Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБИСТІСНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ ВІДНОСИН ПОДРУЖНЬОЇ СПІВЗАЛЕЖНОСТІ У ЧОЛОВІКІВ

Загрузка...

ОСОБИСТІСНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ ВІДНОСИН ПОДРУЖНЬОЇ СПІВЗАЛЕЖНОСТІ У ЧОЛОВІКІВ

Назва:
ОСОБИСТІСНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ ВІДНОСИН ПОДРУЖНЬОЇ СПІВЗАЛЕЖНОСТІ У ЧОЛОВІКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,14 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
харківський нАціональний університет імені В.Н. каразіна
Жидко Максим Євгенович
УДК 159.923 – 058.833 – 055.1
ОСОБИСТІСНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ ВІДНОСИН ПОДРУЖНЬОЇ СПІВЗАЛЕЖНОСТІ У ЧОЛОВІКІВ
19.00.01 – загальна психологія, історія психології.
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата психологічних наук
Харків - 2006
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна
Науковий керівник | доктор психологічних наук, професор
КОЧАРЯН Олександр Суренович,
Харківській національний університет імені В.Н. Каразіна, професор кафедри прикладної психології
Офіційні опоненти | доктор психологічних наук, професор
ЛУШИН Павло Володимирович,
Центральний інститут післядипломної педагогічної освіти АПН України, завідувач кафедри педагогіки вищої школи та прикладної психології
кандидат психологічних наук, доцент
КУДРІНА Тетяна Семенівна,
Київській національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри психодіагностики та медичної психології
Провідна установа | Київський національний лінгвістичний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра психології
Захист відбудеться 1 квітня 2006 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.08 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розіслано 24 лютого 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Н.П. Крейдун


загальна характеристика РоБОТИ
Актуальність дослідження. Останнім часом залежність (аддикція) є предметом розгляду великої кількості дисциплін (медицини, соціології, психології та ін.). За даними різних авторів (В.Д. Менделевич, Б. Уайнхолд и Дж. Уайнхолд, Е.В. Ємельянова) нині нараховується більш 150 різновидів залежності. В першу чергу до цієї категорії належать як традиційні хімічні форми залежності (наркоманія, алкоголізм, тютюнопаління та ін.), так й зовсім нові – гемблінг (залежність від азартних ігор), інтернет-адикції та ін. Серед них міжособистісна співзалежність частіше виглядає незначною за своєю поширеністю та наслідками. Між тим співзалежність стосується не тільки міжособистісної сфери, але й особистості, негативно впливаючи на усі аспекти життя людини (В.І. Литвиненко, О.Ф. Кернберг, О.А. Шорохова). Як вказують Н.Г Гаранян та А.Б. Холмогорова, співзалежні відносини перетворюються на “трагедію цілого життя”, коли нічого не збудовано, але багато чого поруйновано – душевне та фізичне здоров’я, можливості інших відносин.
Як зазначають В.Д. Менделевич і І.А. Новиков, механізми формування залежної поведінки дотепер залишаються нез’ясованими. Так автори, які традиційно вивчають наркотичні залежності й парафілії, основний наголос роблять на наявність деяких нейрохімічних і нейрофізіологічних механізмів (Ц.П.Короленко, А.А. Ткаченко, А.С. Андрєєв, А.І. Ковалев, О.А. Бухановский); інші автори, орієнтовані на психологічні моделі аддикції, виявляють особистісні механізми формування залежності (О.Ф. Бондаренко, А.Є. Левенець, А.В. Коцар, Н.П. Бурмака). Крім того, деякі автори (О.С. Кочарян) розглядають міжособистісну співзалежність як первісну залежності, яка пізніше може трансформуватися в іншу, наприклад, субстантну. Разом з цим співзалежність існує як окрема форма, до розуміння якої в різних концептуалізаціях звертаються багато авторів (О.М. Лактіонов, Л.Ф. Бурлачук, Т.В. Говорун).
В зв’язку з цим важливо знайти ті психологічні ланки, які беруть участь у формуванні міжособистісної співзалежності. У працях, які були виконані під керівництвом професора О.С. Кочаряна, відбита роль статеворольових факторів в формуванні міжособистісної співзалежності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ОСОБИСТІСНІ ЧИННИКИ ФОРМУВАННЯ ВІДНОСИН ПОДРУЖНЬОЇ СПІВЗАЛЕЖНОСТІ У ЧОЛОВІКІВ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок