Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ РЕГУЛЮВАННЯ ПОТУЖНОСТІ ДИЗЕЛЯ ВІДКЛЮЧЕННЯМ ОКРЕМИХ РОБОЧИХ ЦИКЛІВ НА ЙОГО ЕКОНОМІЧНІ, ЕКОЛОГІЧНІ ТА ДИНАМІЧНІ ПОКАЗНИКИ

ВПЛИВ РЕГУЛЮВАННЯ ПОТУЖНОСТІ ДИЗЕЛЯ ВІДКЛЮЧЕННЯМ ОКРЕМИХ РОБОЧИХ ЦИКЛІВ НА ЙОГО ЕКОНОМІЧНІ, ЕКОЛОГІЧНІ ТА ДИНАМІЧНІ ПОКАЗНИКИ

Назва:
ВПЛИВ РЕГУЛЮВАННЯ ПОТУЖНОСТІ ДИЗЕЛЯ ВІДКЛЮЧЕННЯМ ОКРЕМИХ РОБОЧИХ ЦИКЛІВ НА ЙОГО ЕКОНОМІЧНІ, ЕКОЛОГІЧНІ ТА ДИНАМІЧНІ ПОКАЗНИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,56 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Бешун Олексій Анатолійович
УДК 621.436:62-543.4
ВПЛИВ РЕГУЛЮВАННЯ ПОТУЖНОСТІ ДИЗЕЛЯ
ВІДКЛЮЧЕННЯМ ОКРЕМИХ РОБОЧИХ ЦИКЛІВ НА ЙОГО
ЕКОНОМІЧНІ, ЕКОЛОГІЧНІ ТА ДИНАМІЧНІ ПОКАЗНИКИ
Спеціальність 05.05.03 – Теплові двигуни
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі “Трактори і автомобілі” Національного аграрного університету Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор Філіппов Анатолій Захарович, Національний аграрний університет, завідувач кафедри тракторів і автомобілів.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор Драганов Борис Харлампійович, Національний аграрний університет, професор кафедри теплоенергетики.
кандидат технічних наук, доцент Жерновий Анатолій Сергійович, Державне підприємство ”Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут”, завідувач сектору стендових та дорожніх випробувань лабораторії дослідження використання палив та екології.
Провідна установа: | Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, Міністерство освіти і науки України, кафедра “Двигуни внутрішнього згоряння”,
м. Харків.
Захист відбудеться 27.10.2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.059.03 в Національному транспортному університеті за адресою: 01010, Україна, м. Київ, вул. Суворова, 1.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного транспортного університету за адресою: 01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42.
Автореферат розісланий 22.09. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ________________ В.П. Матейчик


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В теперішній час біля 75досліджень, що проводяться у світі, пов’язані з вирішенням енергетичних проблем, зокрема, з раціональним використанням палив промисловістю та енергетичними установками тракторів і автомобілів.
Двигуни внутрішнього згоряння (ДВЗ) використовують, як відомо, більшу частину нафти, що видобувається, в той час як її запаси обмежені, а видобуток стає все більш дорожчим. Окрім того, ДВЗ, в тому числі і дизелями, викидається в навколишнє середовище більше половини токсичних речовин від всіх можливих джерел забруднення. Ці обставини висунули в останньому десятиріччі в розряд особливо гострих проблем питання економії палива та захисту оточуючого середовища.
Актуальність теми. В даний період основною енергетичною установкою тракторів і автомобілів продовжує залишатись ДВЗ зі всіма його позитивними і негативними характеристиками. Інтенсивні пошуки принципово нових схем ДВЗ і теплових двигунів взагалі, їх систем і конструктивних рішень до цього часу не принесли бажаних результатів.
Відомо, що найуживанішими в експлуатації режимами роботи автомобільних двигунів в умовах міського руху є часткові навантаження і холостий хід (ХХ). Робота дизелів тракторів і комбайнів також характеризується значною тривалістю експлуатації на цих режимах, що пояснюється значним обсягом транспортних та інших операцій, при виконанні яких двигун неможливо завантажити до номінальної потужності. При цьому значно погіршується робочий процес. Малі циклові подачі палива обумовлюють надмірне збіднення горючої суміші з коефіцієнтом надлишку повітря   , що викликає підвищення втрат теплоти в систему охолодження. Збільшується нерівномірність подачі палива по циліндрах і погіршується якість його розпилювання. Це приводить до зниження коефіцієнта корисної дії, закоксовування розпилювачів форсунок та нагаровідкладення при тривалій роботі двигуна на таких режимах.
Одним з ефективних способів усунення вказаних недоліків є застосування методу регулювання потужності відключенням окремих робочих циклів, який має відомі суттєві переваги перед відключенням циліндрів. Останнім на протязі багатьох років займаються як науково-дослідні інститути країн СНД, так і провідні фірми світу: “Mercedes-Benz”, “General Motors”, “Fiat”, японські концерни, та інші.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВПЛИВ РЕГУЛЮВАННЯ ПОТУЖНОСТІ ДИЗЕЛЯ ВІДКЛЮЧЕННЯМ ОКРЕМИХ РОБОЧИХ ЦИКЛІВ НА ЙОГО ЕКОНОМІЧНІ, ЕКОЛОГІЧНІ ТА ДИНАМІЧНІ ПОКАЗНИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок