Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ЗОВНІШНЬОГО МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА КРИТИЧНУ ПОВЕДІНКУ ТРИВИМІРНОГО ІЗИНГОПОДІБНОГО МАГНЕТИКА

Загрузка...

ВПЛИВ ЗОВНІШНЬОГО МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА КРИТИЧНУ ПОВЕДІНКУ ТРИВИМІРНОГО ІЗИНГОПОДІБНОГО МАГНЕТИКА

Назва:
ВПЛИВ ЗОВНІШНЬОГО МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА КРИТИЧНУ ПОВЕДІНКУ ТРИВИМІРНОГО ІЗИНГОПОДІБНОГО МАГНЕТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,46 KB
Завантажень:
67
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ КОНДЕНСОВАНИХ СИСТЕМ
На правах рукопису
ПРИТУЛА Орест Олегович
УДК 536.7, 530.145
ВПЛИВ ЗОВНІШНЬОГО МАГНІТНОГО
ПОЛЯ НА КРИТИЧНУ ПОВЕДІНКУ
ТРИВИМІРНОГО ІЗИНГОПОДІБНОГО МАГНЕТИКА
01.04.02 – теоретична фізика
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
фізико-математичних наук
Львів – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики конденсованих систем Національної академії наук України.

Науковий керівник – | | доктор фізико-математичних наук, професор Козловський Михайло Павлович, Інститут фізики конденсованих системи НАН України, завідувач відділу статистичної теорії конденсованого стану.
 
Офіційні опоненти – | | член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Стасюк Ігор Васильович, Інститут фізики конденсованих системи НАН України, завідувач відділу квантової статистики. –
| доктор фізико-математичних наук, професор Козицький Юрій Васильович, Інститут математики Університету Марії Кюрі-Склодовської (м.Люблін, Польща), завідувач кафедрою інформатики.
Провідна організація – | | Київський національний університет імені Тараса Шевченка, фізичний факультет, м. Київ
Захист відбудеться ?4 cічня 2007 року о 15 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.156.01 при Інституті фізики конденсованих систем Національної академії наук України за адресою: 79011 Львів, вул. Свєнціцького, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту фізики конденсованих систем НАН України за адресою: 79026 Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розіслано 1 грудня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д .156.01,
кандидат фіз.-мат. наук??? ??Т.Є. Крохмальський
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз критичних явищ до цього часу викликає значний інтерес дослідників, що працюють в галузях теоретичної і експериментальної фізики. Актуальність даної тематики спричинена ріноманітністю застосування теорії фазових переходів до опису ряду систем як у фізиці, так і у інших галузях науки [PelissettoVicariPhys. Reports, 2002, 368, 549.]. Критична поведінка тієї чи іншої реальної системи виникає внаслідок колективної взаємодії величезної кількості частинок. Врахувати ці взаємодії за допомогою отримання розв’язків рівнянь руху для кожної окремої частинки є надто складним завданням. Тому в теоретичній фізиці для вирішення таких завдань використовують різноманітні спрощені моделі і наближення, що дозволяють описати основні риси корпоративної поведінки. В загальному випадку модель визначається гамільтоніаном системи, що дає можливість розрахувати статистичну суму
(1)
і, як наслідок, решти фізичних характеристик.
Однією з найбільш простих і наочних моделей, що дозволяє описати поведінку цілого ряду реальних фізичних систем, є добре відома модель Ізинга [Ising E., Zeitschrift fur Physik, 1925, 31, 253]. Одновісні магнетики, прості рідини, бінарні сплави, міцелярні системи це далеко неповний перелік об'єктів, яким притаманна ізингоподібна поведінка. Критична поведінка класу універсальності тривимірної моделі Ізинга виявлена в системах із сильними і електрослабкими взаємодіями, що спостерігаються у фізиці високих енергій [Rummukainen K., Tsypin M., Kajantie K., Laine M., Shaposhnikov M., Nucl. Phys. B, 1998, 532, 283]. Вдалим є також застосування моделі Ізинга для опису явищ в суспільстві, зокрема, в економіці та соціології [W.-X. Zhou, D. Sornette, Preprint www.arxiv.org/physics/0503230]. Ще одним фактором, що спричинив популярність цієї моделі, є наявність точних розв'язків у двовимірному випадку, що дозволило апробувати ряд наближених методів для опису більш складних моделей. Не зважаючи на простоту моделі Ізинга, відсутність точного розв'язку у тривимірному випадку надалі залишає задачу актуальною.
Вирішальний вплив на критичну поведінку системи має зовнішнє поле. Для спінової моделі Ізинга воно є магнітним, але в інших статистичних системах роль поля може відігравати хімічний потенціал, як це має місце, зокрема, в системі рідина-газ або температура - при описі електрослабких взаємодій в стандартній моделі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: ВПЛИВ ЗОВНІШНЬОГО МАГНІТНОГО ПОЛЯ НА КРИТИЧНУ ПОВЕДІНКУ ТРИВИМІРНОГО ІЗИНГОПОДІБНОГО МАГНЕТИКА

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок