Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Утворення та розпад незв’язаних станів найлегших ядер, їх енергетичні характеристики та структура

Утворення та розпад незв’язаних станів найлегших ядер, їх енергетичні характеристики та структура

Назва:
Утворення та розпад незв’язаних станів найлегших ядер, їх енергетичні характеристики та структура
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,55 KB
Завантажень:
204
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЯДЕРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Поворозник Орест Михайлович
УДК 539.172
Утворення та розпад незв’язаних станів найлегших ядер, їх енергетичні характеристики та структура
01.04.16 – фізика ядра, елементарних частинок і високих енергій
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Київ – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті ядерних досліджень Національної академії наук України.
Офіційні опоненти:
доктор фіз.-мат. наук, професор Прокопець Геннадій Олександрович, Національний університет Києво-Могилянська академія, професор природничого факультету;
доктор фіз.-мат. наук, професор Слабоспицький Ростислав Павлович, Інститут фізики високих енергій і ядерної фізики Національного наукового центру “Харківський фізико-технічний інститут” НАН України, заступник директора з наукової роботи;
доктор фіз.-мат. наук, старший науковий співробітник Василевський Віктор Семенович, Інститут теоретичної фізики НАН України ім. М.М.Боголюбова, відділ структури ядра.
Захист відбудеться 24.04.2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.167.01 Інституту ядерних досліджень НАН України за адресою: 03680, м. Київ, пр. Науки, 47.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту ядерних досліджень НАН України за адресою: 03680, м. Київ, пр. Науки, 47.
Автореферат розісланий 21.03.2008 р.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Збуджені незв’язані рівні найлегших ядер, як правило, спостерігаються як резонанси в пружному розсіянні нуклонів на ядрах, або як нестабільні кінцеві ядра в двочастинкових реакціях, а також як резонанси в реакціях з малонуклонними системами. На цей час існує значна розбіжність в експериментальних та теоретичних значеннях таких фундаментальних параметрів цих станів ядер як їх енергетичне положення та ширина. Питання про їх залежність від енергії взаємодії, способу їх утворення (реакцій, в яких відбувається заселення таких рівнів), геометричних умов спостереження залишається відкритим. Суттєвим при визначенні параметрів незв’язаних станів легких ядер може бути також і вплив супутніх процесів, інтенсивність яких різниться в залежності від механізму реакції, що приводить до утворення резонансу.
Важливе значення має точне визначення енергії збудження, часу життя та мод розпаду незв’язаних станів найлегших ядер, оскільки саме ці експериментальні дані є критерієм адекватності нових теоретичних підходів до розуміння природи ядерних сил, які викликають утворення та розпад резонансних рівнів.
Наявна значна за обсягом експериментальна інформація про енергетичні характеристики збуджених станів найлегших ядер є досить суперечливою. Так, наприклад, в схемах збудження найлегших ядер існують як ділянки збудження шириною 3-7 МеВ, так і окремі рівні, які по-різному інтерпретуються і потребують більш детального експериментального дослідження. Необхідний пошук передбачених теоретично нових та уточнення параметрів уже відомих рівнів через значні розходження між експериментально і теоретично отриманими результатами.
Теоретичні розрахунки, що базуються на сучасних уявленнях про характер нуклон-нуклонної взаємодії, передбачають існування збуджених рівнів ядер 6Не, 6Li та 6Ве (які належать до ізоспінового триплету з А=6), розташованих нижче їх порогу розпаду на 3+3 нуклони, але вище низькозбуджених станів 2+ ядер 6Не та 6Ве (з енергіями збудження відповідно Еех(6Не) =1,8 МеВ та Еех(6Ве) =1,67 МеВ) та вище енергій збудження від 6 МеВ для ядра 6Li. Разом з тим до цього часу немає надійного експериментального підтвердження їх існування. Подібна картина спостерігається і для ядер з ізоспінового дуплету А=5, для яких залишаються відкритими питання як про енергетичне положення та ширину перших збуджених рівнів 1/2, так і про кластерну будову збуджених рівнів цих ядер в енергетичному діапазоні від 17 до 23 МеВ, де, на відміну від одного - двох станів, приведених у компіляційній роботі, можливе існування до десяти збуджених рівнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Реферат на тему: Утворення та розпад незв’язаних станів найлегших ядер, їх енергетичні характеристики та структура

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок