Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Художній образ в українському народно-сценічному танці

Загрузка...

Художній образ в українському народно-сценічному танці

Назва:
Художній образ в українському народно-сценічному танці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,35 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ
Бойко Ольга Степанівна
УДК 785.071.2(477)(09)
Художній образ в українському народно-сценічному танці
 
Спеціальність 26.00.01 – теорія й історія культури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії культури Київського національного університету культури і мистецтв Міністерства культури і туризму України, м. Київ.
Науковий керівник:
к. мист., Брояко Н. Б., професор, завідувач кафедри музичного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв.
офіційні опоненти:
д. мист., Станішевський Ю. О., професор, ректор Київської муніципальної Української академії танцю ім. Сержа Лифаря
к. мист, Павлюк Т. С., доцент кафедри бальної хореографії Київського національного університету культури і мистецтв
Захист відбудеться 16.05.2008 р. о_16_годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.807 02 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01 601, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
 
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету культури і мистецтв (01 601, м. Київ, вул. Щорса, 36)
 
Автореферат розісланий __16.04.2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради. Л. Г. Петрова
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Формування національної культури українців внаслідок певних геополітичних процесів відбувалося значною мірою засобами саме народного мистецтва, зокрема хореографічного. Український народний танець був формою не тільки народної художньої творчості, а й прояву національних культурних цінностей, збереження національної ідентичності. З іншого боку, народний танець, що посідає вагоме місце серед культурних надбань українців, завжди був тим невичерпним джерелом, яким живилася сценічна хореографія та професійне мистецтво. Упродовж довготривалої історії він не тільки зберіг свою самобутність, а й розвинувся якісно, збагатившись яскравими сюжетами, образами, лексикою, композиційними побудовами та технікою виконання. Сьогодні сюжетно-драматургійний зміст українського народно-сценічного танцю, його стилістика активно оновлюються і розвиваються, що забезпечує еволюціонування його художньої образності.
У вітчизняній культурології та мистецтвознавстві пострадянського періоду з’явилося чимало досліджень, присвячених відтворенню цілісної картини становлення і розвитку національної культури. В незалежній Україні опубліковано ряд праць теоретиків та істориків культури української діаспори, що раніше були недоступні науковій спільноті. У більшості з них розвиток вітчизняної культури та мистецтва досліджується на матеріалі художньої літератури, музики, театру, архітектури, образотворчого мистецтва тощо.
Проблемам хореографічного мистецтва в цілому й народного танцю зокрема присвячено праці В. Авраменка, К. Балог, С. Безклубенка, К. Василенка, В. Верховинця, Р. Герасимчука, А. Гуменюка, Я. Демків, Б. Кокуленка, В. Литвиненка, Ю. Станішевського, В. Тітова. Історичні, культурологічні та мистецтвознавчі аспекти танцювального мистецтва розкрито в дисертаційних дослідженнях Д. Бернадської, П. Білаша, К. Кіндер, С. Легкої, Т. Павлюк, В. Пастух, А. Підлипської, В. Шкоріненко.
Водночас, як свідчить аналіз актуальних проблем сучасного мистецтвознавства, дослідження еволюційних процесів у галузі народно-хореографічного мистецтва не стали на сьогодні складовою вітчизняного мистецтвознавчого та культурологічного наукового простору, а дослідники українського народного танцю лише певною мірою використовують новітні наукові факти та концептуально-методологічні підходи, розроблені в сучасній історіографії, етнології, етнопсихології, культурології, соціології, філософії та в інших галузях гуманітарного знання.
Зокрема, недостатньо досліджені проблеми художньої образотворчості в українському танці, що й зумовило вибір теми дисертаційного дослідження: «Художній образ в українському народно-сценічному танці.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Художній образ в українському народно-сценічному танці

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок