Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАРОКОМПРЕСІЙНІ ТЕПЛОНАСОСНІ УСТАНОВКИ В СИСТЕМАХ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ

Загрузка...

ПАРОКОМПРЕСІЙНІ ТЕПЛОНАСОСНІ УСТАНОВКИ В СИСТЕМАХ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ

Назва:
ПАРОКОМПРЕСІЙНІ ТЕПЛОНАСОСНІ УСТАНОВКИ В СИСТЕМАХ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,09 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ХАРЧОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ
УДК 621.577
ОСТАПЕНКО Ольга Павлівна
ПАРОКОМПРЕСІЙНІ ТЕПЛОНАСОСНІ
УСТАНОВКИ В СИСТЕМАХ
ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ
05.14.06 – технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Вінницькому національному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Ткаченко Станіслав Йосипович,
завідувач кафедри теплоенергетики
Вінницького національного технічного університету
Міністерства освіти і науки України
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Дорошенко Олександр Вікторович,
професор кафедри технічної термодинаміки
Одеської державної академії холоду
Міністерства освіти і науки України
кандидат технічних наук, доцент
Пуховий Іван Іванович,
доцент кафедри теоретичної та промислової теплотехніки Національного технічного університету “Київський політехнічний інститут”
Міністерства освіти і науки України
Провідна установа: Інститут технічної теплофізики НАН України
(м. Київ)
Захист відбудеться “ 14 ” червня 2006 р. о 14.00 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 26.058.05 Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного університету харчових технологій за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 68.
Автореферат розісланий “_11_” ___травня____ 2006_ р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н. Філоненко В. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи.
За нашого часу, коли економія паливно-енергетичних ресурсів і охорона навколишнього середовища набувають все більш пріоритетного значення, задача підвищення енергоефективності теплотехнологічних систем стає особливо актуальною. Одним із засобів економії органічного палива в таких системах є впровадження теплонасосних установок (ТНУ). На сучасному етапі розвитку науки теплові насоси є майже єдиним засобом для енергетичного використання скидної низькотемпературної теплоти.
ТНУ є корисними в екологічному плані. Відсутність в теплових насосах процесу горіння призводить до зменшення забруднення повітряного басейну. Утилізація в ТНУ низькотемпературних теплових відходів є одним з ефективних напрямків захисту біосфери від теплового забруднення.
Технологія теплопостачання з використанням теплових насосів застосовується практично в усіх розвинених країнах світу. Всі широкомасштабні програми з енергозбереження, що реалізуються за кордоном, передбачають їх широке впровадження. Необхідність робіт по створенню і широкому впровадженню теплових насосів знаходить все більше визнання.
В Україні значного впровадження ТНУ в теплоенергетичну галузь не спостерігається. Роботи з впровадження ТНУ перебувають, в основному, на стадії окремих досліджень. До факторів, які на теперішній час стимулюють впровадження ТНУ в промисловість і муніципальну енергетику слід віднести дефіцит паливних ресурсів, а також екологічні переваги ТНУ в порівнянні з альтернативними низькотемпературними джерелами теплопостачання. Для теплотехнологічних систем підприємств України недостатніми є системні дослідження умов теплопостачання цих підприємств з використанням теплових насосів.
Таким чином, проведення досліджень з підвищення енергоефективності джерел теплопостачання з використанням ТНУ, а також моделювання реальної роботи теплонасосних установок в системах теплопостачання є актуальним.
Зв‘язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Тематика дисертаційних досліджень відповідає пріоритетним напрямкам розвитку науки "Збереження навколишнього середовища (довкілля) та сталий розвиток" та "Новітні технології та ресурсозберігаючі технології в енергетиці, промисловості та агропромисловому комплексі", затвердженим Законом України "Про пріоритетні напрямки розвитку науки і техніки" № 2623 – III від 11 липня 2001 р. Робота виконувалась у відповідності з тематикою держбюджетної науково - дослідної роботи Вінницького національного технічного університету № 82-Д-276 "Зменшення шкідливих викидів в навколишнє середовище в підсистемах енергозабезпечення систем біоконверсії" (2005 р.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПАРОКОМПРЕСІЙНІ ТЕПЛОНАСОСНІ УСТАНОВКИ В СИСТЕМАХ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок