.00.02 – теорія і методика навчання української мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Мельничайко Володимир Ярославович,
Тернопільський національний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
професор кафедри методики викладання української мови і культури мовлення.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Паламар Лариса Максимівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, професор кафедри української
філології для неспеціальних факультетів Інституту
філології;
кандидат педагогічних наук, доцент
Лобода Тетяна Михайлівна,
Національний педагогічний університет
імені Михайла Драгоманова,
доцент кафедри культури української мови.

Захист відбудеться “23” квітня 2008 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-Д).
З дисертацією можна ознайомитись в Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В.О.Сухомлинського (04060, м. Київ,
вул. Берлінського, 9).
Автореферат розіслано “ 21 ” березня 2008 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради | Г.Т.Шелехова
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. В умовах незалежності й суверенності все виразніше відчувається потреба у вивченні рідного слова не лише філологами і журналістами, а й представниками інших спеціальностей.
Українська мова поступово, хоч і занадто повільно, але неухильно, пробиває собі дорогу до всіх сфер суспільного життя, зокрема й тих, що зазнали тотального зросійщення. У 10-й статті Конституції України чітко і недвозначно зафіксовано, що державною мовою в Україні є українська мова, яка має функціонувати на всій території України, в усіх сферах суспільного життя.
Пріоритетними стають питання мовленнєвої культури та комунікативної компетентності як провідного компонента всебічного розвитку особистості. Ідея розвитку творчого потенціалу людини відображена в Національній доктрині розвитку освіти України в ХХІ ст. та інших державних документах, де зазначено роль уміння здобувати інформацію з різних джерел, оцінювати і використовувати її в різних сферах пізнавальної, професійної, творчої діяльності.
Цілком закономірно, що українська мова, набувши статусу державної, стала предметом вивчення в усіх навчальних закладах України, у т.ч. і вищого рівня акредитації; формування мовної особистості спеціалістів стало розглядатися як умова збереження національної культури і державності.
Проблема формування мовленнєвої компетентності привертала увагу багатьох дослідників. Упродовж кількох останніх десятиліть до неї зверталися українські та російські психологи і психолінгвісти (Б. Ананьєв, М. Бахтін, Л. Божович, П. Гальперін, М. Жинкін, І. Зимня, О. Леонтьєв, О. Лурія, С. Рубінштейн, О. Синиця та ін.), мовознавці (О. Ахманова, Н. Бабич, Л. Булаховський, В. Виноградов, Д. Ганич, Б. Головін, М. Жовтобрюх, В. Костомаров, Л. Мацько, І. Олійник, Л. Скворцов та ін.), дидакти і лінгводидакти (А. Алексюк, О. Біляєв, Є. Голобородько, Г. Дідук, В. Мельничайко, Г. Михайловська, В. Онищук, Е. Палихата, М. Пентилюк, К. Плиско, М. Стельмахович, О. Хорошковська та ін.).
Практика викладання української мови у ВНЗ доводить, що в цій справі перед громадськістю освітньої сфери стоїть багато невідкладних організаційних, кадрових, фінансових, педагогічних проблем. Одна з них – пошук нових, більш ефективних методик опрацювання мовних курсів у ВНЗ.
Для сучасної мовної освіти у навчальних закладах усіх рівнів актуальні три завдання – пізнавальне, розвивальне і виховне – вони лягли в основу державних документів про школу і освіту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Формування професійного мовлення майбутніх юристів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок