Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВИЙ ДОРОБОК М.О. ЗАРУДНОГО В ЗООЛОГІЧНІЙ НАУЦІ (остання чверть ХІХ – початок ХХ століть)

НАУКОВИЙ ДОРОБОК М.О. ЗАРУДНОГО В ЗООЛОГІЧНІЙ НАУЦІ (остання чверть ХІХ – початок ХХ століть)

Назва:
НАУКОВИЙ ДОРОБОК М.О. ЗАРУДНОГО В ЗООЛОГІЧНІЙ НАУЦІ (остання чверть ХІХ – початок ХХ століть)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,07 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ДЕРЖАВНА НАУКОВА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКА БІБЛІОТЕКА
ЧУБРЕЙ Олександра Степанівна
УДК 929:59+598.2 „ 18/19 ”
НАУКОВИЙ ДОРОБОК М.О. ЗАРУДНОГО
В ЗООЛОГІЧНІЙ НАУЦІ
(остання чверть ХІХ – початок ХХ століть)
07. 00. 07 – історія науки і техніки
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата історичних наук
Київ - 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Центрі історії аграрної науки Державної наукової сільськогосподарської бібліотеки Української академії аграрних наук
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор
Пилипчук Олег Ярославович,
Київський університет економіки і
технологій транспорту Міністерства
транспорту та зв’язку України, завідувач
кафедри екології та безпеки життєдіяльності
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук,
доктор економічних наук, професор
Власов Володимир Іванович,
Національний Науковий Центр
“Інститут аграрної економіки” УААН,
заступник завідувача відділом
зовнішньоекономічних зв’язків
кандидат історичних наук
Гамалія Віра Миколаївна,
Центр досліджень науково-технічного потенціалу
та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України,
науковий співробітник відділу історії науки і техніки
Провідна установа: Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля Міністерства освіти і науки
України, м. Луганськ
 
Захист відбудеться “ 26 “ жовтня 2006 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.373.01 у Державній науковій сільськогосподарській бібліотеці УААН за адресою: 03680, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10, читальний зал.
З дисертацією можна ознайомитись у Державній науковій сільськогоспо дарській бібліотеці УААН ( 03680, м. Київ, вул. Героїв Оборони, 10).
Автореферат розісланий 22 вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук,
старший науковий співробітник С.Д.Коваленко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз творчої спадщини Миколи Олексійовича ЗАРУДНОГО (1859-1919) - визначного українського зоолога і мандрівника, систематика-орнітолога, мисливствознавця, що працював на рубежі XIX -XX ст., має значний інтерес для розуміння процесу розвитку вітчизняної орнітології, а також зародження та становлення мисливствознавства як нової наукової дисципліни і практичної методології. М.О. Зарудний першим здійснив ревізію класу птахів на підвидовому рівні, розробив наукові принципи і послідовно застосував "потрійну" номенклатуру для опису всієї орнітофауни колишньої царської Росії. Він був автором першого повного визначника птахів Туркестану і Персії, стояв біля витоків однієї з наукових шкіл вітчизняних орнітологів-систематиків. Вони згодом реалізували, розвинули і удосконалили у фундаментальних монографіях ідеї, які були логічним продовженням робіт М.О. Зарудного.
Наукова творчість М.О. Зарудного дотепер не була комплексно досліджена. Досі відсутній цілісний аналіз його наукової і суспільної діяльності. Не був вивчений його внесок у розвиток вітчизняної зоології, насамперед орнітології і мисливствознавства.
Дослідження наукової і суспільної діяльності М.О. Зарудного в галузі орнітології, мисливствознавства, охорони природи, зокрема, його робіт, що призвели до формулювання теорії екологічного резерву популяцій мисливських тварин, а також до еколого-економічного районування мисливських угідь, дозволяє говорити про вирішальне значення ідей М.О. Зарудного для розвитку цих галузей знань в кінці ХІХ- початку XX століть.
Сучасне відродження натуралістичної біології, дослідження природи в цілому, роблять наукову спадщину М.О.  Зарудного більш значущою для вивчення сучасного природознавства. Його підхід до розгляду природи як єдиного цілого і прагнення бачити явища так, як вони реально в ній відбуваються, разом з працями інших видатних природодослідників, полегшить знаходження відповідей на складні невирішені завдання сучасних природничих наук. Все вищевикладене дозволяє говорити про актуальність проведеного дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: НАУКОВИЙ ДОРОБОК М.О. ЗАРУДНОГО В ЗООЛОГІЧНІЙ НАУЦІ (остання чверть ХІХ – початок ХХ століть)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок