Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОРФОГЕНЕЗ КIСТОК СКЕЛЕТУ ПРИ ФIЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕННЯХ ПIСЛЯ ГIПОКIНЕЗIЇ ТА В ПЕРIОД РЕАДАПТАЦIЇ (анатомо-експериментальне дослiдження)

МОРФОГЕНЕЗ КIСТОК СКЕЛЕТУ ПРИ ФIЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕННЯХ ПIСЛЯ ГIПОКIНЕЗIЇ ТА В ПЕРIОД РЕАДАПТАЦIЇ (анатомо-експериментальне дослiдження)

Назва:
МОРФОГЕНЕЗ КIСТОК СКЕЛЕТУ ПРИ ФIЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕННЯХ ПIСЛЯ ГIПОКIНЕЗIЇ ТА В ПЕРIОД РЕАДАПТАЦIЇ (анатомо-експериментальне дослiдження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,16 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Мiнiстерство охорони здоров'я України
Тернопільська державна медична академія
ім. І.Я.Горбачевського
БОРКОВСЬКИЙ ВIКТОР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 611. 71: 612. 766. 1 /. 2
МОРФОГЕНЕЗ КIСТОК СКЕЛЕТУ ПРИ ФIЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕННЯХ ПIСЛЯ ГIПОКIНЕЗIЇ ТА В ПЕРIОД РЕАДАПТАЦIЇ
(анатомо-експериментальне дослiдження)
14. 03. 01 - нормальна анатомiя
Автореферат
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата бiологiчних наук
Тернопіль - 1998
Дисертацiєю є рукопис
Робота виконана в Тернопiльськiй державнiй медичнiй академiї
ім. І.Я.Горбачевського МОЗ України (ТДМА)
Науковi керiвники:
канд. бiол. наук, Довгань Олена Михайлiвна, Тернопільська державна медична академія, доцент кафедри фізвиховання і здоровя;
канд. бiол. наук, Барна Микола Миколайович, Тернопільський державний педагогічний університет, професор кафедри загальної біології
Офiцiйнi опоненти:
1. доктор біол. наук, професор Ковтун Михайло Фотійович, Інститут зоології АН України, зав. відділом еволюційної морфології хребетних;
2. доктор біол. наук, професор Мицкан Богдан Михайлович, Прикарпатський університет ім. В.Стефаника МО України, зав. кафедри теорії і методики фізичної культури і спорту
Провiдна установа:
Харківський державний медичний унiверситет МОЗ України, кафедра нормальної анатомії
Захист вiдбудеться "_21"_січня__199 9 р.
о 11__год. на засiданнi спецiалiзованої вченої ради К 58.601.01 при Тернопільській державній медичній академії за адресою: 282001, м. Тернопіль, майдан Волі, 1.
З дисертацiєю можна ознайомитись у бiблiотецi Тернопільської державної медичної академії (282001, м.Тернопіль, вул. Руська,12)
Автореферат розiсланий "_18_"_грудня__199 9 р.
Вчений секретар
спецiалiзованої вченої ради
д.м.н., професор О.М.Кіт


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми.Морфологічними дослідженнями показана тісна залежність форми і будови кісток скелету від умов функціонального навантаження. У звичайних умовах структура кісток змінюється шляхом фізіологічної перебудови, що залежить не тільки від механічних, фізичних, але й від генетичних, нервових, гормональних, обмінних та інших факторів (М.Г.Прівес,1983; В.Г.Ковєшніков, 1987; Б.О.Никитюк, 1990; М.Ф.Ковтун, 1990; Н.В.Родіонова, 1991; О.М.Довгань, 1995; Н.В.Дєдух, 1995; Я.І.Федонюк, 1996).
Зростання ролі фізичної культури і бурхливе зростання спортивної майстерності виявились поєднаними із збільшенням обєму інтенсивних тренувальних навантажень, що вимагає від організму значних адаптивних реакцій та викликає у ньому ряд структурно-функціональних змін, вивчення яких є одним з найбільш актуальних завдань морфології (Б.О.Никитюк, 1980; В.Г.Ковєшніков, 1990; Б.М.Мицкан, 1993; Я.І.Федонюк, 1996; О.М.Довгань, 1997).
Особливої важливості набувають дослідження морфологічних змін, що проходять у кістках скелету при заняттях фізичною культурою, спортом, дії на них космічних польотів та трудової діяльності. Ця обставина визначається тим, що кісткова система є лабільною і виконує не тільки функцію остова і опори тіла, але й бере участь в обмінних процесах організму, її перебудова свідчить про суттєві функціональні зрушення в організмі і може слугувати показником ступеня адаптивної реакції організму на режим рухової активності (Я.І.Федонюк, 1994; О.М.Довгань, 1995), що є одним із актуальних завдань сучасної теоретичної, спортивної та клінічної медицини.
За сучасних тенденцій розвитку фізкультурного руху, який вимагає застосування великих фізичних навантажень, необхідно чітко уявляти закономірності виникнення небажаних наслідків гіпокінезії. В умовах останньої можуть знаходитись хворі спортсмени, космонавти, люди важкої фізичної праці, які після виліковування приступають до тренування чи трудової діяльності знову, отримуючи великі фізичні навантаження. Інколи це призводить до виснаження кісткової системи і як наслідок - до остеопорозу, патологічних переломів і т.п. Вивчення закономірностей змін, які відбуваються при фізичних навантаженнях після гіпокінезії, допоможе прогнозувати перебудову кісткової тканини і проводити корекцію росту і будови кісток скелету в оптимальному режимі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: МОРФОГЕНЕЗ КIСТОК СКЕЛЕТУ ПРИ ФIЗИЧНИХ НАВАНТАЖЕННЯХ ПIСЛЯ ГIПОКIНЕЗIЇ ТА В ПЕРIОД РЕАДАПТАЦIЇ (анатомо-експериментальне дослiдження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок