Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розроблення плазмоелектролітних зносо- та корозивнотривких покриттів на магнієвих сплавах

Загрузка...

Розроблення плазмоелектролітних зносо- та корозивнотривких покриттів на магнієвих сплавах

Назва:
Розроблення плазмоелектролітних зносо- та корозивнотривких покриттів на магнієвих сплавах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,65 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України
ПОСУВАЙЛО
Володимир Миколайович
УДК 537.53:539.196
Розроблення плазмоелектролітних
зносо- та корозивнотривких покриттів
на магнієвих сплавах
05.02.01 – матеріалознавство
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка НАН України
Науковий керівник: | доктор технічних наук, професор
НИКИФОРЧИН Григорій Миколайович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України, завідувач відділу корозійно-водневої деградації та захисту матеріалів, Львів
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
ПАШЕЧКО Михайло Іванович,
Національний університет „Львівська політехніка”, професор кафедри фізики металів і матеріалознавства, Львів
доктор технічних наук, старший науковий співробітник ОЛІКЕР Валерій Юхимович,
Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, завідувач відділу матеріалознавства і інженерії високостійких поверхневих шарів, Київ
Провідна установа: | Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут", кафедра матеріалознавства та термічної обробки металів.
Захист відбудеться “_05 ” вересня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.226.02 при Фізико-механічному інституті ім. Г.В. Карпенка НАН України за адресою: 79601, Львів, МСП, вул. Наукова, 5.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Фізико-механічного інституту ім. Г.В. Карпенка НАН України, 79601, Львів, МСП, вул. Наукова, 5.
Автореферат розісланий “_01_” _серпня_ 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук |
Погрелюк І. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Магнієвим сплавам властиві висока питома міцність, здатність поглинати енергію удару та вібраційні коливання, добра оброблюваність різанням, висока питома теплоємність, мала густина, а сам магній широко поширений у природі. Завдяки цим властивостям магнієві сплави є цінним інженерним матеріалом, зокрема, і через можливість зменшити масу конструкцій, що особливо актуально в машино-, приладо- та авіабудуванні.
Стримуючим чинником широкого застосування магнієвих сплавів є недостатні опір корозії та зносотривкість. Одним із сучасних способів покращення цих властивостей є створення методом синтезу в електролітній плазмі іскрових розрядів (плазмоелектролітне оксидування - ПЕО) на поверхні металу високотемпературних оксидних фаз. Оброблювана поверхня служить електродом, на якому за певних вольт-амперних режимів реалізується множинний електричний пробій напівпровідникової або діелектричної плівки природного походження. В результаті в іскрових розрядних каналах відбувається дисоціація та іонізація електроліту та металу, формуються плазмові згустки, в яких проходять плазмохімічні реакції синтезу високотемпературних оксидних фаз, які осідають на поверхні у вигляді оксидокерамічного покриття. Метод ПЕО є подальшим розвитком добре відомого методу анодування, за якого внаслідок взаємодії металу з електролітом формується тонка оксидна плівка. Покриття, отримані методом ПЕО, мають, на відміну від анодованих, полікристалічну структуру, товсті, тверді з високою адгезією до основи та діелектричними властивостями. Позитивною характеристикою методу ПЕО є використання екологічно чистих лужних електролітів.
Метод синтезу та технології отримання оксидокерамічних покриттів в електролітній плазмі розроблені для алюмінієвих сплавів. З літератури відомо, що високотемпературні сполуки магію – MgO (периклаз) та Mg2SiO4 (форстерит) мають високі функціональні властивості, тому доцільно метод ПЕО застосовувати і до магнієвих сплавів. Працюють наукові та інженерні центри, що займаються цією науково-технічною проблемою. Їй присвячено дослідження Л. О. Сніжко, В.В. Бєлозьорова та М. Д. Клапківа в Україні, S. D. Brown, G. P. Wirtz у США, P. Kurze, H. G. Schneider, K. H.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Розроблення плазмоелектролітних зносо- та корозивнотривких покриттів на магнієвих сплавах

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок