Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІТИКА США В СХІДНІЙ АЗІЇ В УМОВАХ ПОСТБІПОЛЯРНОСТІ

ПОЛІТИКА США В СХІДНІЙ АЗІЇ В УМОВАХ ПОСТБІПОЛЯРНОСТІ

Назва:
ПОЛІТИКА США В СХІДНІЙ АЗІЇ В УМОВАХ ПОСТБІПОЛЯРНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,94 KB
Завантажень:
255
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ФРАНЧУК НАДІЯ СЕРГІЇВНА
УДК: 327(73:5-11)
ПОЛІТИКА США В СХІДНІЙ АЗІЇ
В УМОВАХ ПОСТБІПОЛЯРНОСТІ
23.00.04 – політичні проблеми міжнародних систем
та глобального розвитку
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата політичних наук
Київ-2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародних відносин і зовнішньої політики Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: | доктор політичних наук, доцент
ГАЛАКА Сергій Павлович,
Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, професор кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики
Офіційні опоненти: | доктор історичних наук, професор
ГУМЕНЮК Борис Іванович,
ректор Дипломатичної академії України при Міністерстві закордонних справ України
кандидат політичних наук
ПОГОРСЬКА Ірина Іванівна,
старший науковий співробітник Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України
Захист дисертації відбудеться “23” червня о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.29 в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м.Київ, вул. Володимирська, буд. 58, к. 12.
Автореферат розісланий “10” травня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Константинов В. Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Східна Азія має особливе значення для США з позицій забезпечення їхньої національної безпеки та економічних перспектив. Основу зовнішньополітичних інтересів США в Східній Азії складає потреба запобігти формуванню в цьому регіоні потужного стратегічного суперника, зовнішня політика якого не узгоджувалася б із амбіціями Вашингтона на лідерство в системі міжнародних відносин у віддаленій перспективі.
Зовнішньополітичний курс США щодо держав цього регіону є характерним у структурному плані для розуміння політики Вашингтона в Азійсько-тихоокеанському регіоні та його позиції щодо основ регіональної системи міжнародних відносин. Тому аналіз основних доктринальних засад і практичних кроків адміністрації президента, зовнішньополітичного апарату США в окремо визначеному регіоні необхідний для розроблення певних пропозицій та рекомендацій для українських органів державної влади та політологічної науки в цілях їх подальшого використання за співпраці України з державами Східної Азії.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження виконано в рамках комплексної програми науково-дослідних робіт Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Наукові проблеми державотворення України” та наукової теми Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка “Інтеграція України у європейські правові, політичні та економічні системи” № 01БФ048-01 і, зокрема, її підрозділу 1 - “Європейський вектор зовнішньої політики України в контексті процесів міжнародних відносин”.
Мета і завдання дослідження. Мета цієї роботи полягає у визначенні особливостей зовнішньополітичного курсу США в Східній Азії в постбіполярний період у контексті основних подій світової політики.
Досягнення цієї мети зумовило необхідність вирішення таких завдань:
- виявити та дати оцінку основним підходам провідних американських вчених до трансформації глобальної системи міжнародних відносин та її східноазійської підсистеми в період, що досліджується;
- визначити доктринальні засади політики США в Східній Азії;
- проаналізувати якісні зміни, здійснені в межах американсько-японського союзу, в контексті міжнародно-політичних обставин постбіполярного періоду;
- з’ясувати вплив американсько-китайського суперництва за лідерство в Східній Азії на геополітичну стабільність в АТР;
- дати оцінку позиції Вашингтона на шестисторонніх переговорах із вирішення ядерної проблеми Корейського півострова;
- розробити рекомендації щодо напрямів співробітництва між Україною та державами Східної Азії.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ПОЛІТИКА США В СХІДНІЙ АЗІЇ В УМОВАХ ПОСТБІПОЛЯРНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок