Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПОСТПРИВАТИЗАЦІЙНИМИ ПРОЦЕСАМИ

Загрузка...

ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПОСТПРИВАТИЗАЦІЙНИМИ ПРОЦЕСАМИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПОСТПРИВАТИЗАЦІЙНИМИ ПРОЦЕСАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,51 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДОНЕЦЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УПРАВЛІННЯ
Вишневська Наталя Петрівна
УДК 338.246.025.88
ФОРМУВАННЯ
МЕХАНІЗМУ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ПОСТПРИВАТИЗАЦІЙНИМИ ПРОЦЕСАМИ
Спеціальність 25.00.02 – Механізми державного управління
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
наук з державного управління
Донецьк – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк)
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор Губерна Галина Костянтинівна, Донецький державний університет управління Міністерства освіти і науки України, професор кафедри загального та адміністративного менеджменту
Офіційні опоненти:
доктор наук з державного управління, доцент Воротін Валерій Євгенович, Національна академія державного управління при Президентові України (м.Київ), професор кафедри економічної теорії та історії економіки;
кандидат економічних наук, доцент Саркісян Лев Григорович, Донецький державний університет економіки і торгівлі ім. М.І. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України (м.Донецьк), професор кафедри маркетингу та комерційної справи.
Провідна установа - Гуманітарний університет „Запорізький інститут державного та муніципального управління” (м.Запоріжжя), кафедра економічної кібернетики та економічної статистики.
Захист відбудеться 17 травня 2005 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.107.01 у Донецькому державному університеті управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м.Донецьк, пр. Богдана Хмельницького, 108, ауд. 201.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету управління Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м.Донецьк, вул. Челюскінців, 163 а.
Автореферат розісланий 15 квітня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Клейнер Я.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Економічні перетворення останніх років в Україні виявили, що альтернативи ринковому розвитку немає. Жодна економіка не функціонує ефективно, якщо в основу її існування не закладено ринковий механізм. У результаті перетворень економічної системи, що відбуваються в Україні, формується змішана економіка, у якій рівноправно існують різні форми власності, і дія ринкового механізму доповнюється регулюванням з боку держави. Основу перетворень, що відбуваються в економіці, складає процес роздержавлення і приватизації, який актуалізує роль держави і, зокрема, державної політики в постприватизаційний період.
Перехід до суспільного устрою, при якому взаємодіють різні форми власності, сам по собі не гарантує того, що така система буде функціонувати ефективно. Ефективність або неефективність потенційно закладені в механізмі проведення приватизації. У результаті приватизації змінюється структура власності, формуються різні групи власників з різним ступенем участі в управлінні нею і контролю над нею. У таких умовах для збереження цілісності економічної системи та її динамічного розвитку необхідне створення „простору єдиних правил” поводження суб'єктів економічних відносин, у рамках якого можливе узгодження інтересів. Така задача під силу тільки державі.
Тому одним з найважливіших напрямів наукових досліджень є дослідження ринкового діапазону перетворень у відносинах власності в Україні і зв'язаної з цим проблеми ефективного державного механізму постприватизаційного управління підприємствами.
Проблема власності завжди знаходилася в центрі уваги вчених-економістів. Аналіз економічного змісту власності, проблеми управління нею містять роботи, А.Берлі, Т.Веблена, К.Маркса, К.Менгера, Дж. Мінза, Р.Коуза, А.Сміта, та ін.
У вітчизняній літературі проблеми трансформації власності знаходять реалізацію у роботах таких учених, як Д.Богиня, Г.Волинський, В.Воротін, А.Гальчинський, В.Геєць, А.Гош, Г.Губерна, М.Гуревічев, Г.Задорожний, В.Корнієнко, І.Лазня, В.Ларцев, В.Логвиненко, С.Мочерний, Л.Саркісян, О.Поважний, А.Покритан, А.Поплавський, К.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ МЕХАНІЗМУ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПОСТПРИВАТИЗАЦІЙНИМИ ПРОЦЕСАМИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок