Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ КОРПОРАТИВНИМИ ПРАВАМИ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ КОРПОРАТИВНИМИ ПРАВАМИ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ КОРПОРАТИВНИМИ ПРАВАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,15 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. В.Н. КАРАЗІНА
ТІХОНРАВОВ ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 338.242
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ
УПРАВЛІННЯ КОРПОРАТИВНИМИ ПРАВАМИ
08.02.03 – організація управління, планування та регулювання економікою
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
економічних наук
Харків
2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор , заслужений діяч науки і техніки України
Бабич Володимир Петрович,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, завідувач кафедри економіки та менеджменту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
Козьменко Сергій Миколайович,
Українська академія банківської справи, завідувач кафедри управління та зовнішньоекономічної діяльності;

кандидат економічних наук, доцент
Лимонова Людмила Олександрівна
Харківський національний університет радіоелектроніки, професор кафедри економічної кібернетики.
Провідна установа: Донецька державна академія управління
Міністерство освіти і науки України, кафедра менеджменту у невиробничій сфері (м. Донецьк)
Захист відбудеться 27 лютого 2004 р. о 13-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.05 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 1, ауд. 3-23.
Із дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розіслано 27 січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Ф. Пуртов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Процес формування в Україні повноцінної саморегульованої національної економіки передбачає наявність ефективно господарюючих суб’єктів. Трансформація фундаментальної основи такої економіки можлива лише завдяки створенню системи різних форм власності, в якій акціонерній формі належатиме провідне місце.
Актуальність теми дослідження. Стан корпоративного управління та його дієздатність безпосередньо залежать від успішного використання переваг акціонерних відносин. Ефективність системи цих відносин має не тільки забезпечувати належні умови роботи підприємств, а й передбачати можливості управління і контролю за структурою власності, забезпечувати баланс інтересів різних груп акціонерів, а також гарантувати їхні права. Формування спеціальних зовнішніх важелів розвитку акціонерної форми власності сприятиме ефективнішому функціонуванню суб'єктів господарювання.
Наявність у акціонерів адекватних механізмів контролю за роботою менеджерів, а в разі потреби _заміни керівників, дійові механізми перерозподілу прав власника на користь ефективніших обумовлює підвищення результативності діяльності і окремих підприємств, і корпоративного сектору в цілому.
Дослідженню місця і ролі акціонерної власності у системі ринкової економіки значну увагу приділяли такі економісти світового рівня, як К.Маркс, А.Маршалл, Дж.Гелбрейт, Й.Шумпетер, М.Туган-Барановський, П.Самуельсон, С.Флоренс, Дж.Сакс та ін. Сучасні вітчизняні та російські економісти, такі як А.Гальчинський, С. Мозговий, С. Козьменко, С.Мочерний, Г.Назарова, І.Храброва, С.Богачов, О.Бондар, Л.Мамичев, В.Співак, також зробили певний внесок у розвиток теорії акціонерної власності.
Визнаючи суттєвий внесок вчених у вивчення проблем формування акціонерних відносин та досягнутий значний рівень наукового обґрунтування сутності, місця і ролі акціонерної власності у перехідній економіці, все ж необхідно визнати недостатність розробки організаційно-економічних механізмів управління корпоративними правами та підтримки адекватних вимог власників у соціально-орієнтованій ринковій економіці. Відтак економічна теорія і практика потребують розробки і втілення в життя науково-обгрунтованої, послідовної, чіткої концепції створення сучасного організаційно-економічного механізму управління корпоративними правами з урахування динаміки змін в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ КОРПОРАТИВНИМИ ПРАВАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок