Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕВОЛЮЦІЙНИЙ СИНТЕЗ СТРУКТУР СОЛЕНОЇДНИХ СИСТЕМ ІЗ ЗАДАНИМ РОЗПОДІЛОМ МАГНІТНОГО ПОЛЯ

ЕВОЛЮЦІЙНИЙ СИНТЕЗ СТРУКТУР СОЛЕНОЇДНИХ СИСТЕМ ІЗ ЗАДАНИМ РОЗПОДІЛОМ МАГНІТНОГО ПОЛЯ

Назва:
ЕВОЛЮЦІЙНИЙ СИНТЕЗ СТРУКТУР СОЛЕНОЇДНИХ СИСТЕМ ІЗ ЗАДАНИМ РОЗПОДІЛОМ МАГНІТНОГО ПОЛЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,63 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ МОДЕЛЮВАННЯ В ЕНЕРГЕТИЦІ ім. Г.Є. ПУХОВА
Воробйов Михайло Олександрович
УДК 621.3.01
ЕВОЛЮЦІЙНИЙ СИНТЕЗ СТРУКТУР
СОЛЕНОЇДНИХ СИСТЕМ ІЗ ЗАДАНИМ РОЗПОДІЛОМ
МАГНІТНОГО ПОЛЯ
спеціальність 05.09.05 – теоретична електротехніка

АВТОРЕФЕРАТ

дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Луганському державному медичному університеті Міністерства охорони здоров’я України.
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Гальченко Володимир Якович,
Луганський державний медичний університет, завідувач кафедри медичної та біологічної фізики, медичної інформатики, біостатистики
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, доцент
Болюх Володимир Федорович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри загальної електротехніки
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Петрушенко Євген Іванович,
Інститут проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України, завідувач відділу математичного моделювання електромагнітних полів
Провідна установа Інститут електрозварювання ім. Є.О. Патона НАН України, відділ електротермії
Захист відбудеться " 9 " червня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.185.02 Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України за адресою: 03164, м. Київ, вул. Генерала Наумова, 15.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем моделювання в енергетиці ім. Г.Є. Пухова НАН України за адресою: 03164, м. Київ, вул. Генерала Наумова, 15.
Автореферат розіслано " 5 " травня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, к.т.н. Семагіна Е.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Область використання джерел магнітних полів охоплює широке коло задач від приладобудування та магнітних вимірювань до фізики плазми та медицини, що зумовлює підвищений інтерес до проблеми поліпшення якості проектування магнітних систем, які генерують поле заданої конфігурації. В силу ряду переваг значну частину цих джерел складають соленоїдні магнітні системи, що входять до складу таких технічних пристроїв, як, наприклад, коерцитиметри для випробувань зразків у розімкненому магнітному ланцюзі, міри магнітних величин, вихрострумові перетворювачі дефектоскопів, функціональні магнітні давачі лінійних переміщень та ін.
Значний вклад у розвиток напрямку, що пов’язано з розробкою методів синтезу магнітних систем, внесли роботи ряду вчених, серед яких Капіца С.П., Грабар Л.П., Стадник І.П., Михайлов В.М., Луганський Л.Б., Курбатов П.О., Португальський В.Р., Яковенко В.В., Гальченко В.Я., польські вчені Adamiak K., Rudnicki M., Sikora R., Pawluk K. та ін.
Область застосування відомих підходів до проектування соленоїдних магнітних систем (СМС) обмежується у переважній більшості випадків параметричним синтезом, у той час як розв’язок задачі вибору структури магнітної системи, яка властива структурному синтезу, здійснюється розробником за допомогою неформальних методів із використанням евристичних прийомів. Зазвичай при синтезі СМС враховуються тільки вимоги до характеристик розподілу поля, що генерується, однак існує практична необхідність додатково враховувати ряд інших вимог до конструктивних та функціональних параметрів магнітних систем, таких як простота конструкції, потужність, що споживається, габаритні розміри, довжина проводу обмотки, розміри робочої зони з регламентованою конфігурацією поля та ін.
Обґрунтований вибір структури з точки зору співвідношення “якість – складність” та врахування численних вимог, які витікають з особливостей застосування системи, що проектується, потребує формулювання багатокритеріальної задачі синтезу з метою покращення конструктивних, метрологічних та функціональних характеристик, а також економічних показників СМС і технічних пристроїв, в яких вони використовуються.
Таким чином, удосконалення СМС технічних пристроїв є актуальною задачею і розробка методу оптимального структурного синтезу СМС із заданим розподілом поля у багатокритеріальній постановці являє собою значний науковий і практичний інтерес.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему: ЕВОЛЮЦІЙНИЙ СИНТЕЗ СТРУКТУР СОЛЕНОЇДНИХ СИСТЕМ ІЗ ЗАДАНИМ РОЗПОДІЛОМ МАГНІТНОГО ПОЛЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок