Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ХУДОЖНЬОГО СМАКУ У СТУДЕНТІВ КЛАСУ АКОРДЕОНА ЗАСОБАМИ ЕСТРАДНОГО МИСТЕЦТВА

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ХУДОЖНЬОГО СМАКУ У СТУДЕНТІВ КЛАСУ АКОРДЕОНА ЗАСОБАМИ ЕСТРАДНОГО МИСТЕЦТВА

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ХУДОЖНЬОГО СМАКУ У СТУДЕНТІВ КЛАСУ АКОРДЕОНА ЗАСОБАМИ ЕСТРАДНОГО МИСТЕЦТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,28 KB
Завантажень:
282
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
ПОПОВИЧ Наталія Михайлівна
УДК 781+37.036
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ХУДОЖНЬОГО СМАКУ У СТУДЕНТІВ КЛАСУ АКОРДЕОНА ЗАСОБАМИ ЕСТРАДНОГО МИСТЕЦТВА
13.00.02 - теорія та методика навчання музики і музичного виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Олексюк Ольга Миколаївна,
Київський національний університет культури і
мистецтв, завідувач кафедри
теорії музики і музичного виховання
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Падалка Галина Микитівна,
Національний педагогічний університет
ім. М.П.Драгоманова, професор кафедри
гри на музичних інструментах
кандидат педагогічних наук, доцент
Крицький Володимир Миколайович,
Ніжинський державний університет
ім. М.Гоголя, завідувач кафедри
музичної педагогіки та хореографії
Провідна установа: Рівненський державний гуманітарний
університет, кафедра історії, теорії музики
і музичного виховання, Міністерство освіти
і науки України, м. Рівне.
Захист відбудеться 23 січня 2006 р. 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв ( 01601, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розіслано 21 грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В. Коваленко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В умовах розбудови незалежної Української держави основні засади реформування вищої школи передбачають радикальне оновлення структури, форм і методів функціонування навчально-виховного процесу, його максимальну інтенсифікацію. Стратегічним напрямом реформування освіти, згідно із Законом України “Про освіту”, Державною національною програмою “Освіта” (“Україна ХХІ століття”) та Концепцією національного виховання є забезпечення творчого розвитку особистості на основі впровадження у навчально-виховний процес новітніх педагогічних технологій. Вагомого значення набувають питання вдосконалення музично-естетичного виховання студентів, формування та розвитку естетичних почуттів, художніх інтересів, смаків та ідеалів.
Водночас, окрім низки істотних соціально-економічних проблем, які негативно позначаються на розвитку сучасної системи мистецької вищої освіти, в ній існує чимало внутрішніх, не менш значущих суперечностей. У контексті нашого дослідження найважливішими з них є: 1) суперечність між раціональною парадигмою навчального процесу, зорієнтованого на понятійно-логічну свідомість студента, та духовною сутністю змісту художнього смаку, підгрунттям якого є ціннісно-смислові структури свідомості; 2) між визнанням багатогранності впливу естрадного музичного мистецтва на особистість і недостатнім його використанням у педагогічному процесі; 3) між усвідомленням значення діалогічних взаємин у педагогічному процесі й домінуванням монологічного стилю викладання мистецьких дисциплін.
Зазначені тенденції вищої мистецької освіти підсилюють значення художньо-виховного потенціалу музичного мистецтва, зокрема естрадного, як могутнього фактора виховання творчої особистості, формування її художнього смаку. Проблема розвитку художнього смаку особистості є складною, неоднозначною і досліджується представниками різних наук. В історії філософсько-естетичної думки категорія “смаку” висвітлювалася в працях К.Гельвеція, Дж. Локка, Ш.Монтеск’є, Ж.Ж.Руссо, Д.Юма, І.Канта та інших, в працях вітчизняних мислителів – М.Драгоманова, М.Костомарова, О.Потебні, Г.Сковороди, І.Франка тощо. Феномен художнього смаку привертає увагу численних дослідників як інтегративний показник естетичної культури, духовності та індивідуальної своєрідності особистості (О.Буров, Ш.Герман, О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ХУДОЖНЬОГО СМАКУ У СТУДЕНТІВ КЛАСУ АКОРДЕОНА ЗАСОБАМИ ЕСТРАДНОГО МИСТЕЦТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок