Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВАКЦИНОПРОФІЛАКТИКА КРАСНУХИ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ

ВАКЦИНОПРОФІЛАКТИКА КРАСНУХИ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ

Назва:
ВАКЦИНОПРОФІЛАКТИКА КРАСНУХИ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,21 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
ім. Л.В.ГРОМАШЕВСЬКОГО
ПОПОВА ОЛЕНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 616.916.1-036
ВАКЦИНОПРОФІЛАКТИКА КРАСНУХИ
ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ
14.02.02 - епідеміологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім.Л.В.Громашевського АМН України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Чудна Людмила Митрофанівна
інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України,
головний науковий співробітник
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Щербинська Алла Михайлівна
інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України, завідувач лабораторії загальної вірусології
кандидат медичних наук
Колеснікова Ірина Павлівна
Харківський медичний університет, асистент кафедри епідеміології
Провідна установа Львівський науково-дослідний інститут епідеміології та гігієни МОЗ України, м.Львів.
Захист відбудеться “26” червня 2001 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.614.02 при інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України (02038, м.Київ, узвіз Протасів Яр, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України (02038, м.Київ, узвіз Протасів Яр, 4).
Автореферат розісланий “25” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Красюк Л.С.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. На сьогодні, коли завдяки вакцинації досягнуто зниження захворюваності на такі хвороби, як поліомієліт, кір, епідемічний паротит, зросла питома вага так званих “малих” дитячих інфекцій, до яких відноситься краснуха. Вимагає удосконалення епідеміологічний нагляд, що дозволить покращити здійснення моніторингу за краснухою та випадками вродженої краснухи, а також своєчасно запровадити ефективні профілактичні заходи. Єдиним дійовим заходом боротьби з краснухою є специфічна імунопрофілактика безпечними та високоімуногенними вакцинами. До цього часу питання ефективності вакцинопрофілактики краснухи в Україні практично не вивчалось.
Протягом останніх років в Україні спостерігаються високі показники захворюваності на краснуху серед дитячого населення. Збільшується частка дорослого населення серед захворілих, в т. ч. жінок дітородного віку, наслідком чого можливе збільшення числа випадків вродженої краснухи, що проявляється вродженими вадами і пов’язано з внутрішньоутробним зараженням плоду вірусом краснухи.
Відомо, що при інфікуванні жінки в першому триместрі вагітності близько 75% дітей народжуються з синдромом вродженої краснухи, а це – вади серця, катаракта, сліпота, розумова відсталість, ураження інших органів.
Враховуючи широку розповсюдженість, а також тератогенну дію вірусу краснухи, важливого значення набуває профілактика цієї хвороби. Зважаючи на те, що краснуха відноситься до інфекцій з крапельним механізмом передачі, єдиним заходом, спрямованим на зниження захворюваності, може бути специфічна профілактика, проведення якої забезпечить зниження загальної захворюваності на краснуху, зменшить ризик інфікування жінок дітородного віку та попередить виникнення випадків вродженої краснухи.
Позитивним є досвід проведення вакцинації в США, де досягнуто зниження захворюваності на 99%, а кількість випадків вродженої краснухи знизилась з 67 в 1970 р. до 2 в 1988 р.
Питання вакцинопрофілактики повинно розглядатись на всіх рівнях вивчення проблеми краснухи, включати систему моніторингу за охопленням вакцинацією та її ефективністю, епідемічною ситуацією, виявленням та реєстрацією випадків синдрому вродженої краснухи (СВК).
Неухильне зростання захворюваності як серед дітей, так і дорослих, вимагає широкої імунізації населення на основі удосконалення епідеміологічного нагляду, що дозволить покращити здійснення моніторингу за краснухою та випадками СВК, а також своєчасно запровадити ефективні профілактичні заходи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: ВАКЦИНОПРОФІЛАКТИКА КРАСНУХИ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОГО НАГЛЯДУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок