Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТІЙКІСТЬ ЛОГІКО-ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ З ЧАСОВИМ ПЕРЕМИКАННЯМ

Загрузка...

СТІЙКІСТЬ ЛОГІКО-ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ З ЧАСОВИМ ПЕРЕМИКАННЯМ

Назва:
СТІЙКІСТЬ ЛОГІКО-ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ З ЧАСОВИМ ПЕРЕМИКАННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,71 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
КУЗЬМИЧ Олена Іванівна
УДК 517.929
СТІЙКІСТЬ ЛОГІКО-ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ З ЧАСОВИМ ПЕРЕМИКАННЯМ
01.05.02 – математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі моделювання складних систем Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор
Хусаінов Денис Яхьєвич,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри моделювання складних систем
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор
Онищенко Сергій Михайлович,
Інститут математики НАН України,
провідний науковий співробітник відділу динаміки та
стійкості багатовимірних систем
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Джалладова Ірада Агаверді-кизи,
Київський національний економічний університет ім. В.Гетьмана, доцент кафедри вищої математики
Захист відбудеться 20 грудня 2007 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.35 в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (03680, Київ, проспект Глушкова, 2, корпус 6, факультет кібернетики, ауд.40).
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ, вул. Володимирська, 58.
Автореферат розісланий “15“ листопада 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради П.М. Зінько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з найбільш використовуваних математичних апаратів для опису та дослідження динамічних процесів є логіко-динамічні та неперервно-дискретні системи. Для моделювання складних дискретних, дискретно-неперервних та неперервних динамічних систем найчастіше використовують системи звичайних диференціальних рівнянь, системи рівнянь у частинних похідних, різницеві рівняння, функціонально-диференціальні та інтегральні рівняння.
На сьогоднішній день існують різні математичні моделі, які розроблені для дослідження поведінки логіко-динамічних систем. Серед них - агрегативні системи Бусленка М.П., неперервно-дискретна модель Глушкова В.М., кусково-зшиті системи, що описані Андроновим О.О., імпульсні системи, які вивчаються Самойленком А.М., системи зі змінною структурою Ємельянова С.В., а також гібридні системи Пнуелі, які є одним із перспективних методів моделювання логіко-динамічних систем, що сполучають інженерію, теоретичні комп’ютерні науки і теорію керування.
Дисертаційна робота присвячена важливим проблемам прикладної математики, а саме – розробці методів дослідження динаміки процесів, що моделюються сукупністю диференціальних та різницевих рівнянь, які поєднані логічними законами перемикання. Основна увага зосереджена на одній із найголовніших задач аналізу динаміки таких систем. Це – дослідження стійкості, як ключової якісної властивості, що важлива для проектування систем керування. Особливої уваги заслуговують роботи в цьому напрямку Красовського М.М., Зубова В.І., Кирилової Ф.М., Бублика Б.М., Кириченка М.Ф., Гаращенка Ф.Г., Чикрія А.О., Капустяна В.О. Результати роботи автора в другому розділі дисертації базуються на достатньо глибоко вивчених Ляпуновим О.М., Белманом Р., Демидовичем Б.П., Барбашиним Є.О., Онищенком С.М., Валєєвим К.Г., Хусаіновим Д.Я. та ін. методах якісного аналізу лінійних систем. При побудові моделей багатьох реальних систем часто стає очевидним, що модель повинна включати попередні стани системи, що призводить до вивчення теорії функціонально-диференціальних рівнянь. Одержання результатів третього розділу дисертації стало можливим завдяки розвинутій базі досліджень в цій області, яка широко розвинулась завдяки Хейлу Дж., Белману Р., Азбелеву М.В., Колмановському В.Б., Ясинському В.К., Джалладовій І.А.
Четвертий розділ дисертації пов’язаний з розробкою моделі та оцінкою розв’язку прискорювальної системи руху тіла з трьома степенями свободи під дією безконтактних сил.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: СТІЙКІСТЬ ЛОГІКО-ДИНАМІЧНИХ СИСТЕМ З ЧАСОВИМ ПЕРЕМИКАННЯМ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок