Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ У ДЕРЖАВНІЙ СИСТЕМІ ОСВІТИ

МОДЕЛЮВАННЯ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ У ДЕРЖАВНІЙ СИСТЕМІ ОСВІТИ

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ У ДЕРЖАВНІЙ СИСТЕМІ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,27 KB
Завантажень:
498
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Куліков Петро Мусійович
УДК 658.012.4 (043.3)
МОДЕЛЮВАННЯ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ У ДЕРЖАВНІЙ СИСТЕМІ ОСВІТИ
Спеціальність 08.03.02 – Економіко-математичне моделювання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк - 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі економічної кібернетики Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор
Лисенко Юрій Григорович,
Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економічної кібернетики (м. Донецьк)
Офіційні опоненти
доктор економічних наук, професор Заруба Віктор Яковлевич, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри економічної кібернетики і маркетингового менеджменту (м. Харків)
кандидат економічних наук Рябцев Андрій В’ячеславович, Донецький університет економіки та права, доцент кафедри вищої математики та економіко-математичних методів (м. Донецьк)
Провідна установа
Київський національний економічний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економіко-математичних методів (м. Київ)
Захист дисертації відбудеться “5” жовтня 2004 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.101 в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а (8 уч. корпус), ауд. 101, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий “ 3 вересня 2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми досліджень. Однією з головних у соціально-економічній системі будь-якої країни є галузь освіти і науки, яка визначає її інтелектуальний потенціал. Ця галузь забезпечує певний рівень впливу й визначає економіко-політичне положення країни в міжнародних відносинах. В Україні реалізація державної політики у галузі освіти та наукової діяльності виконується Міністерством освіти і науки України, однією з головних функцій якого є розподіл бюджетних коштів для освітянської і наукової діяльності у навчальних закладах державної форми власності. Для ефективної реалізації основних задач управління бюджетними коштами необхідний комплексний підхід до рішення питань підвищення ефективності фінансово-господарської діяльності у державній системі освіти.
У сучасних умовах розвитку України зростає значення освіти, незалежно від життєвого рівня. Так у 1990/91 навчальні роки навчалося у вищих навчальних закладах 1638,0 тис. чоловік з них 757,0 тис. чоловік – у вищих навчальних закладах I-II рівнів акредитації і 881,0 тис. чоловік у вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації. У 2001/2002 навчальному році 2109,0 тис. чоловік (561,0 тис. чол. у вищих навчальних закладах I-II рівнів акредитації і 1548,0 тис. чоловік у закладах III-IV рівнів акредитації). Відповідно зростають обсяги фінансування з державного бюджету. Так у 2000 році Міністерством освіти і науки України було профінансовано витрат на суму 1204412,3 тис. грн, а в 2003 році – 2566371,3 тис. грн. Це обумовлює підвищення вимог до цілеспрямованості використання бюджетних коштів, а також збільшення обсягів даних, які обробляються міністерством.
На відміну від планової економіки сучасні навчальні заклади освіти і науки мають можливість активно використовувати позабюджетні кошти, одержані від поширення обсягів своєї діяльності. Тому Міністерство освіти і науки повинно враховувати необхідність ефективного використання додаткових фінансових ресурсів підвідомчими економічними об’єктами.
Все це потребує розробки ефективної системи управління фінансово-господарською діяльністю, для чого необхідне масштабне залучення сучасних засобів аналізу і моделювання процесів управління, корпоративної комп'ютеризації управлінської і виконавчої праці в цій системі, створення нових і удосконалення існуючих економічних механізмів, що використовуються при управлінні фінансовими й інформаційними потоками.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ У ДЕРЖАВНІЙ СИСТЕМІ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок