Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АКАДЕМІК ОЛЕКСА ПЕТРОВИЧ НОВИЦЬКИЙ ЯК ІСТОРИК КУЛЬТУРИ, ОРГАНІЗАТОР ПАМ’ЯТКООХОРОННОГО ТА МУЗЕЙНОГО РУХУ

АКАДЕМІК ОЛЕКСА ПЕТРОВИЧ НОВИЦЬКИЙ ЯК ІСТОРИК КУЛЬТУРИ, ОРГАНІЗАТОР ПАМ’ЯТКООХОРОННОГО ТА МУЗЕЙНОГО РУХУ

Назва:
АКАДЕМІК ОЛЕКСА ПЕТРОВИЧ НОВИЦЬКИЙ ЯК ІСТОРИК КУЛЬТУРИ, ОРГАНІЗАТОР ПАМ’ЯТКООХОРОННОГО ТА МУЗЕЙНОГО РУХУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,39 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н.КАРАЗІНА
БОНЬ ОЛЕКСАНДР ІВАНОВИЧ
УДК – 929: 94(477)
АКАДЕМІК ОЛЕКСА ПЕТРОВИЧ НОВИЦЬКИЙ
ЯК ІСТОРИК КУЛЬТУРИ, ОРГАНІЗАТОР
ПАМ’ЯТКООХОРОННОГО ТА МУЗЕЙНОГО РУХУ
07.00.01-Історія України
Автореферат дисертації
на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук
Харків-2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі регіональних проблем історії України Інституту історії України НАН України.
Науковий керівник - кандидат історичних наук
ДАНИЛЮК ЮРІЙ ЗІНОВІЙОВИЧ
провідний науковий співробітник
Інституту історії України НАН України.
Офіційні опоненти - доктор історичних наук
НЕСТУЛЯ ОЛЕКСІЙ ОЛЕКСІЙОВИЧ
професор кафедри філософії
та політології Полтавського
кооперативного інституту
- кандидат історичних наук, доцент
КУДЕЛКО СЕРГІЙ МИХАЙЛОВИЧ
професор кафедри історіографії,
джерелознавства та археології
Харківського національного
університету ім. В.Н.Каразіна.
Провідна установа - Київський національний університет
ім. Т.Г.Шевченка, кафедра археології
і музеєзнавства, Міністерства освіти
і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 3 листопада 2000 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м.Харків-77, майд. Свободи, 4, ауд. IV-65.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м.Харків-77, майд. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 28 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П.Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження обумовлена необхідністю глибокого і всебічного дослідження діяльності, великого та багатогранного творчого доробку діячів української культури і науки, які своєю самовідданою працею сприяли збереженню самобутності українського народу, доводили його непересічність на тлі світової історії і культури.
Яскравою постаттю в літопис української науки увійшов академік Олекса Петрович Новицький, автор цілого ряду оригінальних праць, один із керівників краєзнавчого і пам’ятко-охоронного руху, послідовний поборник розвитку вітчизняного музейництва. Навіть в умовах шовіністичної політики в період Російської імперії, реального обмеження інтелектуальної свободи в процесі формування тоталітарної системи він доклав чимало особистих зусиль для осмислення і популяризації унікальної за своїм змістом спадщини, виробленої талантом і розумом минулих поколінь. Академік О.П.Новицький зумів сказати своє вагоме слово в розробці проблем давньоруського мистецтва, визначити і охарактеризувати основні етапи національної художньої культури наступних століть, закласти наукові основи шевченкознавства, розробити нові підходи і шляхи їх реалізації у пам’яткознавстві і музеєзнавстві.
З погляду на це, дослідження найрізноманітніших аспектів діяльності академіка О.П.Новицького, опрацювання на сучасному рівні результатів його багаторічного пошуку має виняткове як наукове, так і практичне значення. У своєму кінцевому результаті воно відкриє можливість відтворення маловідомих сторінок науки і культури, висвітлення механізму функціонування ряду структурних і неструктурних підрозділів Всеукраїнської академії наук, культурно-освітніх закладів, громадських організацій, дозволить виробити конкретні рекомендації щодо застосування кращого досвіду, набутого в кінці ХІХ - першій третині ХХ ст. в умовах державної незалежності України.
Предметом дослідження дисертації є наукова спадщина академіка О.П.Новицького, його діяльність на теренах краєзнавства, музеєзнавства, пам’яткознавства. Тому спеціально розглядатимуться пам’яткознавча та пам’яткоохоронна діяльність ученого до обрання дійсним членом ВУАН та зусилля О.П.Новицького по дослідженню і збереженню Софії Київської в контексті краєзнавчого і наукового руху в Україні та Росії.
Об’єктом дослідження є комплекс проблем, пов’язаних з визначенням внеску академіка О.П.Новицького у вітчизняну науку та практику охорони та студіювання рухомих і нерухомих пам’яток.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: АКАДЕМІК ОЛЕКСА ПЕТРОВИЧ НОВИЦЬКИЙ ЯК ІСТОРИК КУЛЬТУРИ, ОРГАНІЗАТОР ПАМ’ЯТКООХОРОННОГО ТА МУЗЕЙНОГО РУХУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок