Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИ ТА МЕХАНІЗМИ ПІДСИЛЕННЯ ОПТИЧНИХ ПЕРЕХОДІВ БІООРГАНІЧНИХ МОЛЕКУЛ НА МЕТАЛЕВІЙ ПОВЕРХНІ

ЕФЕКТИ ТА МЕХАНІЗМИ ПІДСИЛЕННЯ ОПТИЧНИХ ПЕРЕХОДІВ БІООРГАНІЧНИХ МОЛЕКУЛ НА МЕТАЛЕВІЙ ПОВЕРХНІ

Назва:
ЕФЕКТИ ТА МЕХАНІЗМИ ПІДСИЛЕННЯ ОПТИЧНИХ ПЕРЕХОДІВ БІООРГАНІЧНИХ МОЛЕКУЛ НА МЕТАЛЕВІЙ ПОВЕРХНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,95 KB
Завантажень:
323
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
ФЕСЕНКО ОЛЕНА МАР'ЯНІВНА
УДК 535.34:539.21
ЕФЕКТИ ТА МЕХАНІЗМИ ПІДСИЛЕННЯ ОПТИЧНИХ
ПЕРЕХОДІВ БІООРГАНІЧНИХ МОЛЕКУЛ
НА МЕТАЛЕВІЙ ПОВЕРХНІ
01.04.05 - оптика, лазерна фізика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ-2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики НАН України
Науковий керівник:
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Довбешко Галина Іванівна
Інститут фізики НАН України,
старший науковий співробітник відділу
фізики біологічних систем
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Дмитрук Микола Леонтійович
Інститут фізики напівпровідників
ім. В.Є. Лашкарьова НАН України
завідувач відділу поляритонної оптоелектроніки
доктор фізико-математичних наук, професор
Остапенко Ніна Іванівна
Інститут фізики НАН України,
провідний науковий співробітник відділу
фотоактивності
Захист дисертації відбудеться “27” грудня 2007 р. о 14:30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.159.01 при Інституті фізики НАН України за адресою: 03680, м. Київ-28, проспект Науки, 46.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Інституту фізики НАН України.
Автореферат розіслано “_26_” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О. Чумак


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Внаслідок активного розвитку нанотехнологій зараз велика увага приділяється дослідженню оптичних властивостей наноструктур та їх взаємодії з біологічними молекулами. Перспективним є те, що змінюючи розмір та форму наночастинок металів або напівпровідників, можна узгоджувати їхні оптичні характеристики (частоту плазмонних або поляритонних коливань) з оптичними характеристиками (частотою поглинання) біоорганічних молекул, розміщених поблизу цих наноструктур. Для дослідження структури та ідентифікації типів зв'язків молекул використовують різні експериментальні методи. Однак робота з біологічними молекулами часто накладає обмеження на застосування традиційних методик та вимагає специфічних підходів і методів визначення наявності біологічних молекул та їхнього конформаційного стану. Тому нині особливу увагу приділяють розвитку експериментальних методів, за допомогою яких можна досягти збільшення інтенсивності оптичних процесів поблизу шорсткої поверхні або острівцевої плівки металів.
У дисертації досліджується ефект підсилення металевою поверхнею інфрачервоного (ІЧ) поглинання адсорбованих молекул (SEIRA - surface enhanced infrared absorption). Ефект SEIRA відкрито 1980 року Харстейном та його колегами. Вони помітили, що ІЧ поглинання молекул можна підсилити до 10-103 разів, якщо молекули адсорбуються на тонких шорстких або острівцевих плівках Au або Аg. Цей ефект подібний до підсиленого поверхнею комбінаційного розсіяння (SERS - surface enhanced Raman scattering). Осава разом з Ікедою 1991 року назвали підсилення металевою поверхнею ІЧ поглинання адсорбованих молекул ефектом SEIRA по аналогії з ефектом SERS. Через те, що фактор підсилення в ефекті SEIRA менший порівняно з SERS, цей ефект не отримав раніше належної уваги. Досі триває пошук та створення нових SEIRA-підсилюючих поверхонь. З одного боку, існує необхідність створити поверхні, які б забезпечували підсилення лише певних молекулярних груп, що дасть змогу досліджувати структурні особливості макромолекул. Для цього підходять SEIRA-активні поверхні з сильним зв'язком адсорбент-адсорбат, що забезпечать так званий “молекулярний” механізм підсилення. З іншого боку, існує потреба створити універсальні SEIRA-активні поверхні, на яких ефект підсилення не залежав би від властивостей адсорбованих молекул, а був би пов'язаний лише з оптичними характеристиками металевих поверхонь. Підсилення ІЧ поглинання молекул, які знаходяться поблизу таких поверхонь, зумовлене “електромагнітним” механізмом підсилення і не залежить від хімічної природи адсорбента. Такі поверхні можна використати для створення універсальних систем детектування і дослідження надмалих кількостей біологічних молекул.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЕФЕКТИ ТА МЕХАНІЗМИ ПІДСИЛЕННЯ ОПТИЧНИХ ПЕРЕХОДІВ БІООРГАНІЧНИХ МОЛЕКУЛ НА МЕТАЛЕВІЙ ПОВЕРХНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок