Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОЛИВАННЯ ПОДОВЖЕНИХ КРИВОЛІНІЙНИХ ЗАКРУЧЕНИХ СТЕРЖНІВ ПРИ СКЛАДНОМУ ОБЕРТАННІ

Загрузка...

КОЛИВАННЯ ПОДОВЖЕНИХ КРИВОЛІНІЙНИХ ЗАКРУЧЕНИХ СТЕРЖНІВ ПРИ СКЛАДНОМУ ОБЕРТАННІ

Назва:
КОЛИВАННЯ ПОДОВЖЕНИХ КРИВОЛІНІЙНИХ ЗАКРУЧЕНИХ СТЕРЖНІВ ПРИ СКЛАДНОМУ ОБЕРТАННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,93 KB
Завантажень:
213
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТРАНСПОРТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Худолій Сергій Миколайович
УДК 539.3
КОЛИВАННЯ ПОДОВЖЕНИХ КРИВОЛІНІЙНИХ ЗАКРУЧЕНИХ СТЕРЖНІВ ПРИ СКЛАДНОМУ ОБЕРТАННІ
05.23.17 – Будівельна механіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному транспортному університеті Міністерства освіти і науки України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Гуляєв Валерій Іванович, Національний транспортний університет, завідувач кафедри вищої математики (м. Київ).
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Чибіряков Валерій Кузьмич, Київський національний університет будівництва і архітектури, завідувач кафедри вищої математики (м. Київ);
кандидат технічних наук, Майборода Олена Євгеніївна, Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки, завідувач відділу міцності та надійності конструкцій ядерних установок (м. Київ).
Провідна установа: Інститут механіки ім. С.П. Тимошенка НАН України, відділ будівельної механіки тонкостінних конструкцій (м. Київ).
Захист відбудеться „ 20 ” квітня 2006 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.059.02 при Національному транспортному університеті за адресою: 01010, Україна, м. Київ, вул. Суворова, 1, зал засідань (ауд.333).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Національного транспортного університету (01103, Україна, м. Київ, вул. Кіквідзе, 42).
Автореферат розіслано „ 10 ” березня 2006 року.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук І.А. Рутковська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертації. В даний час залишаються мало вивченими особливості динамічної поведінки гнучких криволінійних стержнів, що моделюють подовжені лопасті при складному обертанні. Конструкції таких лопастей зустрічаються у вітроенергетичних установках, а також у вертольотобудуванні і літакобудуванні. Питанням розрахунку динаміки і міцності лопастей приділяється велика увага, а методам їх теоретичного моделювання присвячена численна наукова література. Однак, як правило, головна увага в цих випадках приділяється режимам обертання лопастей відносно нерухомої осі і залишаються поза увагою фахівців режими складного обертання, коли в результаті маневрів переорієнтації лопасть починає обертатися відносно двох осей. У таких випадках поведінка лопасті стає дуже складною, оскільки лопасть статично попередньо напружена силами інерції простого обертання і на неї діють додаткові гіроскопічні сили інерції складного обертання, що періодично змінюються в часі. Відомо, що для прямолінійних незакручених лопастей частота збуджуваних у такий спосіб сил інерції завжди виявляється менше частоти власних коливань стержня, тому резонансні режими вібрацій у таких системах не реалізуються. Однак, якщо стержень вигнутий і закручений, то попереднє напруження його силами інерції простого обертання може призводити до істотного перерозподілу полів внутрішніх сил і зменшення нижніх частот його вільних коливань. Тоді для таких систем частота основного обертання лопасті може збігатися з частотою її вільних коливань і при складному обертанні в такій системі можуть виникати резонансні режими коливань. У силу високої складності зазначених явищ вони є мало вивченими. З огляду на те, що знання особливостей динаміки гнучких криволінійних стержнів при складному обертанні може дозволити уникнути появи резонансних режимів вібрацій лопастей і покращити їх динамічні характеристики, можна відзначити, що задача теоретичного моделювання динаміки складного обертання криволінійних закручених стержнів з урахуванням можливості збудження в них пружних резонансних коливань є актуальною проблемою будівельної механіки.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до плану науково-дослідних робіт кафедри вищої математики Національного транспортного університету за темою "Дослідження процесів деформування просторових конструкцій на основі розвитку теорії і методів чисельного аналізу".
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: КОЛИВАННЯ ПОДОВЖЕНИХ КРИВОЛІНІЙНИХ ЗАКРУЧЕНИХ СТЕРЖНІВ ПРИ СКЛАДНОМУ ОБЕРТАННІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок