Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОЧНОСТНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ЦИФРОВОГО ВИМІРЮВАЧА ДОПЛЕРІВСЬКОГО ЗСУВУ ЧАСТОТИ ВІДБИТИХ СИГНАЛІВ КОГЕРЕНТНОЇ МЕТЕОРОЛОГІЧНОЇ РЛС І ШЛЯХИ ЇХ ПОЛІПШЕННЯ

Загрузка...

ТОЧНОСТНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ЦИФРОВОГО ВИМІРЮВАЧА ДОПЛЕРІВСЬКОГО ЗСУВУ ЧАСТОТИ ВІДБИТИХ СИГНАЛІВ КОГЕРЕНТНОЇ МЕТЕОРОЛОГІЧНОЇ РЛС І ШЛЯХИ ЇХ ПОЛІПШЕННЯ

Назва:
ТОЧНОСТНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ЦИФРОВОГО ВИМІРЮВАЧА ДОПЛЕРІВСЬКОГО ЗСУВУ ЧАСТОТИ ВІДБИТИХ СИГНАЛІВ КОГЕРЕНТНОЇ МЕТЕОРОЛОГІЧНОЇ РЛС І ШЛЯХИ ЇХ ПОЛІПШЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,04 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Ленчук Дмитро Валерійович
УДК 621.396.551.553
ТОЧНОСТНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ЦИФРОВОГО ВИМІРЮВАЧА ДОПЛЕРІВСЬКОГО ЗСУВУ ЧАСТОТИ ВІДБИТИХ СИГНАЛІВ КОГЕРЕНТНОЇ МЕТЕОРОЛОГІЧНОЇ РЛС І ШЛЯХИ ЇХ ПОЛІПШЕННЯ
05.12.13 – Радіотехнічні пристрої та засоби телекомунікацій
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі „Основи радіотехніки” Харківського національного університету радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор
Кравченко Микола Іванович,
Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри „Основи радіотехніки”
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Андрєєв Фелікс Михайлович,
Харківський військовий університет, професор кафедри тактики радіотехнічних військ ППО;
доктор технічних наук, професор
Величко Анатолій Федорович,
Інститут радіофізики та радіоелектроніки НАН України, начальник відділу
Провідна установа:
Харківській національний аерокосмічний університет імені М.Є. Жуковського „ХАІ” Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться „26” березня 2003 р. об годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.03 при Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна 14, ауд. 13.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна 14.
Автореферат розісланий „24” лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.І. Чурюмов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Підвищення вимог до оперативності і якості метеоінформації, що використовується для забезпечення безпеки польоту авіації, для прогнозування погоди і попередження про небезпечні явища природи, що насуваються, (урагани, шквали та ін.), викликає необхідність удосконалення метеорологічних радіолокаційних станцій (МРЛС).
Однією з найважливіших тактичних характеристик МРЛС є точність виміру швидкості вітру, вимоги до якої дуже жорсткі. На жаль, до дійсного часу питання визначення потенційної точності швидкості вітру через особливості метеосигналу, зв'язаних з їхнім випадковим характером, і теоретичної складності вивчені слабко. У відомих роботах питання точності виміру швидкості вітру розглядалися лише в постановочному плані, при цьому погрішності, що зв'язані з кореляційними властивостями метеосигналів, з дією відбиттів від місцевих предметів при використанні пачок когерентних зондувальних сигналів, практично не вивчені.
Тому тема дисертації, яка присвячена дослідженню точнісних характеристик цифрового вимірювача доплерівського зсуву частоти відбитих сигналів когерентної метеорологічний РЛС і шляхів їхнього покращення, є актуальною.
Зв’язок робіт з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до держбюджетної теми ХНУРЕ "Розпізнавання випадкових процесів і сигналів методами параметричного моделювання" (№ДР 0197UO12131 інв. № 97.01) і держбюджетною темою ХНУРЕ 122-1 "Контроль повітряного простору" 1999 - 2002р.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є визначення точнісних характеристик цифрового вимірювача доплерівського зсуву частоти метеосигналу, у значенні якого міститься інформація про швидкість вітру, і шляхів їхнього покращення. Для досягнення поставленої мети вирішуються наступні задачі:
- знаходження теоретичним шляхом співвідношення для граничної дисперсії оцінок регулярного доплерівського зсуву частоти метеосигналу (швидкості вітру) при використанні пачкового когерентного сигналу з метою вибору оптимальних параметрів і принципів побудови РЛС;
- дослідження погрішностей цифрового вимірювача частоти з урахуванням помилок дискретності методом імітаційного моделювання вимірювача, сигналів, перешкод і їхній аналіз з метою розробки рекомендацій з вибору таких параметрів доплерівських метеорологічних РЛС (ДМРЛС), як частота повторення зондувальних імпульсів, швидкість обертання антени, ширина діаграми спрямованості та ін.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ТОЧНОСТНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ЦИФРОВОГО ВИМІРЮВАЧА ДОПЛЕРІВСЬКОГО ЗСУВУ ЧАСТОТИ ВІДБИТИХ СИГНАЛІВ КОГЕРЕНТНОЇ МЕТЕОРОЛОГІЧНОЇ РЛС І ШЛЯХИ ЇХ ПОЛІПШЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок