Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ЕКСПЛУАТАЦІЙНОГО СТАНУ ДОРОЖНІХ ПОКРИТТІВ НА ОСНОВІ ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ВИМІРЮВАННЯ РІВНОСТІ ТА ЗЧІПНИХ ЯКОСТЕЙ

Загрузка...

ОЦІНКА ЕКСПЛУАТАЦІЙНОГО СТАНУ ДОРОЖНІХ ПОКРИТТІВ НА ОСНОВІ ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ВИМІРЮВАННЯ РІВНОСТІ ТА ЗЧІПНИХ ЯКОСТЕЙ

Назва:
ОЦІНКА ЕКСПЛУАТАЦІЙНОГО СТАНУ ДОРОЖНІХ ПОКРИТТІВ НА ОСНОВІ ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ВИМІРЮВАННЯ РІВНОСТІ ТА ЗЧІПНИХ ЯКОСТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,19 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Харківський національний
автомобільно-дорожній університет
Смолянюк Роман Володимирович
УДК 625.768.5
ОЦІНКА ЕКСПЛУАТАЦІЙНОГО СТАНУ
ДОРОЖНІХ ПОКРИТТІВ НА ОСНОВІ ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ
ВИМІРЮВАННЯ РІВНОСТІ ТА ЗЧІПНИХ ЯКОСТЕЙ
05.22.11 – Автомобільні шляхи та аеродроми
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі будівництва та експлуатації автомобільних доріг Харківського національного автомобільно-дорожнього університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, професор
Стороженко Михайло Семенович, Харківський національний автомобільно-дорожній університет (м. Харків), професор кафедри будівництва та експлуатації автомобільних доріг.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Савенко В’ячеслав Якович, Національний транспортний університет (м. Київ), завідувач кафедри будівництва та експлуатації доріг;
кандидат технічних наук, доцент
Ряпухін Віталій Миколайович, Харківський національний автомобільно-дорожній університет (м. Харків), завідувач кафедри вишукувань та проектування автомобільних доріг.
Провідна установа: Харківська національна академія міського господарства
Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться “ 26 ” жовтня 2005 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.059.01 при Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті за адресою: 61002, м. Харків, вул. Петровського, 25.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного автомобільно-дорожнього університету за адресою: 61002, м. Харків, вул. Петровського, 25.
Автореферат розісланий “ 23 ” вересня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат технічних наук,
доцент І.В. Кіяшко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Забезпечення нормального експлуатаційного стану автомобільних доріг є одним з найважливіших завдань дорожньої служби. Швидкість, безпека та комфорт руху, економічні показники роботи транспорту в першу чергу залежать від стану покриття. Характер і ступінь впливу покриття на умови руху автомобілів визначається насамперед рівністю та зчіпними якостями.
В процесі експлуатації внаслідок дії автомобільного транспорту та атмосферних чинників поверхня дорожнього покриття спотворюється як у поздовжньому, так і у поперечному профілях, тобто погіршується рівність покриття. Разом з рівністю змінюються і зчіпні властивості покриттів. Внаслідок нерівномірного розподілу транспортних засобів по ширині проїзної частини її експлуатаційні якості також змінюються нерівномірно.
Відомі методи оцінки рівності та зчіпних якостей покриттів не відображають реального стану поверхні, оскільки оцінка проводиться переважно по смугам накату, або по одній із смуг. Такі методики не дозволяють оцінити умови руху автомобілів під час виконання маневрів та гальмування. За статистичними даними у 90 % випадків для попередження дорожньо-транспортних пригод водії виконують різні маневри з’їжджаючи зі смуг накату. Тобто, відомі методи оцінки стану покриття не дозволяють об’єктивно обґрунтувати види та обсяги робіт з ремонту дороги для підвищення безпеки руху.
Таким чином, удосконалення оцінки експлуатаційного стану дорожніх покриттів є актуальною науковою задачею.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася у відповідності з планом науково-дослідних робіт Державної служби автомобільних доріг України (розділ “Якість”) на 2002-2004 р. в рамках наступних робіт: “Розробити методику, обладнання та комп’ютерне забезпечення для оцінки рівності дорожніх покриттів у відповідно до міжнародного індексу рівності IRI”, (№ V004143); “Розробити рекомендації щодо оцінки зчіпних якостей дорожніх покриттів з урахуванням неоднорідності по площі проїзної частини” (№ V004216); “Розробити рекомендації щодо оцінки рівності дорожніх покриттів у відповідності з міжнародним індексом рівності IRI” (№ 0104V004217) та держбюджетної науково-дослідної роботи кафедри будівництва та експлуатації автомобільних доріг ХНАДУ “Вдосконалення будівництва та експлуатації автомобільних доріг”.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ОЦІНКА ЕКСПЛУАТАЦІЙНОГО СТАНУ ДОРОЖНІХ ПОКРИТТІВ НА ОСНОВІ ВДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДІВ ВИМІРЮВАННЯ РІВНОСТІ ТА ЗЧІПНИХ ЯКОСТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок